בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד
להזמנת כרטיסים לחצו על התאריך הרצוי
בר ניווט לשוניות
אופרה בתערוכה

האופרה הישראלית ומוזיאון ישראל מציגים לראשונה "אופרה בתערוכה".

כשצליל מתערבב בצבע
מונה פוגש את ביזה
ואנדי וורהול מארח את הביטלס
קונצרט נודד בין גלריות האמנות במוזיאון ישראל בביצוע סולני האופרה הישראלית, פסנתרן ורביעיית כלי מיתר. אירוע מיוחד ובלתי נשכח של אריות ודואטים מוכרים ואהובים.

מתוך מטרה להוסיף ליצירות המוצגות במוזיאון נדבך מוסיקלי חי כדי שהאמנות החזותית תפצח בשיר, חברו מוזיאון ישראל והאופרה הישראלית למופע "אופרה בתערוכה" – קונצרט נודד בין ארבע מהגלריות של מוזיאון ישראל בו יתקיים שילוב אמיתי בין יצירות אמנות אלמותיות התלויות בגלריות לבין יצירות אמנות נפלאות שקמות לתחייה רק בעת ביצוע חי. במשך קרוב לשעתיים הקהל יוכל לסייר ברחבי המוזיאון ובארבע תחנות אמנותיות-מוסיקליות לפגוש את זמרי האופרה הישראלית שיבצעו יצירות הקשורות באופן ישיר ועקיף לעולם התרבותי, הערכי והרגשי  של התערוכות השונות על מרכיביהן הרבים.

הסיור האופראי בתערוכות ייפתח בגלריות התערוכה "צבע פראי" במוזיאון – צבע עז – בה ניתן יהיה להתמקד בהרמוניות של הצבע כפי שהן מקבלות ביטוי מוסיקלי. האריה של מריו מתוך האופרה טוסקה, מריו שהוא צייר במקצועו, מדברת על ההרמוניה המלאה שיש להשיגה בעבודת הציור, דבר שיתחבר להרמוניה הצבעונית העזה בתערוכה. עוד נשמע בגלריה זו שבה כמה מהאמנים החשובים ביותר של המאות ה-19 וה-20, אריה של כרמן מאת ביזה המתקשרת לאמנים הצרפתיים שיצירותיהם מלאות צבע אנדלוסי עז כמו המוסיקה של ביזה, וכן מוסיקה מתוך רוזנקווליר של ריכרד שטראוס, המתקשר אל עולם הצומח (הפרזנטציה של הורד) ואל העולם התרבותי של ראשית המאה ה-20 בגרמניה.


בגלריה של הפופ ארט בה מוצגות בין השאר יצירות של אנדי וורהול, נחבר את הפופ האמריקאי של המאה ה-20 עם שירים מהתקופה שנוצרו הן בארצות הברית והן באנגליה (הביטלס) ומתקשרים באופן ישיר אל תרבות הפופ.

מהפופ נלך אחורה בזמן אל האמנות והמוסיקה שנוצרה באירופה בסוף המאה ה-19 וראשית המאה ה-20 ונראה איך האמנויות השונות גם חוצות גבולות כאשר מלחינים לא מעטים עברו מאירופה לארצות הברית אבל המשיכו לכתוב במולדתם החדשה בסגנון הישן שלהם (שממש לא היה ישן) כמו ג'אן קרלו מנוטי וקורט וייל למשל.

ולקינוח הקהל יגיע לגלריה של אמנות ישראלית בה יבוצעו שירים מוכרים יותר ופחות מהעולם המופלא של הזמר העברי, שירים שיתחברו באופן ישיר לאווירה המוצגת ביצירות הישראלית שנוצרו לאורך ההיסטוריה של המדינה שלנו.
 
לפני שנים רבות כתב מודסט מוסורגסקי את היצירה תמונות בתערוכה. עתה האופרה הישראלית ומוזיאון ישראל הולכים צעד אחד קדימה ומציגים אופרה בתערוכה – אופרה בתפאורה של תערוכות המוזיאון; תערוכות שקמות לתחייה בליווי מוסיקלי עוצמתי.
 
משתתפים:
אפרת אשכנזי, יעל לויטה, הדר עטרי – סופרן
ענת צ'רני – מצו סופרן
נמרוד גרינבוים – טנור
נגני מייתרים
איתן שמייסר – פסנתרן ומנהל מוסיקלי

מרב יודילוביץ', ynet | "בקרוב: קונצרטים נודדים במוזיאון ישראל בי-ם. מפגש בין אמנויות פלסטיות לבין זרמים מוזיקליים שונים ייערך במסגרת סדרת מפגשים במוזיאון, בהם סולני בית האופרה והקהל ינדדו בין גלריות ותערוכות"... לכתבה המלאה

א' 24.11.13 19:00
ב' 25.11.13 19:00
ד' 27.11.13 19:00, 21:15
ה' 28.11.13 19:00, 21:15

מחיר 210 ₪, מחיר מיוחד למנויי האופרה 165 ₪
24, 25, 27, 28 בנובמבר
כל ערב בשעות 19:00 ו-21:15
כרטיסים: 02-6771300 ובאתר
www.imj.org.il

סוף בר ניווט לשוניות
עבור לתוכן העמוד