האופרה הישראלית תל-אביב-יפו האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים
  אמנים

  פרנקל רחל, מצו-סופרן

  עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

  פרנקל רחל, מצו-סופרן

  הגדל

  נולדה בישראל. על אף שהתחילה את לימודיה כזמרת סופרן, היא החלה לשיר כמצו סופרן בשנת 2006 וסיימה את לימודיה בבית הספר ע"ש בוכמן מהטה בתל אביב בהדרכת מירה זכאי. מאוחר יותר למדה עם זמרת הסופרן האמריקאית אבי פורמנסקי. היא שרה עם רוב התזמורות בארץ ברפרטואר מגוון מיצירות מהבארוק ועד ליצירות בנות זמננו. היתה חברה באופרה סטודיו של האופרה הישראלית שם הרפרטואר שלה כלל את הנזל בהנזל וגרטל (הומפרדינק), תיסבה בלה צ'נרנטולה (רוסיני), הגבירה השנייה בחליל הקסם (מוצרט) ועוד.
  רחל פרנקל זכתה במלגות מטעם אוניברסיטת תל אביב, קרן התרבות אמריקה-ישראל והעמותה לאמנויות
  האופרה, ממנה קיבלה גם את הפרס על שם סילברמן על הופעתה כדורבלה באופרה כך עושות כולן (מוצרט). כמו כן זכתה בפרסים בתחרות קולות חדשים בגרמניה (2009), באקדמיית מוצרט של פסטיבל אקס-אן-פרובנס (2008) וזכתה במקום הראשון בתחרות האביב לזמרים (2009).
  ערכה את הופעת הבכורה שלה באירופה בתפקיד השושבינה השנייה במדאה (כרוביני) בבית האופרה המלכותי לה מונה בבריסל, וכן הופיעה בקונצרטים וברסיטלים בהולנד ובצרפת ושרה במגניפיקט מאת באך עם התזמורת הפילהרמונית של ברלין בניצוחו של טון קופמן.
  כיום היא מתגוררת בברלין וחברה באופרה סטודיו של האופרה הממלכתית ברלין אונטר דן לינדן שם ביצעה כבר תפקידים רבים ביניהם מרצדס בכרמן (ביזה), הגבירה השנייה בחליל הקסם (מוצרט), סיבל בפאוסט (גונו), פלורה בלה טרוויאטה (ורדי) ומילי בצליל הרחוק (שרקר).
  באופרה הישראלית הופיעה כמרצדס בכרמן (ביזה) וכנזירה מתלמדת באחות אנג'ליקה (פוצ'יני). כמו כן היא הופיעה בסדרה הליטורגית של האופרה הישראלית והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור, עמם שרה את המתיאוס פסיון מאת באך, סטאבט מאטר מאת רוסיני, ואריאנה בנקסוס מאת היידן.

   


   

  עבור לתוכן העמוד