האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر
  אמנים

  ליגנל ויל, בס

  ליגנל ויל, בס

  הגדל

  נולד בפינלנד שם למד נגינה באורגן ובפסנתר באקדמיה ע"ש סיבליוס בהלסינקי. מאוחר יותר למד פיתוח קול באיטליה. הוא עלה לישראל אחרי שהשתתף בסדנת האופרה בהדרכתה של ג'ואן דורנמן בשנת 2004. בסדנת האופרה הוא שר תפקידים רבים ביניהם יוהן בורתר (מסנה), אנג'לוטי בטוסקה (פוצ'יני), ריימונדו בלוצ'יה די למרמור (דוניצטי), טלפה בגלימה (פוצ'יני), קספר בקלע החופשי (ובר) ותפקידים נוספים. כמו כן ביצע את מונטרונה בריגולטו (ורדי) ואת המרקיז וד"ר גרנוויל בלה טרוויאטה (ורדי) באיטליה. לאחרונה שר את ראש העיר בדוקטור בר-פלא (ביזה) והשליח במשחק מזל (בארב) בהפקות של "קאמראופרה" ברמת-השרון. בשנים 2006-2005 קיבל מלגה מטעם סדנת האופרה הבינלאומית.
  באופרה הישראלית הופיע בתפקיד הרוזן אלמוויווה בנישואי פיגרו (מוצרט) בהפקת האופרה סטודיו עם התזמורת הסימפונית החדשה חיפה בניצוחו של תמיר חסון. כמו כן הופיע בתפקיד אציל פלמי בדון קרלו עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית.
  ויל ליגנל היה חבר בתוכנית האופרה סטודיו של האופרה הישראלית שם הרפרטואר שלו כולל את זרסטרו בחליל הקסם (מוצרט). זוכה מלגות קרן המועדון המסחרי - תעשייתי והמכון הישראלי לאמנויות הזמרה.

  תפקידיו באופרה הישראלית:
  הטריטיקו - ג'אני סקיקי: פינלינו (2007)
  מאדאם בטרפליי: רשם נישואין (2008)

  עבור לתוכן העמוד