בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

מערכה ראשונה

דרקון רודף אחרי הנסיך טמינו אך שלוש נשים מצילות אותו ופותחות בוויכוח מי מהן תישאר עם העלם שאיבד את הכרתו ומי תשוב לגבירתן, מלכת הלילה, בכדי לדווח לה על המקרה. לבסוף השלוש עוזבות יחדיו. טמינו נעור מעלפונו ומסתתר לשמע צעדים קרבים. מופיע פפגנו, המסביר כי הוא משתכר למחייתו ממכירת ציפורים למלכת הלילה ומתגאה בכך כי למעשה הוא הרג את הדרקון. באותו רגע שבות שלוש הנשים, מענישות אותו על שקרו ונותנות לטמינו תמונה של הנסיכה פמינה אשר נחטפה בידי זרסטרו. מלכת הלילה מגיעה ומתחננת בפני טמינו שיציל את פמינה, בתה, ובתמורה מבטיחה לו את ידה של הנסיכה. טמינו מחליט לצאת למסע ההצלה ושלוש הגבירות מעניקות לו חליל קסמים ולפפגנו, האמור להצטרף אליו, פעמונים מכושפים שיהיו להם לעזר במסעם. שלושה ילדים צעירים מראים לטמינו ופפגנו את הדרך המובילה למבצרו של זרסטרו. פפגנו מגלה את פמינה בדיוק כאשר מונוסטטוס מסכל את ניסיון הבריחה שלה, ומספר לפמינה כי הוא וטמינו באו להצילה. פפגנו מוקסם מפמינה וחש כי גם הוא רוצה להיות מאוהב. טמינו מוצא ששניים משלושת שערי המבצר נעולים. מהשער השלישי יוצא כומר (הדובר) המשכנע אותו כי זרסטרו הוא אדם טוב ולא הרשע אותו תיארה מלכת הלילה. טמינו משתכנע כי פמינה עדיין בחיים וקסמו של החליל מאפשר לו להרגיע את חיות היער. פפגנו ופמינה מנסים לברוח ומונוסטטוס תופס אותם, אך פעמוניו של פפגנו שובים בקסמם אותו ואת עבדיו. מונוסטטוס לוכד את טמינו אך זרסטרו מעניש את מונוסטטוס. טמינו ופפגנו מובלים לארמונו של זרסטרו בכדי לעבור סידרת מבחנים.

מערכה שנייה
זרסטרו וכוהניו מתכוננים לטקסי הפולחן וטמינו ופפגנו חייבים לעמוד במבחן השתיקה. שלושת הגבירות של מלכת הלילה מגיעות לארמון ומנסות לשכנע את טמינו ופפגנו לשבור את שתיקתם, אך ללא הועיל. מונוסטטוס מנסה לנשק את פמינה כשלפתע מופיעה מלכת הלילה, מונעת ממנו לעשות זאת ודורשת מבתה לרצוח את זרסטרו. פמינה מסרבת וזרסטרו המגיע לחדרה מנסה להרגיעה. פפגנו הצמא מקבל כוס מים מאישה זקנה הנעלמת מבלי שהוא מצליח לגלות את זהותה. פמינה מיואשת משתיקתו המתמשכת של טמינו. פפגנו משתוקק לחברה משלו ובעזרת פעמוני הקסם מצליח להחזיר את האישה הזקנה האומרת לו כי אם לא יינשא לה דינו מוות. בלית ברירה פפגנו מסכים והזקנה הבלה הופכת בן רגע לאישה צעירה ויפה, פפגנה שמה, אך מיד שוב נעלמת.
פמינה מוכנה להרוג עצמה מרוב ייאוש, כאשר שלושת הילדים מופיעים ומפנים אותה לעברו של טמינו. פמינה רשאית עתה להצטרף לטמינו בשני מבחניו האחרונים. בעזרת חליל הקסם מצליחים השניים להלך דרך אש ומים ללא כל פגע ועם תום המבחנים מתקבלים למסדרו של זרסטרו. פפגנו המיואש מחליט לשים קץ לחייו אבל שלושת הילדים מגיעים שוב ומזכירים לו את כוחם של הפעמונים. הוא מנגן בהם ולשמחתו שבה אליו פפגנה והשניים מתכננים מיד את משפחתם מרובת הילדים. מלכת הלילה וגבירותיה מצטרפות למונוסטטוס ומנסות להרוס את מקדשו של זרסטרו, אך לשווא. זרסטרו וכוהניו מודים לאלים ומהללים את האידיאלים שלהם: כוח, חכמה ויופי.

 

עבור לתוכן העמוד