האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
  מיתר אופרה סטודיו

  מיתר אופרה סטודיו

  עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

  מיתר אופרה סטודיו

  מיתר אופרה סטודיו הוא בית ספר עיוני/מעשי לזמרי אופרה ישראלים שסיימו את לימודיהם באקדמיה למוסיקה מוכרת ונמצאים על סף ראשית הקריירה שלהם. המטרה המרכזית של מיתר אופרה סטודיו היא לטפח עתודה אופראית ולעזור לזמרים צעירים לעבוד במקצוע שלהם. כיוון שמדובר בתוכנית לימודים/התנסות לזמרים שכבר סיימו את לימודי הבסיס האקדמיים שלהם, תוכניות הלימוד במיתר אופרה סטודיו מבוססות על הרחבת הניסיון והקניית ידע מוסיקלי/דרמטי ברמה האישית ובעיקר על התנסות בעבודה אופראית כאנסמבל. במהלך השנתיים בהם נמצאים הזמרים באופרה סטודיו הם לומדים ומתנסים בפנים השונים של אמנות האופרה, שאת חלקם הגדול הם רוכשים לראשונה במסגרת התוכנית, ומתנסים בהופעות שונות בפני קהל באופן קבוע.
  זמרי מיתר אופרה סטודיו מופיעים בדרך קבע בהפקות האופרה הישראלית הן בזמן הלימודים באופרה סטודיו והן עם תום השתייכותם לתוכנית. כל אחד מהזמרים שהיו חברים בתוכנית הופיע מספר פעמים רב בהפקות האופרה הישראלית בתפקידים משניים וראשיים גם יחד. ב-22 השנים לקיומה של תכנית מיתר אופרה סטודיו הופיעו למעלה מ-85 הזמרים שהשתתפו בתוכנית ביותר מ-175 תפקידים בהפקות האופרה הישראלית וכן השתתפו במספר רב של קונצרטים והופעות ברפרטואר אופראי מגוון ביותר עם כל התזמורות המובילות בארץ. בסתיו 2005 השתתפו כל חברי האופרה סטודיו בהפקת דידו ואניאס שהועלתה בהצלחה רבה בתל אביב ובשטוטגרט. בקיץ 2010 השתתפו כל חברי האופרה סטודיו בבכורה העולמית של האופרה אליסה בארץ הפלאות (דוד זבה). בהפקות דידו ואניאס (2018), הנוסעת (2019), כך עושות כולן (2019) וגבר מת מהלך (2019) היו רוב המשתתפים בוגרי מיתר אופרה סטודיו. ובהפקות של אביב-קיץ 2021, רובם הגדול של הסולנים הראשיים והמשניים בהפקות העטלף, המדיום, אמהות, האיטלקיה באלג'יר ורומיאו ויוליה היו בוגרי מיתר אופרה סטודיו. כמו כן הופיעו זמרי מיתר אופרה סטודיו במהלך השתתפות בסטודיו בקונצרטים בשוויץ, אוסטרליה, אנגליה ודרום קוריאה. בין ההפקות של מיתר אופרה סטודיו ניתן למנות את נישואי פיגרו (מוצרט) עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור וכן עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע וכן את לה בוהם (פוצ'יני), ורתר (מסנה), דון פסקואלה (דוניצטי), הטלפון והמדיום (מנוטי), דון ג'ובני, כך עושות כולן, רחמיו של טיטוס, סיפורה של מתחזה (מוצרט), בני קפולט ובני מונטגיו, הסהרורית (בליני), אמהות (דוד זבה) ועוד וכן הבכורה הישראלית של שודדי הים (סטוראצ'ה) עם אנסמבל פניקס והבכורה הישראלית של שחרורו של רוג'רו מהאי של אלצ'ינה (קצ'יני) ושל לה קליסטו (קוואלי) עם תזמורת הבארוק ירושלים.
  לאורך השנים זמרי מיתר אופרה סטודיו עבדו בין השאר עם האמנים הבאים: ג'וליאנו קרלה, אשר פיש, דייויד שטרן, דן אטינגר, דניאל כהן, פטרישיה מקאפרי, מרק שנאייבל, ג'וליו זאפה, ג'ון נוריס, מוצרט דה אוליביירה, אן שמפר, ריינר ארמברוסט, גווינת' ג'ונס, עידו ריקלין, גדי רול, מרקו גנדיני, אלסנדרו טאלבי ועוד רבים.

   

   

  בוגרי מיתר אופרה סטודיו, כמו רחל פרנקל, אירה ברטמן, הילה בג'יו, נועה דנון, הילה פחימה, נעמה גולדמן, דוד ביזיץ', שחר לביא, מיכל דורון, דנה מרבך, אנה וירובלנסקי, שירי הרשקוביץ, ענת צ'רני, עודד רייך, דניאלה סקורקה, טל גנור, גלינה בנביץ', נופר יעקבי ונוספים מופיעים דרך קבע בתפקידים ראשיים בהפקות האופרה הישראלית וכן בבתי אופרה מובילים ברחבי העולם.

  האופרה הישראלית מודה לקרן משפחת צבי ועפרה מיתר על תמיכתם הנדיבה והמתמדת המאפשרת את הפעילות המגוונת של מיתר אופרה סטודיו.
  כמו כן מודה האופרה הישראלית לתורמים הנוספים התומכים בפעילות מיתר אופרה סטודיו ובראשם  משפחת נכט שהעניקה תרומה מיוחדת למלגות לעונה 2020/2021 ע"ש לאון נכט ז"ל.

   

  המנהל המוסיקלי של מיתר אופרה סטודיו הוא דוד זבה.
  המנהלת האמנותית של מיתר אופרה סטודיו היא שירית לי וייס.

   

  הזמרים המשתתפים בתוכנית מיתר אופרה סטודיו לעונת 2022/2021:
  ענבל בריל, קסניה גלונטי, ניקה יענקלביץ'– סופרן
  חן הולצמן, גל כוכב, ירדן קיפרמן– מצו סופרן
  סטס דוידוב, אנטון טרוטוש – טנור
  נועם היינץ – בריטון
  יואב איילון - בס

   

   

  אנו מזמינים גם אותך לתמוך באמנים צעירים ולפתח דור חדש של זמרי אופרה ישראלים ומצטיינים.
  לתרומות ולפרטים נוספים: גיוס משאבים, שירה רז, טל' 03-6927782, פקס: 03-6954886, shira@israelopera.org.il

  עבור לתוכן העמוד