האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי
בר ניווט לשוניות
לה גאזטה (המגזין)

ג'ואקינו רוסיני

 

קומדיה קלילה וחביבה מבית מטבחו של רוסיני בהפקה תוססת וצבעונית המגיעה אלינו בביצוע בית האופרה מליאז'. מוסיקה סוחפת לפי מיטב המסורת של רוסיני עם שלל דמויות צבעוניות שכולן מחפשות אחר האהבה ובסופו של דבר, אחרי אינספור חילופי זהויות, אפילו מוצאות אותה. אופרה נפלאה בביצוע ראשון בישראל.

 

ליברית: ג'וזפה פלומבה

 

מנצח יאן שולץ
במאי סטפנו מצוניס די פרלפרה
מעצב תפאורה ז'אן-גי לקה
מעצב תלבושות פרננד רואיז
מעצב תאורה אוליבייה וורי

 

ליזטה צ'ינציה פורטה               
  שירי הרשקוביץ 31.03.17, 04.04.17
 דולריצ'ה ג'ולי ביילי
 אלברטו דניאל זנפרדינו
  אנריקו קסארי 31.03.17, 04.04.17
 פיליפו לורן קובלה
 דון פומפוניו אנריקו מריה מראבלי
 הגברת לה רוז אלכסיס יירנה
 טרברסן רוג'ר יואקים
 אנסלמו פטריק דלקור  

 

המקהלה והתזמורת של האופרה המלכותית של ולוניה, ליאז'

 

השירה באיטלקית
כתוביות תרגום מוקרנות בעברית ובאנגלית
תרגום: ישראל אובל
משך המופע:  שעתיים וחצי  

מחירי כרטיס

 בכורה   210, 280, 345, 420, 470 ש"ח
 א'-ו'   190, 252, 319, 388, 438 ש"ח
 מוצ"ש   207, 269, 334, 404, 453 ש"ח

 

* יום שישי, 7.4, 13:00  -   המופע לזכרו של אהובנו שמשון זליג ז"ל

 

מכירת המנויים בעיצומה

עלילה

העלילה מתרחשת במלון קטן בפריס.


מערכה ראשונה

אלברטו, שזה עתה שב מטיול ארוך מסביב לעולם, מתלונן על כך שלא הצליח למצוא בת זג כלבבו בשום מקום. הוא פוגש במנהלת המלון, הגברת לה רוז ובאורח האנגלי המוזר טרוורסן והם מחכים לקרוא את חדשות היום באתר "לה גאזטה". הסוחר הנפוליטני פומפוניו מגיע למלון עם בתו ליזטה והמזכיר האישי שלו תומסינו. הוא פרסם מודעה באתר ובה הוא מציע להשיא את בתו למחזר עשיר והוא מצפה לקבל תגובות רבות למודעה שלו ממחזרים פוטנציאליים מכל רחבי העולם. פיליפו, מנהל המלון, המאוהב בליזטה, תמה על התנהגותו של פומפוניו, ובזה הרגע מגיעים שני אורחים נוספים למלון: אנסלמו ובתו  דולריצ'ה. ליזטה חוזרת למלון לאחר מסע קניות גדול והיא מתלוננת בפני פיליפו על התנהגותו המבישה של אביה, כאשר אלברטו מגיע וישר מזהה את ליזטה כנערה שתמונתה פורסמה באתר. הוא מתלהב ומנסה לפתות אותה אך פיליפו מרגיע את התלהבותו ואומר לו כי ליזטה היא אשתו. עם בואה של דולריצ'ה אלברטו משוכנע שהיא בעצם האישה שתמונתה פורסמה באתר והוא מתלהב עוד יותר וגם דולריצ'ה ללא כל ספק מתלהבת מהמחזר שלה. אלברטו מבקש מפומפוניו לשאת את האישה שהוא משוכנע שהיא בתו ופומפוניו, המשוכנע שאלברטו מגיע ממשפחה מיוחסת, מסכים בשמחה.

שתי הבנות מגיעות עם פיליפו ופומפוניו מספר לבתו כי הוא אכן מצא לה את הבעל האידאלי, אך הוא מתבלבל בשמות וליזטה ופיליפו משוכנעים כי פומפוניו מסכים כי הם יינשאו. פומפוניו קורא
לאלברטו אך הוא קצת נדהם כי הוא אינו רואה את הבחורה בה הוא התאהב. ליזטה ופיליפו ממשיכים להכריז על אהבתם, פומפוניו מתרגז אך מחליט עתה לפרסם מודעה נוספת באתר בה הוא יזמין את כל הנשים בצרפת להינשא לו.

פיליפו רוצה קצת להציק לפומפוניו ומספר לו כי הוא נשוי לגברת לה רוז וכי אדם חשוב אמור להגיע למלון כדי לשת את ליזטה לאישה. ליזטה עצמה שומעת על החדשות מאביה ובטוחה כי פיליפו בגד בה. כעת מגיע האורח החשוב, שאינו אלא פיליפו המחופש, ומשכנע את פומפוניו להשיא לו את בתו. אך ליזטה מסרבת והאורח המחופש מאשים את פומפוניו כי הוא רימה אותו. המהומה במלון גדולה ביותר.


מערכה שנייה
אלברטו משוחח עם טרוורסן המספר לו שהוא מחכה לעורך הדין כדי לערוך את חוזה הנישואין שלו ושל דולריצ'ה. באותו רגע פיליפו שב בלבושו האמיתי. הוא מתנצל בפני ליזטה על שלא הסביר לה את כוונותיו ולמרות שהיא זועמת תחילה היא בסופו של דבר מתוודה כי היא תאהב אותו לנצח. אלברטו שהיה משוכנע שדולריצ'ה תהיה אשתו, נדהם לשמוע כי טרוורסן מתכונן לשאתה לאישה. הוא רוצה לשכוח לגמרי מדולריצ'ה אך בטוח שעדיין לא נאמרה המילה האחרונה. פיליפו מאשר כי דולריצ'ה אכן אוהבת את אלברטו והם מתכננים להזמין את פומפוניו לדו קרב בתואנה כי הוא הפר את ההבטחות שנתן לשניהם. פומפוניו נואש מההזמנה לדו קרב והפחד שלו משעשע את השניים העושים כל שביכולתם כדי להפחיד אותו. בסופו של דבר פומפוניו נכנע ומוכן להיעתר לכל דרישותיהם כל עוד הוא יימנע מלהילחם עמם.

לפיליפו יש תכנית חדשה שמטרתה היא שהוא ואלברטו יתאחדו עם דולריצ'ה וליזטה. כדי להצליח בתכנית על כולם להתחפש לטורקים. אך פומפוניו מודיע לליזטה כי עליהם לעזוב מיד את המלון וגברת לה רוז מציעה לליזטה להתעלף בו במקום כדי להרוויח זמן. כאשר ליזטה מתעוררת היא מספרת לאביה על חלום שחלמה ובו ראתה את גיבורי העבר שציוו עליו לשנות את התנהגותו ולא לא יראה יותר את בתו לעולם. פיליפו מכריז על בואם של אורחים חשובים מטורקיה שמטרתם להחמיא לפומפוניו הגדול שחייב ראשית כל להתלבש אף הוא כמו טורקי. במהומה הרבה שמתרחשת פומפוניו מחפש לשווא את ליזטה אבל בסופו של דבר גברת לה רוז מסבירה לשני האבות כי למרות התכניות שלהם, על הבנות להינשא לגברים אותם הן אוהבות.  פומפוניו ואנסלמו חייבים להסכים, סולחים לבנות שלהן ומקבלים בברכה את חתניהם. 

הסודות שמאחורי הקלעים

מגוון אפשרויות לכל מי שרוצה להעשיר את חוויית האופרה

 

רוצים לדעת יותר על האופרה שאתם הולכים לראות? רוצים לגלות את הסודות שמאחורי הקלעים? רוצים לפגוש את האמנים לאחר ההופעה? האופרה הישראלית מאפשרת לכם להעצים את החוויה האופראית עם שלל אירועים לפני ואחרי ההופעה.

 

לקראת בכורה
בשבת בבוקר שלפני הפרמיירה, יוצרי ההפקה וחלק מהסולנים מספרים על האופרה, על ההפקה, על הקריירה שלהם ועל עולם האופרה בימינו. זו ההזדמנות לשמוע כמה שיותר פרטים על ההפקה עצמה ולהכיר את הבמאי, המנצח, המעצבים וסולנים המשתתפים בהפקה. בין השיחות והדיבורים הזמרים ישמיעו קטעים נבחרים מהאופרה.

 

הרצאה מקדימה
שעה לפני כל תחילת הופעת אופרה מתקיימת באולם הרצאת מבוא בת 30 דקות. ההרצאה, המועברת על ידי נציגים מצוות האופרה, מתמקדת לעתים באופרה וברקע ההיסטורי שלה, לעתים בהיבטים המוסיקליים של היצירה, לפעמים בהפקה עצמה ומאפשר לצופים לקבל תוספת אינפורמציה לקראת הצפייה באופרה שעה קלה לפני תחילת ההופעה.
ההרצאה מתחילה שעה לפני תחילת כל הופעת אופרה. אורך ההרצאה: 30 דקות.
הכניסה חופשית לבעלי הכרטיס לאופרה באותו יום.

 

סיור לפני מופע
מה קורה מאחורי הקלעים בזמן שהקהל עוד לא מגיע לבית האופרה? איך מתכוננים להופעת הערב? מה עושים הזמרים? המנצח? הצוותים הטכניים? התכונה מאחורי הקלעים לפני הופעה תמיד רבה. זו ההזדמנות לטעום קצת מההתרגשות של לפני העלייה לבמה. חצי שעה מרוכזת במקומות שבדרך כלל הקהל אינו מגיע אליהם.
הסיור מתחיל שעה וחצי לפני תחילת האופרה. משך הסיור: 30 דקות.
מחיר כרטיס:  25 ₪ (מומלץ לרכוש כרטיסים מראש – כמות הכרטיסים בכל סיור מוגבלת).
הסיורים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה. המועדים רשומים באתר האופרה. לרכישה בקופת האופרה: 03-6927777.
ניתן להזמין סיורים לקבוצות, לפניות בנושא: sarah@tapac.org.il
 
אופרה טוקבק
ההופעה נגמרה. השעה כבר מאוחרת. ובכל זאת החוויה היתה מסעירה, מאתגרת, מרגשת. זה הזמן לפגוש את כמה מהמשתתפים במפגש בלתי פורמאלי. בוא לשמוע ולהשמיע. בואו לשאול שאלות. בואו להכיר את הסולנים מקרוב. הזדמנות יוצאת דופן להתקרב אל האמנים שריגשו אתכם זה עתה על הבמה.
אופרה טוקבק מתקיים בתום המופע במפלס השני של אכסדרת בית האופרה. משך הטוקבק: כחצי שעה.
הכניסה חופשית.
הטוקבקים מתקיימים כמה פעמים בכל הפקה. המועדים רשומים באתר האופרה.

 

   תאריך שעה  
 הרצאה מקדימה  שעה לפני כל תחילת מופע
 סיורים

3.4.17
4.4.17

18:30
18:30
 טוקבקים

3.4.17
4.4.17

 מיד בתום המופע
 מיד בתום המופע 
סוף בר ניווט לשוניות
עבור לתוכן העמוד