האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי
בר ניווט לשוניות
טום הארל - Colors of a Dream 2

מוסיקאי, יוצר וחצוצרן בינלאומי מהאמנים הפוריים והדינמיים בסצינת הג'אז העולמית מזה עשרות שנים. אל הרכב הנגנים שלו חובר הגיטריסט והזמר האפריקאי ליונל לואקי בערב המשלב השפעות של פאנק ומוסיקה לטינית. זהו ביצוע בכורה עולמי למופע המשותף שלהם Colors of a Dream 2.

טום הארל - חצוצרה ,פלוגלהורן וקומפוזיציות
ליונל לואקי - גיטרה ,שירה
ג'אליל שאו - סקסופון אלט
ויין אסקופרי - סקסופון טנור 

אוגונה אוקגוו - קונטרבס

ג'ונתן בלייק - תופים 

 

פרטים נוספים

סדרת ג'אז במשכן מציגה:

טום הארל
TOM HARRELL
מוסיקאי, יוצר וחצוצרן בינלאומי, מהאמנים הפוריים והדינמיים
בסצנת הג'אז העולמית זה עשרות שנים

בכורה עולמית בישראל
Colors of a Dream 2

אורח מיוחד: ליונל לואקיי
www.tomharrell.com

8.1.2016 יום ו' 22:00, האופרה הישראלית - המשכן לאמנויות הבמה, תל-אביב

"לא יודע אם אני מנגן את המוסיקה או שהמוסיקה מנגנת אותי"
על הפסנתר בחדר העבודה שלו במנהטן, יש ערימה של ספרים, תסריטים, פרטיטורות, רישומים וסקיצות מדויקות וקפדניות. ערימה קטנה, שמייצגת נאמנה את רוחב היריעה התרבותי והמשמעת הקפדנית של טום הארל, חצוצרן ונגן פלוגלהורן עילאי שהוא גם מלחין פורה ושופע. הארל תואר כ"בעל גאונות מלודית טהורה", "צליל חם ומבריק", ו"תחכום הרמוני וקצבי שאין דומה לו". כיום הוא מוכר בעולם הג'אז כיוצר של מוסיקה אינטליגנטית, מלאת נשמה, רעננה ונגישה.

הוא נולד לפני 70 שנה באילינוי, ארצות הברית, והתחיל לנגן חצוצרה בגיל 8. בגיל 13 כבר יצא להופיע עם להקות מקומיות. ב-1969 סיים את לימודיו בסטנפורד כשהוא אוחז תואר בהלחנת מוסיקה והצטרף לסטן קנטון. לאורך שנות ה-70 וה-80 שיתף פעולה עם השמות הגדולים של עולם הג'אז, בהם ביל אוואנס, דיזי גילספי, וודי הרמן, הוראס סילבר, סם ג'ונס, לי קוניץ, ג'ורג' ראסל, מל לואיס, פיל וודס ועוד רבים וטובים.

משנת 1989 הוא מוביל הרכבים משלו, כשהוא פתוח לכל גודל וצורה מוסיקלית אפשרית. מדי יום הוא יושב להלחין, במשמעת הדומה למשמעת האימונים על כלי נגינה, ועד היום הלחין מאות יצירות. "על ידי ההלחנה, אני יוצר משהו רענן". אומר הארל. "אני משתעמם, ולכן אני כותב. זאת הדרך הטובה ליצור משהו רענן, בלי קשר לגודל של ההרכב". ואכן, רעננות ושינויים מלווים את עשייתו לאורך השנים. הוא כותב להרכבים קאמריים, להרכבי ביג בנד, יצר עיבודים קאמריים למוסיקה אימפרסיוניסטית צרפתית של דביסי וראוול, ושילב בין חמישיית כלי מיתר מודרניסטית וחמישיית ג'אז קלאסית.

בישראל מעלה הארל בכורה עולמית של המופע החדש "Colors of a Dream 2". אל חברי החמישייה הקבועה שלו, מצטרף אורח מיוחד, הגיטריסט והזמר האפריקאי ליונל לואקיי. לואקיי, בן 42, יליד בנין שבמערב אפריקה, משך תשומת לב בסצנת הג'אז העולמית בזכות קול חם ונגינה ייחודית. הוא ניגן לצדם של הרבי הנקוק וויין שורטר, ומצליח לשלב בין המוזיקה האפריקאית השורשית שעליה גדל וג'אז אמריקאי קלאסי ועכשווי. הלהקה תנגן יצירות ג'אז המשלבות השפעות של פאנק ומוזיקה לטינית.

עם איי.קיו של גאון, קריירה של יותר מארבעה עשורים, זכיות באינספור פרסים, אלפי הופעות ברחבי העולם, דיסקוגרפיה של יותר מ-260 הקלטות, מהן יותר מ-30 כמוביל הרכב, הארל מצליח להישאר רענן, מקורי ועכשווי, כשהוא מנווט בזרם אינסופי של רעיונות מוזיקליים מבעבעים ומורכבים, המועברים בהגשה בהירה וצחה.


8 בינואר 2016, 22:00 האופרה הישראלית - המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב
סדרת ג'אז במשכן מציגה:
טום הארל חצוצרה, פלוגלהורן, קומפוזיציות  
ליונל לואקיי גיטרה, שירה
וויין אסקופרי סקסופון טנור
ג'אליל שואו סקסופון אלט
אוגונה אוקגוו בס
ג'ונתן בלייק תופים
Lionel Loueke Guitar, Vocals
Wayne Escoffery Tenor Saxophone
Jaleel Shaw Alt Saxophone
Ugonna Okegwo Bass
Johnathan Blake Drums

מחירי כרטיסים: 125, 162, 199 ₪
משך המופע: כשעה וחצי ללא הפסקה
כרטיסים באתר האופרה WWW.ISRAEL-OPERA.CO.IL
או בקופת האופרה הישראלית 03-6927777

עוד בהמשך העונה:
מונטי אלכסנדר 20.5.16
תזמורת המהפכה ו-LAYERZ והאחיות לוז 5.7.16

סוף בר ניווט לשוניות
מחירים: 125, 162, 199 ש''ח
עבור לתוכן העמוד