האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر
  אמנים

  רותם סיון, סופרן

  רותם סיון, סופרן

  סיון רותם שרה בישראל עם כל התזמורות החשובות, בכללן הופעות עם התזמורת הפיהלרמונית הישראלית  בחליל הקסם בניצוח זובין מהטה, ובחלום ליל קיץ (מנדלסון) בכרמן (ביזה), בהאימפרסריו (מוצרט). שרה את ויולטה (לה טראוויאטה) ואת סוזנה (נישואי פיגארו) באופרה של סיאטל ובדון ג'ובני עם התזמורת הסימפונית חיפה. היא שרה כסולנית עם התזמורות הסימפוניות של לוס אנג'לס, סן דיאגו, סן חוזה (יוטה), וונקובר (קנדה), בוכום (גרמניה) ,קראקוב (פולין), התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, תזמורת סימפונית חיפה, התזמורת הקאמרית הישראלית, תזמורת הקאמרטה הישראלית, הקאמרית הקיבוצית, סינפונט רעננה והסינפונייטה באר-שבע. הופיעה ברסיטלים בסן פרנסיסקו, מדריד, סוויליה, וינה, גראץ ובטלוויזיה הממלכתית האוסטרית. הופיעה בפסטיבל ישראל, בכפר-בלום, אבו-גוש, פסטיבל האופרה בסבונלינה פינלנד ובפסטיבל "שלוש הדתות" בספרד.
  במגוון הופעותיה גם הופעה עם דיוויד ברוזה וסינפונט רעננה ב"לילות ספרד", שירי לאדינו ב"פסטילאדינו", פסטיבל הליטורגיקה בנצרת, מבחר יצירות טנגו והופעה ב"שוברטיאדה" הראשונה במרכז ענב עם הפסנתרן דניאל גורטלר.
  סיון רותם נולדה בבואנוס-איירס, לאחר עלייתה ארצה בילדותה החלה את דרכה המוסיקלית ככנרת. היא בוגרת החוגים לשפה ולספרות אנגלית באוניברסיטת חיפה והאקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בתל-אביב בהדרכת מירה זכאי. את לימודי ההמשך עשתה בסן פרנסיסקו ובסטודיו האופרה של סן חוזה, קליפורניה. סיון זכתה בפרסים בתחרויות בינלאומיות בברצלונה ובניו יורק ובפרס ראשון בתחרות "האמן הצעיר" של רשות השידור. היא נמנתה עם זוכי מלגות קרן התרבות אמריקה-ישראל. בין הקלטותיה ציפור מלחמה סימפוניה מס' 2 של אהרן חרל"פ עם התזמורת הסימפונית חיפה ותחי האהבה שירי אהבה ספרדיים עם הפסנתרן יונתן זק.

  תפקידיה באופרה הישראלית:
  לה בוהם: מוזטה (1987)
  אורפיאו ואאורידיצ'ה: אמור (1992)
  דון פסקואלה: נורינה (1993)
  ורתר: סופי (1996, 1999)
  כך עושות כולן: דספינה (1999)
  אלקטרה: משרתת חמישית (2000) הפסטיבל הבינלאומי לאופרה בקיסריה
  עבור לתוכן העמוד