האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر
  מוסיקה

  עולמם המופלא של הטנורים

  עולמם המופלא של הטנורים

  פתיחת העונה עם קונצרט חגיגי ומיוחד של אריות הטנור האהובות ביותר בכל הזמנים בביצוע הטנורים הישראלים האהובים
  הגדל

  קונצרט הפתיחה, "עולמם המופלא של הטנורים" יוקדש לזכרו של גדול זמרי הטנור, לוצ'אנו פברוטי, שהלך לעולמו לא מזמן. הקונצרט והמחווה יתקיימו בשיתוף עם המכון האיטלקי לתרבות ושגריר איטליה בישראל, אשר יהיה נוכח בקונצרט.

  בקונצרט ישתתפו חמישה זמרי טנור ישראלים: יוסף ארידן, יותם כהן, פליקס ליבישץ, גיא מנהיים וסיימון קריכלי. כל הטנורים האלו מופיעים באופן קבוע בהפקות ובקונצרטים של האופרה הישראלית. פליקס ליבשיץ שר כבר מספר רב של תפקידים ראשיים ותפקידי משנה באופרה הישראלית והעונה יופיע, בין השאר, בתפקיד לנסקי באופרה יבגני אונייגין. יותם כהן שר תפקידים ראשיים רבים באופרה הישראלית והשנה יישוב ויבצע את תפקיד פינקרטון במאדאם בטרפליי. יוסף ארידן שר את תפקיד הנסיך בהפקה הנודדת של האופרה הישראלית של סינדרלה ובעונה קרובה ישיר תפקידים רבים בהפקות האופרה כולל אבולעפיה במסע אל תום האלף וגורו במאדאם בטרפליי. גיא מנהיים ביצע בהצלחה רבה בעונה שחלפה את ארבעת המשרתים בסיפורי הופמן ואת המורה למחול באריאדנה בנקסוס. סיימון קריכלי המופיע מזה שנים רבות במקהלת האופרה הישראלית השתתף כבר במספר קונצרטים בהפקת האופרה הישראלית וכמו כן בהפקת המחזה אשכבה מאת חנוך לוין בתיאטרון הקאמרי.

  בקונצרט במסגרת הסדרה שבת של זהב ישירו הטנורים הישראלים מגוון גדול של אריות טנורים אהובות ומוכרות מאופרות כגון שיקוי האהבה (דוניצטי), יבגני אונייגין (צ'ייקובסקי), מאדאם בטרפליי (פוצ'יני), דון ג'ובני (מוצרט), חליל הקסם (מוצרט), טורנדוט (פוצ'יני), לה טרוויאטה (ורדי) וכן אריות מתוך אופרטות וינאיות, סרסואלות ספרדיות, מחזות זמר, שירים נפוליטניים, שירים ישראלים ועוד. כמו כן צפויות בתוכנית מספר הפתעות מוסיקליות בהן ישירו הטנורים אריות ודואטים בהרכבים לא שגרתיים.

  את חמשת הטנורים הישראלים המשתתפים בקונצרט ילווה ליד הפסנתר איתן שמייסר.

  עבור לתוכן העמוד