בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

מבט אל אגודת ידידי האופרה - מרץ

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

מבט אל אגודת ידידי האופרה - מרץ

עו"ד דפנה מיתר-נחמד, יו"ר אגודת הידידים של האופרה
הישראלית, פותחת צוהר לאגודת הידידים ולפעילותיה
חידון אגודת הידידים

 

החברות באגודת הידידים כרוכה בתרומה ומעניקה כרטיסי כניסה להופעות הבכורה של האופרה, הזמנות למגוון אירועים ופעילויות, כיתות אמן, חזרות פתוחות, סיורים ומפגשים מיוחדים עם אמני האופרה.

מבחר אירועים אשר קיימנו לאחרונה:

צפייה בפעילות החינוך של האופרה הישראלית בתיכון עירוני ז' ביפו -  פעילות החינוך של האופרה הישראלית בתיכון עירוני ז' מתקיימת כבר מספר שנים בהצלחה רבה. חברי אגודת הידידים הוזמנו לצפות בפעילות שכזו, בה נפגשו לראשונה תלמידי כיתות ט' בבית -הספר עם קבוצה של זמרי אופרה צעירים. הידידים אשר הגיעו למפגש התרגשו לנוכח המפגש המרגש והרצינות הרבה בה לקחו הזמרים את תפקידם כנציגי הז'אנר הזה בקרב הקהל הצעיר. "הילדים יושבים בשקט, מרותקים מההסברים ומהמוצג ומושמע על הבמה. אין רעש,לא מדברים במשך ההופעה, לא יוצאים באמצע ובסופו מורגש שהם נהנים וצמאים לעוד." (עו"ד ליאון, חבר באגודת הידידים שנכח במפגש)

חידון אופרה - בחודש פברואר קיימנו חידון בנושאי אופרה בביתה של ורדה עברון בהשתתפותם של חברי האופרה סטודיו, התכנית לזמרים צעירים של האופרה הישראלית. החידון, אשר חובר על ידי מיכאל אייזנשטדט והתנהל בהנחייתו, כלל שאלות לגבי תולדות האופרה בכלל ותולדות האופרה הישראלית בפרט. בחלקו השני של החידון זמרי האופרה סטודיו ביצעו למשתתפים אריות מבולבלות, כשהמשתתפים אמורים לזהות את השיבוש שנעשה, אם בסוג הקול המבצע, בחיבור של מספר אריות ביחד ועוד, והנעימו בקולם בהרכבים שונים. הייתה זו הזדמנות כפולה הן להעשיר את הידע האופראי והן להכיר מקרוב את זמרי האופרה סטודיו וליהנות מזמרתם.

צפייה בחזרה לאופרה טורנדוט - קבוצה של כ- 60 מידידי האופרה ובני משפחותיהם נהנו מצפייה בחזרה לאופרה טורנדוט. הפעם פתחנו בפני הידידים את החזרה הראשונה של הבמאי על הבמה בליווי פסנתר, המכונה stage & piano . חזרה כזו, בשל היותה שלב מוקדם בחזרות, היוותה אפשרות יוצאת דופן לראות את הבמאי בפעולה כמו גם כיצד הכוריאוגרף מכוון את המשתתפים ומשתלב בעבודת הבימוי. לפני תחילת החזרה האזינו הידידים להסברים מפי מיכאל אייזנשטדט ומנצח ההפקה רני קלדרון.

בחודש מרס נקיים את החזרה הראשונה של מקהלת אגודת הידידים - חברי אגודת הידידים מוזמנים להצטרף למקהלת חובבים, שההשתתפות בה אינה דורשת ידע מוסיקלי או ניסיון מוקדם,בהדרכת הצוות המוסיקלי של האופרה.

בהמשך העונה - יתקיימו אירועים ופעילויות נוספות, כמפורט ב"תפריט הגורמה" אשר נשלח לחברי אגודת הידידים. נציין במיוחד את סיור האופרות המודרך בסוף חודש יולי והפעם לשלושה פסטיבלים של אופרות באיטליה מולדת האופרה: רומא, מצ'רטה וורונה. לסיור נותרו מקומות בודדים בלבד.

עבור לתוכן העמוד