בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

מוסיקה בבית האופרה - חוויה גדולה מהצלילים

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

מוסיקה בבית האופרה - חוויה גדולה מהצלילים

העונה הבאה של סדרות המוסיקה בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה מציעה חמש סדרות מוסיקה, במגוון רב של תוכניות וסגנונות.

 

היכן נמצאים בכפיפה אחת באך ונינו רוטה? היכן נפגשים רביעיית אמרסון, הנגנים של צוקרמן ואמני קרקס בינלאומיים? איפה עוד אפשר למצוא על במה אחת את שוברט, גרשווין, סלומון זולצר וורדי?

התשובה, כמובן, טמונה בעונה החדשה של סדרות המוסיקה בבית האופרה. בחמש סדרות מוסיקה שונות יפגשו בבית האופרה מדי חודש בחודשו אמנים ומוסיקאים מרחבי העולם, ויבצעו מוסיקה במגוון סגנונות, בתקופות שונות ובגישות שונות.

כבר בחודש ספטמבר, עוד לפני החגים, יתחילו הקונצרטים השונים בבית האופרה להשמיע קולם. הסדרה הסימפונית עם התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון - אותה תזמורת שגם יושבת ב"בור" בהפקות האופרה. הסדרה הסימפונית תפתח את עונת המוסיקה עם ברהמס, מוצרט והרפסודיה הספרדית של ראוול. בתחילת אוקטובר נצא למסע מסביב לעולם עם פסטיבל קלאסי עולמי במשכן, בסוף שבוע של קונצרטים המוקדשים למוסיקה הקלאסית ולאמני המוסיקה הקלאסית של כל מדינה. השנה נפגוש אמנים מסלובניה, ספרד ואוסטריה. מסלובניה תגיע אניה בוקובץ', אחת הכנריות הסלובניות הצעירות המבטיחות בעולם, אשר תבצע מוסיקה של מלחינים סלובניים לצד מוסיקה פופולרית של גרשווין ופיאצולה. בקונצרט שיוקדש למוסיקה של ספרד יבצע זמר הבריטון לואיז אלברטו ללנצה את מיטב הסרסאולות ושירים בלדינו ובקונצרט שיחתום את הפסטיבל תתארח לראשונה בישראל מקהלת קנטורל מווינה, בתוכנית של יצירות מקהלתיות של פרנץ שוברט והחזן היהודי הידוע סלומון זולצר, שהלחין בין השאר את "אדון עולם", "מה טובו", "טוב להודות" ו"עץ חיים", בניצוחו של רמי לנגר. מחווה לאחד החזנים היהודים הגדולים, בתקופה המתאימה לכך של בין כסה לעשור. עוד בחודש אוקטובר תמשיך הסדרה הסימפונית עם הקונצ'רטו מס' 2 לפסנתר של רחמנינוב.

בחודש דצמבר יצאו לדרכן שתי הסדרות הגדולות עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור. הסדרה הווקאלית, שהיא המשכה הישיר של הסדרה הליטורגית האהובה, תיפתח עם המגניפיקט ברה מז'ור של באך וסימפוניה מס' 2 של מנדלסון (שיר תהילה), והסדרה הקלאסית הקלה תקדיש קונצרט ללהיטי המקהלה הידועים ביותר מתוך אופרות אהובות, עם מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של ישי שטקלר. ואם זה לא מספיק, באותו החודש תבצע התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון את הרקויאם של ורדי.

שנת 2009 תיפתח בקול תרועה רמה עם סדרה חדשה בבית האופרה - מוסיקאים גדולים במשכן. סדרה חדשה זו של שלושה קונצרטים מציעה מפגשים אינטימיים וקאמריים עם מיטב האמנים הבינלאומיים על במת המשכן, ובינואר תגיע רביעיית אמרסון הידועה, ותבצע יצירות משל שוברט ושוסטקוביץ'. עוד בינואר תבצע התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון קונצרט מיצירות מנדלסון לציון 200 שנה להולדתו. בחודש פברואר יארח בית האופרה בסדרת המוסיקאים הגדולים במשכן את שני הזוכים במקום השני בתחרות הבינלאומית ה-12 לפסנתר ע"ש ארתור רובינשטיין. שני הפסנתרנים יבצעו יצירות של שוברט וסטרווינסקי לפסנתר ב-4 ידיים, לצד יצירות סולו. באותו חודש תקיים התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור במסגרת הסדרה הקלאסית הקלה קונצרט של מוסיקה שנכתבה על ידי גדולי המלחינים לקולנוע, בניצוחו של עומר מ. ולבר.

בחודש מרס תמשיך העונה עם "מנגינת החליל" עיבודים לשירי ארץ ישראל היפה לתזמורת ולחליל בביצועו של נועם בוכמן והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור ובאפריל ינצח ליאון בוטשטיין אותה התזמורת בביצוע למתיאוס פסיון מאת באך, במסגרת הסדרה הווקאלית.

בחודש מאי יגיעו לבקר במסגרת סדרת המוסיקאים הגדולים במשכן הנגנים הקאמריים של צוקרמן שיבצעו חמישיות לכלי קשת מאת מוצרט וברהמס. עונת המוסיקה לא שוקטת גם בחודשי יוני-יולי, כשבסדרה הווקאלית יבוצע אליהו מאת מנדלסון, בסדרה הסימפונית קונצרט של יצירות גרשווין וברטוק וקונצרט של מוסיקה למחול מאת סטרווינסקי, ברהמס ודבוז'ק ו"היי-לייט", פרוייקט מיוחד וחד פעמי לכל המשפחה במסגרת הסדרה הקלאסית הקלה, בו יפגשו על במת המשכן אמני קרקס ווירטואוזים בינלאומיים עם תזמורת סימפונט רעננה.

עונת מוסיקה סוחפת, מרתקת ומגוונת בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה. איפה עוד תפגשו כל כך הרבה מוסיקה על במה אחת?

עבור לתוכן העמוד