האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر
  עונת 23-24

  עונת 2008-2009

  עונת 2008-2009

  בארמונו של הורדוס דורשת הרודיאס מבעלה כי יוציא להורג את יוחנן המטביל. אך הורדוס, המפחד מהאיש הקדוש, לא נכנע עד אשר הנסיכה סלומה רוקדת לפניו את ריקוד שבעת הצעיפים המפורסם ובסיומו דורשת לקבל את ראשו של יוחנן על טס של כסף. יצירה חושנית על הטירוף שבתשוקה בהפקה מלאת עוצמה.

  קרא עוד
  ההפקה המרהיבה שבה לבמה ובמרכזה סיפור נוקב המעמיד במבחן את המוכנות והנכונות שלנו כעם וכאומה לחיות בסובלנות עם בני עמנו. הרומן המרשים של א.ב. יהושע קם לתחייה על הבמה עם המוסיקה המהפנטת של יוסף ברדנשווילי. קרא עוד
  הגרסא האיטלקית לסיפורו של ד"ר פאוסט הזקן המוכר את נשמתו לשטן ובתמורה הופך לעלם צעיר המחזר בהתלהבות אחר מרגריטה. אופרה מרתקת עם קטעי מקהלה מרשימים וכמה מהאריות הנפלאות שנכתבו בהפקה קלאסית עם תלבושות מרהיבות של בוקי שיף.

  קרא עוד
  לראשונה בישראל יצירת המופת של ינאצ'ק על שועלה הגדלה ביער מלא בעלי חיים ולומדת כיצד לשרוד, להתאהב ולהיזהר עד כמה שאפשר מבני האדם. שיר הלל לכוחו של הטבע וליופי שבבריאה בהפקה צבעונית עם תפאורה מדהימה של מריה ביורנסון.

  קרא עוד
  סיפור האהבה האופראי האולטימטיבי בהפקה גדולת הממדים והמרהיבה של פרנקו זפירלי. מימי ורודולפו נפגשים ומתאהבים בעליית הגג הבלויה בפריס, מבלים ברוב פאר והדר ברובע הלטיני המלא בחוגגים בערב חג המולד, נפרדים בחורף קר ומושלג ונפגשים שוב עם בוא האביב רק כדי שמימי תוכל למות בזרועות אהובה.

  קרא עוד
  אחת האופרות האהובות של פוצ'יני חוזרת לבמה בהפקה המיוחדת והמרשימה של הוגו דה אנה המשלבת צילומי קולנוע מרומא. טוסקה, החיה למען האמנות והאהבה, רוצחת את הברון סקרפיה הדורש כי תתמסר לו, על מנת שיחוס על אהובה.

  קרא עוד
  סוויליה קמה לתחייה על במת האופרה הישראלית בהפקה הגרנדיוזית של פרנקו זפירלי. כרמן הצוענייה מאמינה באהבה חופשית ואינה מוכנה כי איש יכתיב לה מתי לאהוב ואת מי. מאות משתתפים בהפקה צבעונית שמתחילה ומסתיימת בכיכר העיר, בה רוצח ז'וזה את כרמן לצלילי שירת הטוראדור.
  קרא עוד
  בית האופרה לה סקאלה ממילנו מגיע לאופרה הישראלית לאירוע מיוחד לרגל 100 שנים לעיר תל-אביב ויעלה כאן את הפקתו הגרנדיוזית של פרנקו זפירלי לאאידה של ורדי, בביצוע המקהלה והתזמורת של לה סקלה, מאות ניצבים ורקדנים וסולני אופרה מובילים בניצוחו של דניאל ברנבוים.
  קרא עוד
  עבור לתוכן העמוד