בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

פורגי ובס הדרום אפריקאים: מדברי קריסטין קרוז - בימאית ההפקה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

פורגי ובס הדרום אפריקאים: מדברי קריסטין קרוז - בימאית ההפקה

עוני, גזענות, הבדלי מעמדות ואנשים עקורים הם נושאים אוניברסליים. לא משנה באיזה רקע אתה בוחר למקם את פורגי ובס, הבעיות האלה תמיד יהיו קיימות. אנחנו מאפריקה. לאומה שלנו יש היסטוריה ארוכה של מאבק לחופש, עת המנהיג המיתולוגי שלנו נלסון מנדלה הוביל את האומה לתקופה האופורית ביותר בהיסטוריה שלנו. ולמרות כל זאת, אנחנו עדיין נאבקים בבעיות חברתיות המקיפות אותנו.
כיום ביוהנסבורג זה לא בלתי שכיח לראות קהילה שלמה ש"משתלטת" על בניינים נטושים. זה היה הרעיון בו השתמשנו במיקום אנשי סמטת השפמנון - קהילה בה חלק מהתושבים כבר חיים מזה זמן, בעוד אחרים, המחפשים מקום להניח בו את הראש ללילה, תמיד מתקבלים בברכה.
ההשראה העיקרית שלנו להפקה זו הגיעה מתמונות המתארות את חיי העיר בסווטו משנות ה- 70 ועד פירוק האפרטהייד, תקופה בה עשיית מוסיקה ברחוב ובברים היתה חלק מחיי היומיום. הימורים מלאו חלק חביב במיוחד מהזמן החופשי, והבוסים החלקלקים והעשירים היו מעורבים בכל מיני "עסקים" מפוקפקים. שלטה שם הוויה קהילתית מאוד חזקה. אם לצטט: "אני תמיד אהיה חלק מהקהילה האפריקאית הזו... לא אוכל לברוח מזה. חשבתי הרבה על הקהילה הזו... היא השורשים שלי, הזהות שלי, השייכות שלי ותמיד אפתח את הנשמה הרעבה שלי אליה ואחבק אותה. אתה לא יכול לברוח מהאני האמיתי שלך." (סנדיל
ממלה, מתוך "סווטו מבפנים – סיפורים על הקהילה האפריקאית המפורסמת" בעריכת אדמס רוברטס וג'ו טולולו).
הרוח של אנשי דרום אפריקה היא ייחודית ובית האופרה של קייפ טאון הוא בית לזמרים רבים מתרבויות וקהילות שונות, המביאים איתם אל הבמה יחד עם הקולות יוצאי הדופן שלהם גם את הלב והנשמה שלהם. בהפקה הזו של פורגי ובס אנחנו שואפים לשקף את ההוויה האמיתית של הקהילה הדרום אפריקאית.

עבור לתוכן העמוד