האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر
  אמנים

  ספרבר סטנלי, מנצח

  ספרבר סטנלי, מנצח

  נולד בארצות הברית ועלה לישראל. הוא היה המנהל המוסיקלי והמנצח הראשי של תזמורת סימפונית חיפה בין השנים  1985 - 2000  וכיום הוא מנצח כבוד של התזמורת. הוא ייסד את מקהלת זמיר בניו-יורק, עמה הופיע בישראל בזמריה בשנת 1967. מאז עלייתו ארצה ניצח על כל התזמורות בארץ כולל התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הקאמרית הישראלית, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור ועוד. באופרה הישראלית החדשה ניצח על  סוויני טוד מאת זונדהיים. הוא היה מנהלה המוסיקלי של המקהלה הפילהרמונית תל-אביב, ניצח על כל המקהלות המרכזיות בישראל ובמשך 16 שנים היה המנהל המוסיקלי והמנצח הראשי של המקהלה הלאומית רינת. כמו כן ניצח על תזמורות באירופה ובארצות הברית ביניהן התזמורת הסימפונית של לונדון, תזמורת פילהרמוניה (לונדון), והתזמורת הפילהרמונית של אדמונטון, בוקרשט ,קרקוב , בודפשט, סלוניקי, נובוסיבירסק והתזמורת הפילהרמונית ע"ש מרטינו בצ'כיה.
  בשנת 1987 הוענק לסטנלי ספרבר אות אגודת הקומפוזיטורים כהוקרה "על פעילותו העקבית למען ביצוע יצירות ישראליות ועידוד המלחין הישראלי". בשנת 1992 קיבל יחד עם תזמורת סימפונית חיפה את פרס המועצה הציבורית לתרבות ולאמנות לביצוע מצטיין של מוסיקה ישראלית, על ביצוע האורטוריה "1992 – 1492"  מאת ציפי פליישר. בשנת 2001  הוענק לו פרס משרד המדע, התרבות והספורט על תרומתו לחיי המוסיקה האמנותית בישראל.
  במקביל לפעילותו האמנותית, עוסק סטנלי ספרבר בהוראה, ובמסגרת זו הוא נמנה עם סגל ההוראה של אקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים במחלקה לניצוח ומשמש גם בתפקיד המנהל המוסיקלי של המקהלה הקאמרית של האקדמיה.
  עבור לתוכן העמוד