האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי
בר ניווט לשוניות
משתתפים

הרוזנת מאריצה

אמריך קלמן

 

 

אופרטה

 

הרוזנת מאריצה היא אחת האופרטות האהובות ביותר ברפרטואר. אהבות ואכזבות, חילופי זהויות, שקרים לבנים והרבה שמחת חיים כמו בכל אופרטה והפעם עם ניחוח הונגרי במיוחד. אשפי האופרטה מבודפשט חוזרים לבמת האופרה הישראלית עם הפקה חדשה של אחת האופרטות התוססות והמקפיצות ברפרטואר.

 

ליברית: יוליוס בראמר ואלפרד גרונוואל


 

 מנצח ומנהל אמנותי לאסלו מקלארי
 בימאי מיקולוס גאבור קרני - קרו  ®
 תפאורה ותלבושות אגנש דיירמאטי
 כוריאוגרף יאנו לוצ'אי
 עוזר כוריאוגרף ז'ולט לנדבאי

 

 

 מאריצה   מוניקה פישל  15, 17, 21, 24 ביוני
    ברברה בורדאש  16, 19, 20, 23 ביוני
 טָאסִילוֹ   אטילה דולהאי  19, 21, 24 ביוני
    גרגיי בונצ'ר  15, 17 ביוני
    ז'ולט וואדוס  16, 20, 23 ביוני
 ליסה   איישה קרדפי  15, 17, 21, 24 ביוני
    סילבי סנדי  16, 19, 20, 23 ביוני
 אישטוון ליבֶּנבֶּרג   מיקלוש מאטה קריני  15, 17, 21, 24 ביוני
    קארוי פלר  16, 19, 20, 23 ביוני
 בּוֹזֶנַה   בורי קאלאי  
 הנסיך פופולסקו   טאמאש פולדש  15, 17, 19 21, 24 ביוני
    ז'ולט דניאלפי  16, 20, 23 ביוני
 קוּדֶלקַה   גאבור דז'י סאבו  
 צֶ'קוֹ   אדם אוטליק  
 מַאניה   טונדה פרנקו  
 כנר צועני   טיבור אוקרוש   15 ביוני
    רוברט מורז'ה  


 

רקדנים סולנים: ז'ולט גלאי, לאורה אוטליק מ., אמשה סאלאי, מילאן שיק

 

ילדים: ליבי אחאבן, רותם אלוף, אריק דיאצנקו, עמליה מנור, יונתן מנטל, איתמר מנשה

מקהלת תיאטרון האופרטה ומחזות הזמר של בודפשט
מנצח המקהלה: פיטר דרוקר

אנסמבל הבלט של תיאטרון האופרטה ומחזות הזמר של בודפשט
מנהלת אנסמבל הבלט: יוהאנה בודור
תזמורת תיאטרון האופרטה ומחזות הזמר של בודפשט

 

שירה בהונגרית
כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית
משך המופע: כשעתיים ו-45 דקות

  

מחירי כרטיס

 בכורה   210, 280, 345, 420, 470 ש"ח
 א'-ו'   190, 252, 319, 388, 438 ש"ח
 מוצ"ש   207, 269, 334, 404, 453 ש"ח

 

 

מכירת המנויים לעונת האופרה 2018-17 בעיצומה

עלילה

הרוזנת מאריצה

מערכה ראשונה
אציל צעיר, הרוזן טָאסִילוֹ אנדרודי-ויטנברג נותר חסר פרוטה לאחר שאביו המנוח בזבז את ההון המשפחתי. על מנת להתפרנס ולפרנס את אחותו הקטנה והאהובה ליסה, הוא עוזב את ביתו ומוצא תעסוקה בתור מנהל משק צנוע באחוזת דֶצֶ'ני. 
הסיפור מתחיל כאשר ידידו הוותיק, אישטוואן ליבֶּנבֶּרג מבקר אותו. כאשר מגיעה בעלת האחוזה, הרוזנת מאריצה, עובדי האחוזה מקבלים את פניה בשמחה כולל הנסיך דרגומיר פופולסקו, שכנה המזדקן של מאריצה שמאוהב בה עד עמקי נשמתו. מאריצה מגיעה עם חברה שפגשה לא מכבר, ליסה, אחותו של טאסילו. מאריצה מספרת כי היא חזרה הביתה כיוון שאיבדה אמון באהבה, ונמאס לה מהגברים שמחזרים אחריה רק בגלל כספה הרב. היא מפרסמת מודעה בעיתון המכריזה על אירוסיה לברון הדמיוני, ז'וּפָּן קָאלמָאן, על מנת להרתיע מחזרים נוספים בעתיד.
כאשר מאריצה פוגשת את מנהל המשק החדש שלה, היא מתנהגת אליו בזלול, אבל לטאסילו יש תכנית להתנקם בה: הוא משכנע את חברו אישטוואן להתחזות לברון הדמיוני. מיד מופיע ז'ופן קאלמאן, קריקטורה של האצולה ההונגרית, ודורש כי ארוסתו, מאריצה, תקיים את הבטחתה ותינשא לו. מאריצה עורכת מסיבה כדי לחגוג את "האירוסין" שלה, ושולחת כוס שמפניה למנהל המשק, טאסילו. הוא רגיל להיות אורח הכבוד במסיבות שכאלה, אך עתה בשל "מעמדו" החדש, הוא עומד בחוץ לבדו. הרוזנת שומעת אותו שר ומצווה עליו להמשיך, אך הוא מסרב. מאריצה מפטרת את טאסילו בו במקום. מַאניה, מגדת העתידות הצוענייה, חוזה כי בעוד חודש מאריצה תמצא אהבת אמת. דרגומיר וכל אורחי המסיבה עוזבים כדי להמשיך את החגיגות במועדון הקברט טאבארין. מאריצה מחליטה לחזור בה מפיטוריו של טאסילו, והשניים מחליטים להיות חברים.


מערכה שנייה
כמעט חודש חלף. מאריצה חייה בבדידות, בתקווה להימנע מנבואתה של מגדת העתידות. אם היא לא תפגוש אף גבר חדש בזמן המובטח, היא גם תמנע מלהתאהב. דרגומיר מקווה כי הנבואה מדברת עליו ועורך מסיבה נוספת לכבודה של מאריצה. בינתיים, ליסה התאהבה בז'ופן/אישטוואן, ומסתבר שגם הוא אוהב אותה.
מאריצה וטאסילו דנים בענייני האחוזה ולאט לאט מתחילים לפתח רגשות האחד כלפי השנייה. עם זאת טאסילו חושש שאם יגלה את זהותו האמתית, מאריצה תדחה אותו בגלל שתחשוב שהוא סתם רודף בצע כמו מחזריה הקודמים. אישטוואן מגלה את זהותו האמתית לליסה, והיא סולחת לו כמובן.
טאסילו מחליט לעזוב. הוא כותב מכתב פרידה לליסה, אולם דרגומיר מוצא את המכתב ומראה אותו למאריצה. שניהם מניחים כי טאסילו הוא רודף בצע והמאהב של ליסה. מאריצה מוקיעה אותו בפומבי ומשפילה אותו, עד שליסה מופיעה ומגלה שהיא אחותו הקטנה של טאסילו. כיוון שמנהל המשק שלה עזב, מאריצה משכנעת את אישטוואן ודרגומיר לעזור לה בניהול האחוזה. טאסילו נפרד לשלום, מבקש מכתב המלצה ממאריצה, והם נפרדים זה מזו בקרירות.
אורחת חדשה מגיעה, הגברת בּוֹזֶנַה, הדודה המוזרה של טאסילו, והיא מבטיחה להחזיר לו את רכושו וכספו אם רק יסכים להתחתן. בוזנה מתאחדת עם דרגומיר, המאהב שלה משכבר הימים, ויחדיו הם מנסים למנוע מטאסילו לעזוב. טאסילו חוזר ומאריצה כותבת לו את המכתב שבקש, אך מסתבר שזה מכתב אהבה. האוהבים מתאחדים, והנבואה התגשמה – סוף טוב הכל טוב. שני הזוגות, מאריצה וטאסילו, ואישטוואן וליסה מתארסים.

 

הסודות שמאחורי הקלעים

מגוון אפשרויות לכל מי שרוצה להעשיר את חוויית האופרה

 

רוצים לדעת יותר על האופרה שאתם הולכים לראות? רוצים לגלות את הסודות שמאחורי הקלעים? רוצים לפגוש את האמנים לאחר ההופעה? האופרה הישראלית מאפשרת לכם להעצים את החוויה האופראית עם שלל אירועים לפני ואחרי ההופעה.

 

לקראת בכורה
בשבת בבוקר שלפני הפרמיירה, יוצרי ההפקה וחלק מהסולנים מספרים על האופרה, על ההפקה, על הקריירה שלהם ועל עולם האופרה בימינו. זו ההזדמנות לשמוע כמה שיותר פרטים על ההפקה עצמה ולהכיר את הבמאי, המנצח, המעצבים וסולנים המשתתפים בהפקה. בין השיחות והדיבורים הזמרים ישמיעו קטעים נבחרים מהאופרה.

 

הרצאה מקדימה
שעה לפני כל תחילת הופעת אופרה מתקיימת באולם הרצאת מבוא בת 30 דקות. ההרצאה, המועברת על ידי נציגים מצוות האופרה, מתמקדת לעתים באופרה וברקע ההיסטורי שלה, לעתים בהיבטים המוסיקליים של היצירה, לפעמים בהפקה עצמה ומאפשר לצופים לקבל תוספת אינפורמציה לקראת הצפייה באופרה שעה קלה לפני תחילת ההופעה.
ההרצאה מתחילה שעה לפני תחילת כל הופעת אופרה. אורך ההרצאה: 30 דקות.
הכניסה חופשית לבעלי הכרטיס לאופרה באותו יום.

 

סיור לפני מופע
מה קורה מאחורי הקלעים בזמן שהקהל עוד לא מגיע לבית האופרה? איך מתכוננים להופעת הערב? מה עושים הזמרים? המנצח? הצוותים הטכניים? התכונה מאחורי הקלעים לפני הופעה תמיד רבה. זו ההזדמנות לטעום קצת מההתרגשות של לפני העלייה לבמה. חצי שעה מרוכזת במקומות שבדרך כלל הקהל אינו מגיע אליהם.
הסיור מתחיל שעה וחצי לפני תחילת האופרה. משך הסיור: 30 דקות.
מחיר כרטיס:  25 ₪ (מומלץ לרכוש כרטיסים מראש – כמות הכרטיסים בכל סיור מוגבלת).
הסיורים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה. המועדים רשומים באתר האופרה. לרכישה בקופת האופרה: 03-6927777.
ניתן להזמין סיורים לקבוצות, לפניות בנושא: sarah@tapac.org.il
 
אופרה טוקבק
ההופעה נגמרה. השעה כבר מאוחרת. ובכל זאת החוויה היתה מסעירה, מאתגרת, מרגשת. זה הזמן לפגוש את כמה מהמשתתפים במפגש בלתי פורמאלי. בוא לשמוע ולהשמיע. בואו לשאול שאלות. בואו להכיר את הסולנים מקרוב. הזדמנות יוצאת דופן להתקרב אל האמנים שריגשו אתכם זה עתה על הבמה.
אופרה טוקבק מתקיים בתום המופע במפלס השני של אכסדרת בית האופרה. משך הטוקבק: כחצי שעה.
הכניסה חופשית.
הטוקבקים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה. המועדים רשומים באתר האופרה.

 

   תאריך שעה  
 הרצאה מקדימה שעה לפני כל תחילת מופע
 סיורים

19.6.17

20.6.17
21.6.17

18:30
18:30
18:30
 טוקבקים

19.6.17
20.6.17
21.6.17

 מיד בתום המופע
 מיד בתום המופע
 מיד בתום המופע 
סוף בר ניווט לשוניות
עבור לתוכן העמוד