בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

אישה לא נורמאלית שאוהבת לנגן בכינור

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

אישה לא נורמאלית שאוהבת לנגן בכינור

אניה בוקובץ' מגיעה לישראל במסגרת פסטיבל קלאסי עולמי במשכן

היא צעירה, היא יפה, לטענתה היא לא נורמאלית והיא בדרך לכבוש את העולם. אם תשאלו את אניה בוקובץ', היא ידעה שאלו יהיו חייה כבר בגיל שמונה. אבל כשהיא מדברת אין לך תחושה שמדובר במישהי לא נורמאלית, נהפוך הוא. התחושה היא כי היא מפוקסת ויודעת בדיוק מה היא רוצה בחיים. עיון באתר האינטרנט שלה מעביר בדיוק את התחושות של הנחישות מחד והעוצמה המוסיקלית של הכנרת הצעירה מאידך.
(http://www.anjabukovec.com/)

"אני לא באה ממשפחה מוסיקלית, אבל הורים שלי סיפרו לי שתמיד שרתי והיתה להם תחושה שיש לי כישרון מוסיקלי. כשהייתי בת שש הם שאלו אותי אם אני רוצה ללמוד לנגן בכינור ועניתי בחיוב. שנתיים לאחר מכן הבנתי שזה מה שאני רוצה והכנסתי את החיים שלי לתוך המוסיקה. שום דבר אחר כבר לא עניין אותי." כך מספרת אניה בוקובץ' בשצף דיבור שכמעט ואי אפשר לעצור אותו ובאנגלית מושלמת בשיחת טלפון מביתה שבלולבליאנה, בירת סלובניה, שם נולדה ושם היא נמצאת עתה בשבוע חופש. לאחר מכן תמשיך את סיור ההופעות שלה, המקיף את אולמות הקונצרטים החשובים בכל רחבי העולם, סיור שבמהלכו תגיע בראשית חודש אוקטובר גם לישראל.

כבר בגיל 13 עזבה בוקובץ' את לובליאנה ונסעה ללמוד בפראג, משם המשיכה ללמוד בגרמניה ובווינה ורק בתום הלימודים חזרה לסלובניה כדי להתחיל בקריירה של סולנית. "כל עוד אני מנגנת בעצם לא משנה היכן אני עושה זאת. מוסיקה היא חופש, בזכות המוסיקה אני יכולה להיות עצמי. המוסיקה מצילה אותי מצרות היומיום."

כשמבקשים מבוקובץ' להגדיר את עצמה ולומר מי היא, היא עונה בפשטות וללא היסוס: "אני פשוט אניה. אני אישה רגילה שעושה את מה שהיא אוהבת ומנסה לנגן את המוסיקה הטובה ביותר בצורה הטובה ביותר. אני אוהבת לקום מוקדם בבוקר אבל רק לאחר שאני שותה את חצי ליטר הקפה שלי אני מתחילה לתפקד. דבר ראשון בבוקר אני מתאמנת בחדר כושר כי הגוף חייב להיות מוכן לפני שאני מתחילה לנגן. אני מנגנת בכינור גם בבוקר וגם אחר הצהריים ורק בערב, אם יש לי עוד כוח, אני יוצאת קצת עם חברים, או עונה לאימיילים ועושה עוד דברים הקשורים בקריירה שלי." אבל היא מדגישה כי היא חייבת למצוא זמן גם לדברים אחרי פרט למוסיקה. "אני חייבת לשחרר את הנשמה שלי, למצוא קצת שקט נפשי מפעם לפעם, לנתק עצמי מהעולם, להיות בטבע. אני גם אוהבת בעלי חיים ותמיד נהנית להיות עם שני החתולים שלי."

מגיל צעיר פזלה בוקובץ', שעיקר הנגינה שלה היא המוסיקה הקלאסית, גם לסגנונות אחרים. "בעבר ניגנתי פופ ועכשיו אני מנגנת מוסיקה אתנית סלובנית מפעםלפעם וזה משחרר אותי. המטרה שלי תמיד, לא משנה באיזה סגנון אני מנגנת, היא לתת לאנשים אפשרות להתנתק מחיי היומיום שלהם וליהנות כשהם מאזינים למוסיקה."

בוקובץ' תופיע באופרה הישראלית במסגרת פסטיבל קלאסי עולמי בתחילת חודש אוקטובר.

עבור לתוכן העמוד