האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر
  בית האופרה, המשכן לאמנויות הבמה

  האופרה הישראלית

  האופרה הישראלית

  מיום הקמתה שמה לה האופרה כמטרה לעצב את עצמה כאופרה ישראלית. אבל איך עושים זאת? מה הופך את האופרה הישראלית לישראלית, או במילים אחרות, לאופרה שהיא שלנו? התשובה שאנחנו מצאנו היא שימת דגש על טיפוח אמנים ישראלים, סולנים ישראלים והזמנת וביצוע יצירות ישראליות.
  על כל אלה אנו שוקדים ללא ליאות הן באמצעות הסדנאות והסטודיו לאמנים צעירים, הן באמצעות קידום וטיפוח אמני אופרה צעירים שהחלו דרכם אתנו ומאז פרצו לעולם והן באמצעות ביצוע הפקות ישראליות.

  אמני אופרה ישראלים
  מנצחי, במאי, מעצבי וזמרי אופרה ישראלים רבים עובדים דרך קבע עם האופרה הישראלית ולא מעטים מהם החלו, בעקבות עבודתם באופרה הישראלית, להופיע עם בתי אופרה חשובים בעולם כולו. מנצחים כמו אשר פיש, דן אטינגר, רני קלדרון ועומר מ. ולבר. במאים כמו עמרי ניצן, מעצבים כמו בוקי שיף, רוני תורן, פליס רוס ועוד רבים עובדים באופן קבוע בבתי אופרה בחו"ל וזוכים להצלחה רבה. ותקצר היריעה מלציין את שמות כל זמרי האופרה הישראלים המופיעים דרך קבע בהצלחה רבה בבתי אופרה ברחבי העולם כמו למשל גבי שדה, הדר הלוי, שרון רוסטורף-זמיר, לריסה טטוייב, אנה סקיבינסקי ועוד רבים, שהחלו את צעדיהם הראשונים באופרה הישראלית וכמובן ממשיכים להופיע על במת האופרה שלנו דרך קבע. לצדם מופיעים על במת האופרה הישראלית עשרות זמרים ומנצחים ישראלים בתפקידים ראשיים ומשניים גם יחד, המוכיחים, רובם ככולם, כי האופרה הישראלית ועולם האופרה בארץ התברכו באמנים מהמדרגה הראשונה. 

  דור העתיד
  על מנת לטפח את דור העתיד של אמני האופרה הישראלית הקימה האופרה הישראלית את האופרה סטודיו, תכנית לטיפוח זמרי אופרה ישראלים צעירים. מאז הקמת הסטודיו השתתפו בתוכנית זמרי אופרה רבים. כל הזמרים הללו, ביניהם אירה ברטמן, סבטלנה סנדלר, הילה בג'יו, אנסטסיה קלוואן ועוד, הופיעו במהלך השנים בהפקות השונות של האופרה הישראלית, הן בתפקידים ראשיים והן בתפקידים משניים. 

  אופרות ישראליות
  מאז ייסודה ביצעה האופרה הישראלית מספר הפקות של אופרות ישראליות שהוזמנו במיוחד על ידה. על במת האופרה במשכן לאמנויות הבמה הועלו יוסף מאת יוסף טל וישראל אלירז, אלפא ואומגה מאת גיל שוחט לליברית מאת דורי מנור ואנה הרמן, וההפקה שהוזמנה לשנת ה-20 של האופרה, מסע אל תום האלף מאת יוסף ברדנשווילי וא.ב. יהושע. בנוסף לכך העלתה האופרה הישראלית את המסע לפוליפוניה מאת ריצ'רד פרבר ואת הבן יקיר לי מאת חיים פרמונט ותלמה אליגון, הילד חולם  מאת גיל שוחט עפ"י המחזה של חנוך לוין, האדונית והרוכל מאת חיים פרמונט לליברית של צוריה להב לפי סיפורו של שי עגנון ו שיץ מאת חנוך לוין בביצוע אופראי שכתב יוני רכטר לפי הליברית של מולי מלצר. גם בעתיד תמשיך האופרה הישראלית להזמין יצירות אופרה חדשות ממלחיני אופרה ישראלים ולהעלות הפקות אלו על הבמה הראשית של האופרה ועל במות נוספות ברחבי הארץ.

   

  צילום תמונות: מקסים דופלי

  עבור לתוכן העמוד