בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

לואיזה מילר - סיפור העלילה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

לואיזה מילר - סיפור העלילה

מערכה ראשונה - אהבה

בני הכפר מגיעים לביתה של לואיזה כדי לברך אותו לרגל יום הולדתה. מילר, אביה של לואיזה, מלא בספקות לגבי כנותו של קרלו, אהובה של לואיזה, אך לואיזה מרגיעה אותו ומספרת לו כי כוונותיו טהורות וכי היא אוהבת אותו. כאשר קרלו מגיע, הוא ולואיזה מביעים את אהבתם זה לזו. איש אינו יודע בשלב זה כי קרלו אינו אלא רודולפו, בנו של הרוזן ולטר. וורם, משרתו האישי ואיש סודו של הרוזן, מגיע ודורש ממילר לשאת את לואיזה לאישה. מילר מאפשר לו לחזר אחר בתו אך מדגיש כי רק לואיזה תהיה זו שתחליט למי היא תינשא. וורם, המוכן לעשות כל שצריך כדי להשיג את לואיזה עבורו, מגלה למילר את זהותו האמיתית של קרלו והאב הזועם חושש לגורל בתו.

וורם ממהר לגלות לרוזן על הקשר בין בנו לבין לואיזה. ולטר דורש מבנו לשאת את הדוכסית האלמנה פדריקה כשכל מחאותיו של רודולפו הן לשווא. כשפדריקה מגיעה היא מגלה לרודולפו את אהבתה אליו, אך הוא מתוודה כי לבו נתון לאחרת.

לואיזה מחכה לבואו של אהובה, אך אביה מגיע ומגלה לה את זהותו האמיתית של הגבר בו היא התאהבה ועל נישואיו המתוכננים של רודולפו לפדריקה. רודולפו מגיע ונשבע כי הוא יישאר נאמן ללואיזה. אך אז נכנס בסערה הרוזן ודורש מחייליו לאסור את מילר ואת לואיזה. רודולפו מאיים על אביו כי אם לא ישחרר את לואיזה הוא יגלה ברבים סוד מעברו של אביו. ולטר נכנע ומשחרר את לואיזה ואת אביה.

מערכה שנייה - מזימה

בני הכפר מגלים ללואיזה כי אביה הושלך לכלא. וורם מגיע ואומר ללואיזה כי הדרך היחידה בה תוכל להציל את אביה היא לכתוב מכתב בו היא מודה כי מעולם לא אהבה את רודולפו וכי היא רוצה לברוח עם וורם. בלית ברירה לואיזה כותבת את המכתב שוורם מכתיב לה ונשבעת כי היא לעולם לא תגלה שהוא נכתב תחת לחץ.

וורם מגלה לרוזן על התפתחות המזימה שלהם והשניים נזכרים כיצד רצחו את הרוזן הזקן וכיצד רודולפו גילה זאת. ולטר מבטיח לוורם כי יגן עליו. פדריקה מגיעה והרוזן מבטיח לה כי בנו מוכן לשאתה לאישה. לואיזה מובאת אף היא ומתוודה בפני פדריקה כי היא אוהבת את וורם ושרודולפו חופשי להינשא לה.

מכתבה של לואיזה הגיע לידיו של רודולפו שמזמין את וורם לדו קרב. ולטר מגיע ודוחק בבנו להינשא לדוכסית ובכך לנקום בלואיזה על בגידתה.

מערכה שלשית - רעל

וורם גילה למילר את האמת על מכתבה של לואיזה והקורבן שעשתה כדי להציל את אביה. מילר חוזר לביתו ומגלה ללואיזה כי הוא מודע לקורבן שהקריבה כדי להציל את חייו. לואיזה מגלה לו על כוונתה להתאבד ביחד עם רודלפו, אך אביה משכנע אותה לבטל את התכנית ולהתחיל חיים חדשים במקום אחר. רודולפו מגיע ומכריח באלימות את לואיזה להודות כי היא כתבה את המכתב. הוא שותה משקה אותו הוא הרעיל קודם לכן ומשקה גם את לואיזה ואז הוא מגלה לה כי הרעיל את שניהם. עכשיו לואיזה מגלה לו את האמת על המכתב שהוכרחה לכתוב ומתה. רודולפו רוצח את וורם לפני שהוא מת בעצמו.

עבור לתוכן העמוד