בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

טיול אגודת הידידים לסנטה פה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

טיול אגודת הידידים לסנטה פה

טיול אגודת הידידים לסנטה פה
אוגוסט 2009

בחודש אוגוסט 2009 יצאה קבוצה של ידידי האופרה הישראלית לטיול האופרות השנתי בחו"ל והפעם לפסטיבל האופרה בסנטה פה, ניו מקסיקו, המאמץ להרחיק היה שווה ביותר.  
במהלך השבוע, נפגשה הקבוצה עם מאסטרו שזלן שניצח על לה טרוויאטה, שמעה הרצאה על האופרה המכתב שהועלתה בפסטיבל בבכורה עולמית, טיילה מידי יום בסביבה המרתקת של סנטה פה, למדה רבות על תולדות האינדיאנים באזור, סיירה במוזיאונים ובגלריות האמנות הרבים שבסנטה פה ובביתה של אייקון האמנות האמריקאי- הציירת ג'ורג'יה אוקיף, ביקרה בלוס אלמוס, מקום הולדתה של פצצת האטום האמריקאית, השתתפה בשיעור בישול אתני- מקומי, האזינה להרצאה על היהודים האנוסים של ניו מקסיקו, נהנתה מהשוק האינדיאני המפורסם, פסטיבל אמנות אינדיאני המתרחש בסנטה פה רק יומיים מידי שנה, וכמו תמיד, נהנתה מאוכל משובח, תנאים מפנקים ביותר וטיפול מסור של מדריכים ומלווים. 
גולת הכותרת של הסיור היו כמובן חמש האופרות שהועלו בפסטיבל, החל מלה טרוויאטה בכיכובה של זמרת הסופראן הכוכבת נטלי דסיי, המשך בצפייה במכתב, אופרה חדשה בבכורה עולמית, אשר התלבושות בה עוצבו על ידי המעצב טום פורד יליד סנטה פה, אלצ'סט, שיקוי האהבה, וכלה בדון ג'ובאני, סיום גרנדיוזי לשבוע חלומי.
את הקבוצה ליוו חנה מוניץ מנכ"ל האופרה ומיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה, אשר הפליא בהסברים ובסיפורים על האופרות והאמנים המשתתפים והעשיר את חווית ההאזנה והצפייה בהצביעו על הקשרים פילוסופיים, מיתולוגיים ומוסיקליים מרתקים.

 


סנטה פה, ניו מקסיקו,                                                                                       אוגוסט 2009
לחנה, דפנה ומיכאל,

רצוננו לומר לכם תודה על שבוע קסום שבלינו ביחד: שבוע של מראות עוצרי נשימה, שקיעות מהממות, רוחות של צ'ילי ועשן מדורות, סיפורים מאלפים על אנשי המקום ועל אלו שבאו הלום והתערבבו בהם, על יהדות במחשכים, על אמנות ואמנויות, על מלאכת כפים ומיתוסים של השבטים השונים, על מנהגים ואמונות, על ניסיון לשמר את הטוב והיפה בתרבותה של ניו מקסיקו, לגדל את הדור הצעיר ברוח אבות אבותיהם, לשמר אפילו את ריחות המטבח ואת "סיפורי הסבתות" שנכנסו אל תוך הסירים -  כדי להיטיב עם בני המשפחה והקרובים.
על המוזיאונים, הגלריות המגוונות ועל האמנות ברחובות, על הארוחות הטעימות, האנשים המכבדים איש את רעהו, ומעל לכל – האופרות הקסומות שבעצם לשמען באנו עד לפה, וההסברים המופלאים של מיכאל שנתנו לנו פרספקטיבה נרחבת, מושכלת ופוקחת עיניים.
על הארגון המופלא, על בחירתם של מדריכים ומלווים שלא יכולנו לצפות לטובים מהם, על החיוך שאינו מש מהפנים, ועל הפיכת רעיון למציאות נעימה.
על כל אלה – תבורכו !
                              
                            מכל ידידי האופרה
                            לשבוע האופרה בסנטה פה
                           המקווים  שבעתיד, רבים יצטרפו
                           אלינו למסעות התרבות המושקעים הללו.
                        

 

עבור לתוכן העמוד