בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

Selektion - Ninth November Night

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

Selektion - Ninth November Night

מיצב של האמן גוטפריד הלנוויין

ליל ה-9 בנובמבר–"SELEKTION"

מיצב הענק של האמן האוסטרי גוטפריד הלנוויין
יוקם בישראל לקראת העלאת הבכורה העולמית של האופרה הילד חולם מאת חנוך לוין למוסיקה מאת גיל שוחט


כחלק מהאירועים המרכזיים שילוו את הבכורה העולמית של האופרה הילד חולם על פי מחזהו של חנוך לוין למוסיקה מאת המלחין גיל שוחט, יוצג ברחבת בית האופרה  המיצב: SELEKTION" - ליל ה- 9 בנובמבר" של האמן הבינלאומי גוטפריד הלנוויין. המיצב, שהוקם בקלן לראשונה בסתיו 1988 לרגל ציון 50 שנה לליל הבדולח שאירע ב-9 לנובמבר 1938.

המיצב יוצג ברחבת בית האופרה החל מה-18.1.10.

גוטפריד הלנוויין הוא מעצב התפאורה והתלבושות של האופרה הילד חולם והקשר בין עבודתו ליצרה הילד חולם הוא טבעי למרות שמעולם לא פגש את חנוך לוין.

SELEKTION-NINTH NOVEMBER NIGHT
מיצב של האמן גוטפריד הלנוויין, לזכר "ליל הבדולח", 1938, אשר מוצב בפעם הראשונה בישראל. המיצב הוקם לראשונה בסתיו 1988, לרגל ציון 50 שנה לפוגרום ליל הבדולח, שנערך ב-9 בנובמבר 1938, והוצב בין הקתדרלה של קלן ומוזיאון לודוויג, לצד מסילת הברזל של תחנת הרכבת של קלן. אורכו של המיצב היה 100 מטר, והוא הורכב מתמונות גדולות של פני ילדים, כשורה בלתי נגמרת, והם כמו עומדים בשורת סלקציה. במיצב המקורי צולמו פניהם של ילדים נוצרים,יהודים ונכים, שחיו בגרמניה בשנת 1988. בלילה השני אחרי פתיחת המיצב לקהל, אנונימים חתכו את כל הגרונות של הילדים בתמונות.

מיצב זה מוצג כעת לראשונה בישראל ולכבוד האירוע בחר האמן לשלב את צילומי פניהם של ילדים אשר חיים בישראל בשנת 2010.

גוטפריד הלנוויין הוא אחד האמנים הויזואליים החשובים ביותר הפועלים בעולם כיום. יליד אוסטריה, הלנויין חי ופועל כיום בעיקר בלוס אנג'לס ובאירלנד. הלנוויין הוא אמן פלסטי,אשר עבודותיו עוסקות לרוב בחרדה פסיכולוגית וסוציולוגית, תימות היסטוריות ורעיונות פוליטיים. עבודתו נחשבת לרוב פרובוקטיבית ומעוררת מחלוקת. הוא עבד כצייר, צלם, צייר קיר, פסל ואמן פרפורמנס ומיצג, כשהוא משתמש בעבודותיו במגוון טכניקות של מדיה. כמו כן הוא ידוע בעיצובי התפאורה והתלבושות שלו לבמה, להפקות תיאטרון, בלט ואופרה, בין השאר עבור בית האופרה של המבורג, התיאטרון העממי ברלין ובית האופרה של לוס אנג'לס.

אתרי אינטרנט:

http://helnwein.com/

http://kristallnacht.helnwein.com/

http://www.gottfried-helnwein-child.com/

http://www.helnwein-theater.com/

 

עבור לתוכן העמוד