האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
  אמנים

  זבה דוד, מנצח וזמר בריטון

  עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

  זבה דוד, מנצח וזמר בריטון

  הגדל

  דוד זבה נולד בישראל. הוא בעל תואר מאסטר בקומפוזיציה ובזמרה בהצטיינות יתרה מהאקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בתל אביב. כתב מוסיקה ועיבודים לתיאטרון, למקהלות ולתזמורות, שר תפקידי סולו באורטוריות ואופרות עם רוב התזמורות בארץ. זכה במלגות קרן-שרת, קרן "מוסט" והאופרה הישראלית, המכון הישראלי לאומנות הזמרה ובמקום ראשון בתחרות האקדמיה בזמרה. לימד זמרה בבית הספר לשירת המקהלה ובתיכון אלון. השתתף בהפקות רבות של האופרה הישראלית כפסנתרן, סולן ומתרגם. בין תרגומיו לאופרה תרגומים לכתוביות של עלייתה ונפילתה של העיר מהגוני (וייל) ובילי באד (בריטן), תרגומים לשירה על הבמה של העטלף (י. שטראוס), חליל הקסם (מוצרט) והמבול של נח (בריטן) ותרגומים/עיבודים לשירה על הבמה להפקות הקהילתיות של האופרה הישראלית של כרמן (ביזה), הספר מסוויליה (רוסיני), סינדרלה (רוסיני) ושיקוי האהבה (דוניצטי). הופיע בביצועי בכורה ובהקלטות של אופרות מקוריות. השתתף כקורפטיטור בפסטיבל "מוסיקה טיצ'ינו" בשוויץ. השתתף בסיורי קונצרטים רבים ופסטיבלים בינלאומיים כזמר, פסנתרן ומנצח. היה בין מייסדיי להקת "אופרה אחרת", זכה לשבחי הביקורות, וכיהן כמנהל המוסיקלי שלה.
  היה המנהל המוסיקלי, המתרגם והמעבד והשתתף במספר פרוייקטים של האופרה הישראלית בקהילה – הפקות קהילתיות של אופרות בשילוב אוכלוסייה מקומית ברמלה, אשקלון, ירושלים, נתניה, שכונת התקווה, נווה אליעזר, עפולה, רמלה ועוד. כיום מכהן כמנצח הבית של תזמורת סימפונט רעננה, מנצח על קונצרטים רבים באופרה הישראלית, מנהל מוסיקלי ומנצח של שלוש מקהלות, מנהל סדנת האופרה של האקדמיה בירושלים ומרבה להשתתף בפסטיבלי מקהלות בעולם, להופיע בקונצרטים והקלטות כפסנתרן, זמר ומנצח. מזה שנתיים מרבה להופיע בפרודיה מוסיקלית מפרי עטו: אופרה בטירוף, מופע יחיד בליווי הפסנתרנית אירית רוב.

  דוד זבה הוא המנהל המוסיקלי של מיתר אופרה סטודיו, התכנית לזמרים צעירים של האופרה הישראלית והוא ניצח על הפקות רבות של מיתר אופרה סטודיו כולל, כך עושות כולן, דון ג'ובני, נישואי פיגרו (מוצרט), דון פסקואלה (דוניצטי), העטלף (י. שטראוס) ועוד.
  דוד זבה הלחין (מלים ולחן) את האופרה אליסה בארץ הפלאות בהזמנת האופרה הישראלית וניצח על הפקות האופרה הן בבית האופרה והן ברחבי המדינה. כמו כן הלחין (מלים ולחן) את האופרה הקאמרית אימהות המעמידה במרכזה סיפור את דמויות האימהות המובילות בסיפורי המקרא.


  באופרה הישראלית ניצח על הפקות:
  אמהות (2021)

  אליסה בארץ הפלאות (2010-2021)
  הספר מסוויליה (2014)
  הספר מסוויליה (2010)
  שיקוי האהבה הפקה קהילתית (2008-2010)
  סינדרלה אופרה נודדת (2007)
  מנון לסקו (2006)
  שיקוי האהבה בנמל (2006)
  לה טרוויאטה (2005)


  תפקידיו כזמר באופרה הישראלית:
  הנערה מהמערב הפרוע: סיד (2004)
  הספר מהתקווה: ד"ר ברטולו (2001)
  חליל הקסם הקטן: פפגנו (2000)
  ההולל: שומר בית המשוגעים (1999)
  חליל הקסם הקטן: פפגנו (1999)
  טוסקה: אנג'לוטי (1999)
  לה טרוויאטה: הברון דופול (1998)
  חליל הקסם הקטן: פפגנו (1998)

  עבור לתוכן העמוד