בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי
בר ניווט לשוניות
להקת המחול ליינס של אלונזו קינג

אלונזו קינג - בלט ליינס

להקת המחול "ליינס" (Lines Ballet) של אלונזו קינג, מייסד הלהקה ומנהלה האמנותי, חוזרת לישראל לסיבוב הופעות נוסף.

הכוריאוגרפיה של קינג עושה שימוש בצעדי בלט מוכרים (הנשים אף רוקדות לעתים בנעלי פוינט), בשילוב מקורי של בלט קלאסי ומחול מודרני. הרקדנים מהפנטים ביכולתם הפיזית ובביצועיהם המושלמים וכאשר הם עולים על הבמה הם מציגים תמונות ודימויים כובשים ביופיים, איברים ארוכים, ושרירים גמישים ללא גבול. 

"ליינס בלט" תציג בישראל תוכנית ובה שתי יצירות:

"שחרזדה" (Scheherazade), פרמיירה דצמבר 2009, כוריאוגרפיה אלונזו קינג, מוסיקה זאקיר חוסיין על פי רימסקי קורסקוב. היצירה היא מחווה לבלטים הרוסיים ופרי שיתוף פעולה ראשון בין אלונזו קינג ונגן הטאבלה הנודע זאקיר חוסיין.

הרקדנים הנפלאים של להקת המחול ליינס מקימים לחיים את אוסף הסיפורים העתיק "אלף לילה ולילה" שבמקורם סופרו בפרסית, סנסקריט וערבית. המוסיקה החדשה של אמן הטאבלה זאקיר חוסיין מזרימה חיים חדשים ביצירה המקורית תוך שימוש בכלי נגינה מערביים ופרסיים מסורתיים.

"מטרתי היתה להתמודד עם המשמעות המטפיזית שמאחורי שחרזדה ולזקק את תמציתה. שחרזדה מסמלת ישות נעלה וגואלת. היא רוקמת סיפורים לא רק כדי להציל את חייה אלא גם את האנושות, מפני מעגל אינסופי של פגיעה ונקמה." אלונזו קינג    


שרף (Resin), פרמיירה אוקטובר 2011, כוריאוגרפיה אלונזו קינג, מוסיקה ספרדית (לאדינו) עממית.

"כאשר אנשים אוספים שרף הם פוצעים את העצים שוב ושוב; הם חותכים בקליפת העץ ונותנים לשרף לזלוג החוצה ולהתקשות. שרף נוקשה זה נקרא 'דמעות'." אלונזו קינג

רקדן מצמיד את גופו אל קו המתאר של חרוט אור; ההילה מתרוממת, נשמעת תקיעת שופר. בעוד היצירה נעה מדואטים אינטימיים להבזקי תנועות רגליים מהירות של ארבעה רקדנים, אלונזו קינג חוקר את מגוון האפשרויות של מוסיקת לאדינו. "בגלות בתוך גלות", כותב המוסיקולוג פרנצ'סקו ספאניולו, "המוסיקה של יהודי ספרד נוגעת במוסיקה אירופית, כולל איטליה וארצות הבלקן, ובמיוחד במוסיקה טורקית וערבית." הקלטות נדירות של מוסיקה מן השטח ושירי לאדינו מוקדמים של האמן ג'ורדי סוולי, מקדמים את טיפות השרף הזעירות היורדות כמפל אור על הנוף הזוהר.

רביעי 13.11.13 20:00
חמישי  14.11.13 20:00
שישי 15.11.13 13:00
מוצ"ש 16.11.13 21:00

לרכישת כרטיסים - לחצו כאן

תמונות
סוף בר ניווט לשוניות
מחירים: 149, 186, 239, 269, 299 ש''ח
עבור לתוכן העמוד