בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

השועלה הערמומית הקטנה - סיפור העלילה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

השועלה הערמומית הקטנה - סיפור העלילה

מערכה ראשונה

תמונה ראשונה: היער – קיץ

הגירית מנמנמת בחום של אחר הצהריים בעוד היתושים מציקים לה. השפירית רוקדת. היערן מנמנם מעט בדרכו חזרה הביתה. בשנתו הצרצר והזחל מבצעים קונצרט. שועלה קטנה מסיירת ביער לראשונה. היערן מתעורר ותופס את השועלה הקטנטנה וחסרת הניסיון.

 

תמונה שנייה: חצר ביתו של היערן – סתיו

הכלב מטריד מינית את השועלה שחייבת להגן על עצמה גם מההכאות החוזרות ונשנות של ילדי היערן. בשל התנהגותה קושרים אותה. השועלה חולמת על שחרורה והתעוררותה המינית. כאשר היא חוזה בעבדות המינית מהן סובלות התרנגולות היא הופכת לפמיניסטית, אבל השמרנות של התרנגולות לא מקובלת עליה ולכן היא פשוט הורגת את כולן. היא מתעמתת עם היערן ובורחת.

 

מערכה שנייה

תמונה ראשונה: היער

השועלה הנמלטת חוזרת ליער ומגרשת את הגירית ממעונה אותו היא הופכת לביתה שלה.

 

תמונה שנייה: הפונדק – חורף

היערן, שתוי למשעי, מציק למורה בשל תשוקתו לנערה הצוענייה טרינקה. הכומר מבקש מחילה על העבר המיני הכושל שלו. אבל כאשר מציקים ליערן בעניין השועלה שאיבד, הוא מאבד את סבלנותו ובורח ליער כדי לחפשה.

 

תמונה שלישית: היער: חורף

השועלה רודפת אחת המורה והכומר הפוסעים לביתם מהפונדק. המורה חושב לרגע שהשועלה היא טרינקה ולראשונה בחייו חווה פרץ תשוקה בוערת. הכומר נזכר במפגש האכזרי שהיה לו עם נערה כשהיה סטונדט. היערן רודף בפראות אחר השועלה בכל רחבי היער.

 

תמונה רביעית: היער – אביב

השועלה מוצאת בן זוג ומתחתנת עמו.

 

מערכה שלישית

תמונה ראשונה: היער – סתיו

הצייד מסיג הגבול הרשטה הולך לבקר את טרינקה, עמה הוא עתיד להינשא. הוא מוצא ארנב מת, אחד מקרבנות השועלה אך היערן מזהיר אותו להתרחק מהיער בעוד הוא עצמו מניח מלכודת לשועלה.

השועלה ובן זוגה השועל משחקים עם הגורים שלהם. הם מוצאים את המלכודת ומגחכים על היערן הלא יוצלח. הרשטה חוזר לגנוב את הארנבת. השועלה מתעללת בו אך כאשר היא מתרכזת רק בעצמה וצוחקת על טיפשות בני האדם, היא מאבדת את הריכוז שלה ונופלת מיריית רובה.

 

תמונה שנייה: הפונדק

המורה מבכה את העובדה שטרינקה עתידה להינשא היום. היערן לעומתו משלים עם גילו המבוגר ויוצא שוב לנום ביער.

 

תמונה שלישית: היער – קיץ

דמיונו של היערן מתעורר בהשפעת יופיו של הטבע. בשנתו הוא חולם על השועלה. צפרדע מזכירה לו כי צריך לקבל את גלגל החיים בטבע והוא ממשיך לישון מרוצה.

 

 

עבור לתוכן העמוד