האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי

ההפקה תתקיים במסגרת ההפקות הקהילתיות שמקיימת האופרה מדי שנה ביישובים שונים ברחבי הארץ,
בכורה חגיגית תתקיים ב- 20.10.14 בקרית ים.ההפקה הקהילתית הבאה של האופרה הישראלית תתקיים בקרית ים ובמסגרתה תועלה האופרה "חליל הקסם" מאת וולפגנג אמדאוס מוצרט עם מיטב הכישרונות המקומיים מתושבי העיר. ההפקה היא בשיתוף עיריית קרית ים ובתמיכת משרד התרבות והספורט, האגף לתרבות בקהילה ובעידודה של השרה הגב' לימור ליבנת.
 
פרויקט האופרה בקהילה של האופרה הישראלית קיים כבר למעלה מעשור בתמיכה הדוקה של האגף לפעילות בקהילה במשרד התרבות. הפרויקט התחיל עם האופרות כרמן בתל אביב בשכונת נווה אליעזר והספר מהתקווה בשכונת התקווה. מאז העלתה האופרה הפקות קהילתיות של שיקוי האהבה באשקלון, רמלה, שכונת גילה בירושלים, נתניה, עפולה, עכו, טבריה, בית שאן וגם במתנ"ס נווה אליעזר, ובמסגרת פסטיבל 100% אמנות עם אמנים נכים בהפקה באוויר הפתוח בנמל תל אביב. כמו כן הועלתה האופרה סינדרלה בטירת הכרמל, נתיבות, נהריה, קרית אתא וקרית גת.
חליל הקסם הועלתה בנצרת עילית, קרית מלאכי ומעלה אדומים וזכתה להצלחה רבה.

בהפקות הקהילתיות משתתפים עשרות תושבי היישוב מילדים ועד קשישים- בתפקידי רקדנים, שחקנים, זמרים, נגנים וביחד איתם גם סולני האופרה הישראלית. תהליך האודיציות והחזרות נמשך מספר חודשים ובסופו מועלית על הבמה הפקת אופרה בשפה העברית בשילוב תפאורה ותלבושות מלאות. כל הפקה קהילתית מלווה בפעילות חינוך ענפה בבתי הספר ביישוב ובהופעה בפני תלמידי היישוב.
בעונת האופרה הקרובה תועלה האופרה "חליל הקסם" גם בדימונה ובאופקים.

הכוחות המקומיים שייטלו חלק בהפקה הנוכחית בקרית ים הינם כישרונות מתוך התושבים והילדים הפועלים במרכזים העירוניים בעיר: להקות מחול, נגנים מהתזמורות בקהילה מקהלות ילדים,חבורות זמר,להקות פולקלור ועוד.

האופרה תורגמה לעברית על ידי אהוד מנור והיא תועלה בבימוייה של הבמאית שירית לי וייס, בניצוחו וניהולו המוסיקלי של ראש הצוות המוסיקלי באופרה הישראלית איתן שמייסר ובהשתתפותם של סולני האופרה הישראלית רינת גולדמן בתפקיד פמינה, נמרוד גרינבוים בתפקיד טמינו, גבריאל לובנהיים בתפקיד פפגנו, אביגייל גורטלר בתפקיד מלכת הלילה, אנסטסיה קלוואן בתפקיד הגבירה הראשונה ענת צ'רני בתפקיד הגבירה השנייה ולימור אילן בתפקיד הגבירה השלישית ובתפקיד פפגנה הדר עטרי.

"חליל הקסם" הוא סיפור אגדה ובמרכזו נסיך ונסיכה – טמינו ופמינה – ולצידם שלל דמויות צבעוניות ביניהן, דרקון מפחיד, צייד הציפורים הצבעוני פפגנו, מלכת הלילה ושלוש הגבירות שלה, כוהני דת, וכמובן חליל הקסם ופעמונים מכושפים. הסיפור מתאר את החיפוש של הנסיך אחר הנסיכה שנחטפה לארמונו של זרסטרו ולעזרתו באים שלושה ילדים, צייד הציפורים והחליל הקסום. הסוף, כמובן, טוב – הנסיך מוצא את הנסיכה, פפגנו מוצא את פפגנה שלו ...וכולם חיים באושר ובעושר.

חנה מוניץ - מנכ"ל האופרה הישראלית אומרת: "אין דבר מרגש יותר מאשר לראות למעלה ממאה אמנים מהישוב עצמו עולים על הבמה כשהם הכוכבים האמיתיים של הפקת האופרה. ההפקות הקהילתיות שלנו מרגשות אותי כל פעם מחדש ואני יודעת כי גם כל הצוותים שלנו מרגשים כך. זו חוויה נפלאה לעשות אופרה בקהילה ועם הקהילה ואני מתרגשת מהתהליך ומהתוצאה הנפלאה."

"חליל הקסם" בקרית ים 20-21 באוקטובר
3 הצגות מתוכן 2 הצגות יוצגו בפני תלמידי בתי הספר בשילוב פעילויות חינוך בהדרכת צוותי האופרה.

עבור לתוכן העמוד