בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי

מחווה מיוחדת של מוזיאון תל – אביב לאמנות לציון חגיגות ה-30 לאופרה הישראלית:
"קולות אופרה במוזיאון" קונצרט אופרה נודד בין גלריות האגף

בשיתוף פעולה מיוחד יצרו האופרה הישראלית ומוזיאון תל אביב פורמט חוויתי ורב חושי של קונצרט במהלכו מוזמן הקהל לחוות את הקשר וההרמוניה שבין האמנות החזותית למוסיקה. בקונצרט "קולות אופרה במוזיאון" סולני האופרה הישראלית יבצעו בגלריות השונות אריות, דואטים ואנסמבלים מתוך אופרות מוכרות ואהובות: "כרמן", "חליל הקסם", "ריגולטו", "סיפורי הופמן" ועוד בליווי מוסיקלי של פסנתר, צ'מבלו וכלי מיתר (בכל חלל יהיה כלי ליווי אחר).
יוזמה משותפת זו נולדה כמחווה של מוזיאון תל-אביב לאמנות לציון חגיגות ה-30 לאופרה הישראלית והיא משקפת את החיבור הטבעי בין עולם המוסיקה והאמנות החזותית. כפי שאמר אנרי מאטיס: "כשעבדתי מול הנוף היפהפה והמרגש, כל שיכולתי לחשוב עליו היה איך לגרום לצבעים שלי לשיר בלי להתחשב בחוקים ובמגבלות". הצייר וסילי קנדינסקי, שאף למיזוג בין התחומים וייחס לצבעים שונים “אישיות” שונה המתקשרת גם עם קול מסוים שהם מפיקים ואף ניסה לחקות את הילוכה של היצירה המוסיקלית במדיום של הציור. התוצאות היו יצירות מלאות צבע, מופשטות ומלאות עצמה שהפכו לסמל ההיכר שלו. גם באופרה ישנה התייחסות רבה לאמנות, תוך שימת דגש על ההרמוניה בין צליל לצבע כפי שמשתקף באריה מתוך האופרה "טוסקה" מאת פוצ'יני, אותה שר דמות הצייר מריו קוורדוסי ומוקדשת כולה ליופיו של הציור. 
האירוע המוסיקלי יכלול קבלת פנים ויסתיים במתחם "מפל האור" באגף החדש של המוזיאון.

הקונצרט בניהולו המוסיקלי של איתן שמייסר, ראש הצוות המוסיקלי באופרה הישראלית ובהשתתפות סולני האופרה הישראלית: הילה בג'יו (סופרן), אביגיל גורטלר (סופרן) ענת צ'רני (מצו סופרן), נמרוד גרינבוים (טנור) וסולני האופרה הישראלית, הקונצרט ילווה בצ'מבלו, פסנתר וכלי מיתר.

מחיר: 150 ₪

רכישת כרטיסים:
03-6927777 (קופות האופרה הישראלית)
03-6077000 (קופות מוזיאון תל-אביב לאמנות)

יום שני ה-6.10.14 בשעה 20:00
 בבניין הרטה ופול עמיר - מוזיאון תל – אביב לאמנות

מחירים: 150 ש''ח
עבור לתוכן העמוד