האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر
  אמנים

  אסנסיו אנריקה גרסיו, מנצח

  אסנסיו אנריקה גרסיו, מנצח

  נולד בוולנסיה ולמד בבית-הספר הגבוה המלכותי למוסיקה במדריד. שם התמחה במוסיקה קאמרית, כינור, תיאוריה והלחנה. את המשך לימודיו עשה במינכן ועוד התמחה בסיינה, איטליה בהדרכת סקג'ו צ'ליבידקה. בספרד ניצח על כל התזמורות החשובות, שימש כמנהלן המוסיקלי של הפילהרמונית של לאס פאלמאס, התזמורת העירונית של ולנסיה, תזמורת רשות השידור הספרדית במדריד והתזמורת הסימפונית של מדריד. מחוץ לארצו ניצח אסנסיו בארה"ב,, קנדה, הרפובליקה הדומיניקנית, ברזיל, אורוגואי, ארגנטינה, פורטוגל, צרפת, איטליה, אנגליה, בלגיה,  צפון אירלנד, יפן, ישראל, יוון, הולנד, דנמרק, רוסיה, תורכיה, לוקסמבורג, רומניה, צ'כיה, סלובניה, גרמניה, בולגריה, דרום-אפריקה, שוויץ ואיסלנד. אסנסניו ניצח פעמים רבות על בית האופרה במדריד ושם הופיעו תחת שרביטו בין היתר תרזה ברגנצה, מונסראט קאבאייה, פלסידו דומינגו, אלפרדו קראוס, פילאר לורינגר וחוזה קארראס. ניצח יחד עם לורין מאזל על קונצרט הפתיחה של ארמון האמנויות המלכה סופיה בוולנסיה.   
  אסנסיו לימד ניצוח בקונסרבטוריון המלכותי בספרד ובכיתות אמן בערים שונות בספרד ובהולנד, ברומניה וברפובליקה הדומיניקנית. כיום מלמד בבית-הספר הגבוה למוסיקה בסן-סבסטיאן. 
  לאורך השנים זכה בפרסים ברומא על ניצוח ב rai (רשות הרדיו והטלוויזיה האיטלקית), פרס ראשון בתחרות דמיטרי מיטרופולוס בניו יורק שכלל מדליית זהב ואת תפקיד עוזר המנצח בתזמורת הלאומית בבירה וושינגטון; פרס מיניסטריון התרבות הספרדי על הביצוע הטוב למוסיקה ספרדית. פרס "רוטרי" על תרומה לחברה ופרס ארגון "קולטורה ויוה" פרס לאומי על תרומתו לחיי המוסיקה בארצו. לאסנסיו הקלטות רבות ובעקבותיהן זכה בפרס "שארל קרוס" בפאריס. במשך ארבע שנים הגיש בטלוויזיה הספרדית תכנית שבועית "עולם המוסיקה".     
  עבור לתוכן העמוד