האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי
בר ניווט לשוניות
בודיטראפיק

להקת המחול המודרני בודיטראפיק מלוס אנג'לס היא השם החם בעולם המחול כיום. הלהקה מופיעה בהצלחה רבה על הבמות החשובות ביותר בעולם, ולארץ היא מגיעה עם תכנית הכוללת ארבע יצירות:

1. ובחצות, הכלה הירוקה ריחפה מעל כיכר הכפר
כוריאוגרפיה: ברק מרשל
מוסיקה: מכלול שירי אהבה במסורת היידיש, הלדינו ויהדות תימן

2. אבק
כוריאוגרפיה ומוסיקה: חופש שכטר

3. שוב, לפני שאתה הולך
כוריאוגרפיה: ויקטור קוויג׳אדה
מוסיקה: ג׳ספר גהוניה

o2Joy .4
כוריאוגרפיה: ריצ'רד סיגל
מוסיקה: קטעי ג'אז של אלה פיצג'ראלד, בילי הולידיי, גלן מילר ואוסקר פיטרסון

"תוך שבע שנים בודיטראפיק הפכה לאחת הלהקות הכובשות בעולם המחול שמקפיצה את הקהל בכל העולם." (דאנס מגזין)


פרטים נוספים

בודיטראפיק
Bodytraffic
להקת המחול מלוס אנג'לס

בודיטְראפיק מגיעה לארבע הופעות בישראל החל מן 14 באוקטובר 2015. הלהקה תפתח את העונה החדשה של מחול במשכן בבית האופרה בתל אביב ותופיע גם בתיאטרון ירושלים.

להקת בודיטראפיק מלוס אנג'לס תגיע לארץ בפעם הראשונה ותציג תוכנית מגוונת של ארבע יצירות שונות ועכשוויות. שתיים מהן של כוריאוגרפים ישראליים חופש שכטר וברק מרשל, שנוצרו במיוחד עבור הלהקה.

על הבמה יופיעו עשרה רקדנים בהם גם המנהלות האמנותיות של הלהקה ליליאן ברבייטו וטינה פינקלמן ברקט.

ארבע היצירות שתוצגנה:

1. ובחצות , הכלה הירוקה ריחפה מעל כיכר הכפר – מאת ברק מרשל
And at midnight, the green bride, floated through the village square
  by Barak Marshall

2. אבק – מאת חופש שכטר
Dust by Hofesh Shechter

3. שוב, לפני שאתה הולך – מאת ויקטור קוויג'אדה
Once again before you go by Victor Quijada

4. o2J0y – מאת ריצ'רד סיגל
o2Joy by Richard Siegal

ארבע היצירות מציגות את פניה המגונות של הכוריאוגרפיה העכשווית עם פסקול הנע בין אתני, לאלקטרוני ועד למוסיקת ג'אז אמריקאית פופולארית.

בודיטראפיק שותפה להפיכתה של לוס אנג'לס למרכז חשוב של יצירת מחול עכשווי.  הלהקה הוקמה בשנת 2007 על ידי ליליאן ברבייטו וטינה פינקלמן ברקט. מאז הלהקה מופיעה בכל רחבי העולם. קרן הג'ויס למחול הגדירה אותה "הלהקה של העתיד", ובשנת 2013 בחר העיתון "לוס אנג'לס טיימס" את מופעי הלהקה כאירוע התרבות הטוב ביותר באותה שנה.
רפרטואר הלהקה כולל עבודות של כוריאוגרפים רבים הפועלים היום בעולם המחול העכשווי בארצות הברית וגם כולל גאווה ישראלית, עבודות של יוצרים מוכשרים שהגיעו מישראל כמו חופש שכטר, ברק מרשל, גיא וייצמן ורוני חבר.
הלהקה הופיעה באולמות  הבולטים ביותר למחול ברחבי ארצות הברית, מתיאטרון הג'ויס בניו יורק, פסטיבל ג'ייקובס פילו. ניו סיטי סנטר, פסטיבל "חוצפה" בוונקובר ועוד. הלהקה הופיעה עם התזמורת הפילהרמונית של לוס אנג'לס בניצוח גוסטבו דודמל. השנה תופיע הלהקה באולם הג'ויס בניו יורק, בסנטה מוניקה, בפסטיבל המחול האמריקאי בצפון קרולינה, ובפסטיבל ג'ייקוב פילו.
הלהקה נתמכת על ידי מספר גופים וקרנות התומכים במחול ובהם גם הקהילה היהודית בלוס אנג'לס, וזכתה למלגות ולתמיכה להעלאת יצירות חדשות. כמו כן, הלהקה מרבה לקיים פעילות תרבותית וחינוכית בקרב הקהילה.


ליליאן ברבייטו – מנהלת אמנותית
למדה מחול בג'וליארד. הופיעה בכל רחבי העולם כרקדנית עד שהחליטה להתבסס בלוס אנג'לס ולהקים את בודיטראפיק. היא גם מוזמנת באופן קבוע ללמד במרכזי מחול שונים בעולם, ומלמדת גם במחלקה למחול של אוניברסיטת לוס אנג'לס. היא אחת מחמישה עשר המורים בעולם שהוכשרו ללמד את השיטה "קאונטרטכניק" פרי יצירתה של אנוק ואן דיק. היא יצרה למעלה מחמישים עבודות עבור להקות שונות ובתי ספר בכל רחבי ארצות הברית.

טינה פינקלמן ברקט – מנהלת אמנותית
גדלה ולמדה בניו יורק, לאחר סיום לימודיה הצטרפה ללהקת המחול של הכוריאוגרפית אזורה ברטון והופיעה עם הלהקה ברחבי ארצות הברית ובפסטיבל ספולטו באיטליה. היא הפכה לאסיסטנטית של ברטון והעמידה יצירות שלה בכל רחבי ארצות הברית. היא אחת המקימות של הל'ס קיטשן דאנס של מיכאיל ברישניקוב.
בשנת 2007 עברה ללוס אנג'לס והקימה את בודיטראפיק עם ליליאן ברבייטו.

לשתי המנהלות האמנותיות שהן גם מבצעות מצטרפים עוד שמונה רקדנים, חמישה אמריקאים אחת קנדית,  רקדן ספרדי וגם רקדן פולני.

מועדי הופעות:
14.10 יום ד' 20:30, תיאטרון ירושלים, ירושלים
להזמנות – אתר בימות או בטלפון 6226*.

15.10 יום ה' 20:00, בית האופרה הישראלית, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב
16.10 יום ו' 13:00, בית האופרה הישראלית, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב
17.10 מוצ"ש 21:00, בית האופרה הישראלית, המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב
להזמנות – אתר האופרה.

מחירים:
149-299 ₪.

הפקה בישראל רפי בן יעקב.

על היצירות

ובחצות , הכלה הירוקה ריחפה מעל כיכר הכפר – מאת ברק מרשל
היצירה הפותחת. מוסיקה מעורבת עם אלמנטים אתניים בהם שירים של יסמין לוי, אוי דיוויזון, האחיות בארי, בום פאם וגם מרגלית עובד אמו של ברק מרשל. ביצירה משולבים גם טקסטים מאת מרגלית עובד וברק מרשל.

העבודה מבוססת בחלקה על סיפור אמיתי, על משפחה בת 8 אחיות ואח אחד. שהיו שכנים של משפחתה של מרגלית עובד בעיר הולדתה עדן, בתימן. הבית זכה לכינוי "הבית הבוער" בגלל המלחמות, הצעקות והקללות שנשמעו ממנו לאורך כל שעות היממה. זהו סיפור מוסר המלא בהומור שחור ומספר על כך שבגלל הקנאה הוטלה קללה על תשעת ילדי המשפחה. מאז חייהם הפכו לחיים של כעס, עצב ובדידות. פס הקול מורכב משירי אהבה יהודיים מהיידיש ללדינו ולמסורת התימנית.
הצגת הבכורה התקיימה בתיאטרון הג'ויס בניו יורק בשנת 2012.

אבק – כוריאוגרפיה ומוסיקה חופש שכטר
העבודה משופעת מיצירתו קודמת של שכטרCult , היא הוצגה בבכורה בניו יורק בינואר 2015.

שוב, לפני שאתה הולך מאת ויקטור קוויג'אדה
הוצגה בבכורה בסנטה פה בשנת 2014

והעבודה האחרונה בערב
o2J0y – מאת ריצ'רד סיגל
מחווה לסטנדרטים של הג'אז האמריקאי. כמו שמשתמע משם היצירה זהו ביטוי של אושר ושמחה מושלמים דרך מוסיקה ותנועה לצלילים של גלן מילר, אוסקר פיטרסון, בילי הולידיי ואלה פיצ'רלד.
הוצגה בבכורה בשנת 2102 בניו יורק.

על הכוריאוגרפים:

ברק מרשל
המנהל האמנותי של המרכז האתני ענבל. בנה של הכוריאוגרפית, הרקדנית והזמרת מרגלית עובד. שלוש שנים לאחר שהחל לרקוד בגיל 26 הופיעה להקתו בתחרות היוקרתית בבולון פריז בשנת 1998 זכתה בפרסים, ומשם יצאה לסיבוב הופעות ברחבי אירופה. בשנת 1999 הוזמן לשמש כוריאוגרף בית ב"בת שבע". פציעה חמורה גרמה לו להפסיק לרקוד בשנת 2001. שבע שנים אחר כך הזמין מרכז סוזן דלאל את ברק מרשל ליצור בארץ.  הוא יצר את העבודות מונגר, רוסטר וונדרלנד. שהוצגו מעל 200 פעם ברחבי העולם. ברק הופיע כזמר בפרויקט "דרך המשי" של הצ'לן יו יו מה. למד פילוסופיה ומדעי החברה באוניברסיטת  הארוורד.

חופש שכטר
אחד האמנים הבולטים בבריטניה היום. הוא כותב גם את הפסקול המוסיקלי של יצירותיו.
בוגר האקדמיה למחול ומוסיקה בירושלים. עבר לתל אביב והצטרף ללהקת "בת שבע" שם עבד עם אוהד נהרין, וים ונדקייבוס, טרו סארינן וענבל פינטו. התחיל ללמוד נגינה בכלי הקשה ותופים בתל אביב והמשיך את לימודיו אלו בפריז בקולג' אגוסיטני למקצב. החל לכתוב מוסיקה בזמן שהופיע בכמה פרויקטים באירופה המשלבים תיאטרון מחול ותיפוף גוף. הגיע לבריטניה בשנת 2002 לאחר שיצר כמה עבודות שזכו להצלחה. שכטר הוזמן על ידי מרכזי המחול the place  , הסדלרס וולס והסאות' בנק סנטר ליצור עבודה שהוצגה בכל אחד משלושת המקומות. בשנת 2008 הקים את להקת המחול שלו המופיעה מאז בכל העולם. בנוסף לעבודה שלו עם הלהקה מעלה חופש שכטר יצירות משלו עם להקות נוספות כמו הסידר לייק, קרט בלנש מנורווגיה, בלט ברן בשוויץ, תיאטרון המחול הסקוטי , ונידרלנדס דנס תיאטר.
בחודש אפריל הועלתה עבודת משלו שנוצרה עבור הבלט המלכותי ובימים אלו הוא  עובד עם הלהקה על התנועה והריקוד באופרה אורפיאו ואורידיקה באופרה המלכותית בקובנט גרדן בלונדון.
חופש שכטר הוזמן ליצור את הכוריאוגרפיה להפקה  חדשה של "כנר על הגג" שתעלה בסוף השנה בברודווי.

ויקטור קוויג'אדה
הכוריאוגרפיה שלו מתבססת על יסודות ההיפ הופ . הטכניקה שלו מתבססת על אלתור ותיאטרליות. בגיל 26 עזב ויקטור את מועדוני ההיפ הופ של לוס אנג'לס כדי לצאת לדרך חדשה קריירה בעולם המחול. הוא עבד עם הלקות כמו ת'ארפ של טווילה ת'רפ, הבלט הגדול הקנדי, ממונטריאול, ועוד. בשנת 2002 הקים את להקת מחול רבר בנד (גומייה)
ויצר מאז 21 יצירות קצרות ובאורך מלא. ללהקה שלו ויצירות שהוזמנו על ידי להקות אחרות ברחבי העולם. זכה בפרסים רבים ובמשך 4 שנים היא אמן שותף במרכז לאמניות במונטריאול.

ריצ'רד סיגל
המייסד ומנהל שותף של הבייקרי – פריז ברלין בשנת 2005.
זוכה פרסי הבסי בניו יורק, פרסי הפאוסט בגרמניה, ופרסי מחול ותיאטרון נוספים. הוזמן ליצור עבור פסטיבלים ולהקות שונות באירופה ובארצות הברית. סיגל עבד ויצר עם כמה מוזיקאים בולטים, ושימש ככוריאוגרף בית במרכז האומנות בקרסלרוהה בגרמניה, בבניטגטון קולג' ובמרכז ברישניקוב לאמנות  בניו יורק. 

סוף בר ניווט לשוניות
מחירים: 149, 186, 239, 269, 299 ש''ח
עבור לתוכן העמוד