בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

מערכה ראשונה
טולוז, שנת 1095
הלן, בתו של הרוזן מטולוז, נפגשת בחשאי עם אהובה, גסטון. הרוזן הרג את אביו של גסטון במהלך מלחמת האזרחים, אבל גסטון הצעיר מוכן יהיה לסלוח לו אם הרוזן עצמו יסכים לנישואיו של גסטון להלן.
הכול מהללים את סיומה של מלחמת האזרחים. בטרם יצאו הרוזן ואחיו רוז'ר למסעי הצלב, הרוזן מושיט את ידו לגסטון לשלום ומכריז בפני הכול כי הוא נותן לו את יד בתו. גסטון נשבע אמונים לרוזן. רוז'ר מקנא כיוון שהוא עצמו מאוהב באחייניתו הלן והוא מתכנן כיצד יוכל לנקום בגסטון. הרוזן מעניק לגסטון את מעילו הלבן והשניים נכנסים להתפלל בכנסייה. רוז'ר מוצא מתנקש והוא נותן לו את הוראותיו: בכנסייה מתפללים שני גברים, אחד הוא אחיו האהוב אותו ניתן לזהות על ידי מעילו הלבן, השני הוא גסטון. על המתנקש לרצוח את האיש שאינו לובש מעיל. הרוצח מבצע אחר ההוראות מבלי להבין כי בעצם פגע באדם הלא נכון. המתנקש נאסר וכדי להציל את עצמו ואת רוז'ר הוא מספר כי גסטון היה זה שציווה עליו לבצע את הרצח. נציגו של האפיפיור מצווה על גסטון לצאת לגלות.

מערכה שנייה
ארבע שנים מאוחר יותר באזור רמלה
רוז'ר, המשוכנע כי הוא זה שגרם למות אחיו, החליט לכפר על עוונו על ידי שיהפוך לנזיר מתבודד בפלסטינה. כאן הוא פוגש בעולה לרגל צמא ומותש המספר לו כי עוד רבים בעקבותיו ורוז'ר ממהר לעזור להם.  הלן, שיצאה לחפש אחר גסטון כאשר היא משוכנעת שהוא חף מפשע, מגיעה אף היא ומזהה את עולה הרגל כריימונד, סגנו של גסטון ולומדות ממנו כי למרות שגסטון חי, הוא מוחזק כאסיר ברמלה. עולי רגל מותשים נוספים מגיעים כאשר ברקע נשמעות חצוצרות הצלבנים המכריזות על בואו של הרוזן עצמו. הוא ניצל מניסיון ההתנקשות והוביל את הצלבנים לארץ הקודש. הרוזן מבקש את ברכת הנזיר,  אותו הוא אינו מזהה כאחיו, ורוז'ר מבקש ממנו רשות להצטרף לחייליו.
האמיר של רמלה, המחזיק בשבי את גסטון, תפס גם את הלן. שני האוהבים נפגשים שנית, אך ניסיונם לברוח נבלם בידי חיילי האמיר.

מערכה שלישית
רמלה
הלן הוכנסה להרמונו של האמיר. הוא מגיע ומזהיר אותה כי הנוצרים צועדים לעבר רמלה ובמידה והם ייכנסו לעיר, הוא יהרוג אותה. גסטון, אשר הצליח להשתחרר ממעצרו, מוצא את הלן, אך בו ברגע הצלבנים בפיקודו של הרוזן מגיעים אף הם. הרוזן נדהם לראות את האיש שציווה להתנקש בו ואת בתו יחדיו ומצווה על חייליו להוציא את גסטון להורג.
גסטון מובל אל בית המאסר. הקהל בז לו. הוא מבקש מחילה, אך הצלבנים מסרבים לשמוע את תחינתו ומכריזים כי הוא יוצא להורג למחרת היום.

מערכה רביעית
מחנה הצלבנים בעמק יהושפט
צבא הצלבנים נושא תפילה להצלחה בקרב על ירושלים. רוז'ר מאפשר להלן להיפרד מגסטון. רוז'ר המודע לכך כי גסטון הואשם לשווא, מאפשר לו לזכות מחדש בכבודו ולהשתתף בקרב הקרוב.
בעקבות ניצחונם של הצלבנים, הרוזן מודה לאביר המסתורי שלחם בגבורה. כולם נדהמים כאשר האביר מתגלה להיות גסטון. רוז'ר, שנפצע אנושות בקרב, מגלה את זהותו האמיתית ומתוודה כי הוא היה זה שציווה על ההתנקשות ברוזן ומבקש מחילה ולראות בפעם האחרונה את ירושלים.


 

עבור לתוכן העמוד