בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

טמינו, נסיך אמיץ ויפה תואר, טועה ביער, כשלפתע הוא נתקל בדרקון מפלצתי שרודף אחריו. בעוד הוא נמלט מופיעות שלוש גבירות יפות, הורגות את הדרקון ומצילות את חייו. הגבירות מתאהבות מיד בנסיך, ששוכב מעולף, ומתווכחות זו עם זו מי תשאר לשמור עליו, בזמן שהאחרות יילכו אל מלכתן, מלכת הלילה, כדי לספר לה על הנסיך שפגשו.
כשטמינו מתעורר הגברות מתחבאות. לפתע שומע טמינו שירה עליזה, וממהר להסתתר. זהו פפגנו, צייד הציפורים, ששר על חייו חסרי הדאגות ביער. פפגנו אחראי לצוד ציפורים עבור מלכת הלילה. הדבר היחיד שחסר לו כדי להשלים את אושרו הוא בת זוג, שתפיג את בדידותו.
טמינו יוצא ממחבואו ומגלה עצמו בפני פפגנו. הוא חושב שפפגנו הוא זה שהרג את הדרקון והציל אותו ממוות, ופפגנו לא מכחיש. אך אז חוזרות 3 הגבירות של מלכת הלילה, ומזהירות את פפגנו, שאסור לו לשקר. הן מספרות לטמינו את האמת לגבי הדרקון, ואומרות לו שמלכת הלילה בחרה בו להציל את בתה, הנסיכה פמינה. פמינה נחטפה ע"י המכשף זרסטרו, ואם טמינו יצליח להציל אותה, הם יהיו לבעל ואשה. על פפגנו להתלוות לנסיך במשימה המסוכנת. פפגנו המבוהל מנסה להתחמק, אך לשווא.
אז מופיעה מלכת הלילה בכבודה ובעצמה. היא מספרת לטמינו הנדהם כיצד ראתה את הנסיכה פמינה נחטפת ע"י זרסטרו, ולא הצליחה להציל אותה. טמינו הוא האחד והיחיד שיכול לעמוד במשימה.
לאחר שמלכת הלילה נעלמת, מעניקות 3 הגבירות לטמינו חליל קסמים, שיסייע לו במשימה. אם יצליח לנגן את המנגינה הנכונה, ימצא את פמינה ויזכה בליבה. לפפגנו הן נותנות פעמוני קסם, ומבטיחות לו, שאם יעזור לטמינו, ימצא גם הוא את בת זוגו – פפגנה.
3 הגבירות עוזבות, וטמינו ממהר לנסות את החליל. הוא נעלם, ופפגנו נשאר מאחור, כשלפתע מתגלה בפניו נערה יפה: הנסיכה פמינה! פפגנו מספר לה על הנסיך שמחפש אותה ועל המשימה שהוטלה עליהם: להציל אותה מידי זרסטרו  הנורא. פמינה הנרגשת מאיצה בו  להוביל אותה אל טמינו, אבל פפגנו האומלל מקנא באהבתם של הנסיך והנסיכה ופורץ בבכי. הוא מסביר לפמינה שהוא בודד, אך היא מנחמת אותו, ומבטיחה לו, שגם הוא ימצא יום אחד את אהבתו.
בינתיים, ביער, טמינו ממשיך לחפש את פמינה, כאשר מבין העצים מגיחות חיות פרא ומאיימות לטרוף אותו. טמינו מנגן בחליל, וחיות הטרף הופכות לצייתניות ורגועות ורוקדות סביבו.
צליל החליל מושך אל היער את פמינה ופפגנו, אך טמינו כבר לא שם. במקומו מופיעה זקנה מוזרה, שמציעה לפפגנו הרעב עוגות וגלידה, בתנאי שינשק אותה. פפגנו שואל את הזקנה לשמה, והיא עונה לו: פפגנה!!! פפגנו נבהל – לא יתכן שזו בת הזוג שהובטחה לו! הוא בורח, ופפגנה אחריו.
פמינה נשארת לבד ביער. היא תוהה לאן נעלמו כולם, ומדוע פפגנו סיפר לה שזרסטרו הוא מכשף אכזר. לקריאתה מופיעה שוב אמה, מלכת הלילה. מלכת הלילה מסבירה לפמינה המבולבלת, שהיא נלחמת בזרסטרו על השליטה בממלכה, ושעל מנת לנצח, פמינה חייבת להרוג את זרסטרו ולקחת ממנו את שרביט קרני השמש. פמינה המזועזעת מסרבת, אך אמה מאיימת לקלל אותה לנצח, אם לא תמלא את פקודתה.
פמינה הנואשת נשארת לבדה, אוחזת בפגיון שמלכת הלילה נתנה כדי להרוג את זרסטרו. רגע לפני שהיא נועצת את הפגיון בליבה, עוצרות אותה 3 הגבירות. הן מבטיחות לה שיובילו אותה אל טמינו, איתו תמצא אושר ואהבה.
פפגנו, שנמלט מן הזקנה שהציגה עצמה כפפגנה, חוזר ומנסה את פעמוני הקסם: אולי הם יביאו לו את פפגנו האמיתית, הצעירה והיפה, עליה הוא חולם? אך הצלילים מביאים שוב את הזקנה. לפתע מסירה הזקנה את הגלימה והופכת לצעירה יפהפיה: פפגנה!!! היא נמלטת בצחוק ופפגנו רודף אחריה בשמחה.
בחיפושיה אחר טמינו מגיעה פמינה חזרה למקדש של זרסטרו. אז מופיע זרסטרו לראשונה. פמינה מספרת לו על הפקודה שקיבלה ממלכת הלילה, להרוג אותו בעזרת הסכין שבידה. מסתבר שזרסטרו כלל אינו מכשף אכזר, וכי מלכת הלילה שיקרה לפמינה ולטמינו, מתוך רצון להשתלט על הממלכה. זרסטרו לוקח את פמינה אל היכל האמת והצדק, שם תמצא את התשובות לכל שאלותיה.
פפגנו איבד את פפגנה. הוא קורא לה, אך היא אינה מגיעה. מיואש ואומלל, הוא מאיים לשים קץ לחייו. באורח נס מופיעות שוב 3 הגבירות ומציעות לו לנסות בפעם האחרונה את פעמוני הקסם. והפעם, כשפפגנו מנגן בפעמונים, חוזרת פפגנה, והם שרים דואט אהבה.
פפגנו ופפגנה פוגשים את פמינה וזרסטרו בהיכל הצדק. פפגנו בטוח שזרסטרו הוא מכשך רשע שעומד להרוג את כולם, אך פמינה מרגיעה אותו ומספרת לו את האמת. בדיוק ברגע זה פורצות למקדש מלכת הלילה ו-3 הגבירות, בנסיון אחרון לחסל את זרסטרו ולהשתלט על הממלכה. בשניה האחרונה מגיע למקדש טמינו, ובעזרת חליל הקסם הוא מצליח להפטר לנצח מהמלכה וגבירותיה.
פמינה פוגשת סוף סוף את טמינו, והשניים מתאהבים ממבט ראשון.
הזוגות המאושרים שרים יחד עם זרסטרו שיר הלל לנצחון האור והצדק על חשכת הלילה.

 

 

עבור לתוכן העמוד