האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر
  אמנים

  קנט נגאנו, מנצח

  קנט נגאנו, מנצח

  הגדל

  קנט נגאנו, מנצח, נולד בארצות הברית. הוא מנצח על רפרטואר קונצרטי ואופראי מגוון ביותר מהתקופות הקלאסית והרומנטית וכן על יצירות רבות בנות זמננו. מאז 2006 הוא מכהן כמנהל המוסיקלי של התזמורת הסימפונית של מונטראול ובשנת 2013 התמנה ליועץ האמנותי ולמנצח אורח ראשי של התזמורת הסימפונית של גטבורג. בשנת 2015 הוא יתחיל למלא את תפקידו החדש כמנהל מוסיקלי של האופרה והתזמורת הפילהרמונית של המבורג. בין השנים 2006 – 2013 הוא היה המנהל המוסיקלי של האופרה הבווארית הממלכתית במינכן שם הזמין אופרות חדשות רבות כולל בבילון (יורג וידמן) ואליסה בארץ הפלאות (אונסוק צ'ין). הוא ניצח במינכן על הפקות חדשות של בוריס גודונוב, חובנשצ'ינה (מוסורגסקי), אידומנאו (מוצרט), יבגני אונייגין (צ'ייקובסקי), אריאדנה בנקסוס, האיש השתקנית (ר. שטראוס), הדיאלוגים של הכרמליטיות (פולנק), פרנסואה הקדוש מאסיסי (מסיאן), ווצק (ברג), כתוב בעור (ג'ורג' בנג'מין), טבעת הניבלונג (וגנר) ועוד. נגנו סייר עם תזמורת האופרה הבווארית הממלכתית ברחבי אירופה ויפן והקליט עם התזמורת את הסימפוניות מס' 4, 7 ו-8 של ברוקנר.

  אחד מהישגיו המשמעותיים כמנהל המוסיקלי של התזמורת הסימפונית של מונטראול היה לחנוך את אולם הקונצרטים החדש של התזמורת, הבית של הסימפונית, בספטמבר 2011. נגנו סייר עם התזמורת הסימפונית של מונטראול ברחבי קנדה וכן ביפן, דרום קוראה, אירופה ודרום אמריקה.

  נגנו ניצח על רוב התזמורות המובילות בעולם כולל הפילהרמונית של ברלין, הפילהרמונית של ניו יורק, הסימפונית של שיקגו, התזמורת הממלכתית של דרזדן, תזמורת הגוונדהאוז של לייפציג ועוד. הוא הקליט עשרות תקליטורים עבור חברות כגון סוני, אראטו, טלדק, פנטטון, דויטשה גרמופון והרמוניה מונדי. הקלטותיו של דוקטור פאוסט (בוזוני), פטר והזאב (פרוקופייב) עם התזמורת הרוסית הלאומית ואהבה מרחוק (סאריאהו) זכו בפרסים חשובים.

  נגנו היה מנהל אמנותי ומנצח ראשי של התזמורת הסימפונית הגרמנית בברלין בין השנים 2000 – 2006. הוא היה המנהל המוסיקלי הראשון של האופרה של לוס אנג'לס בשנת 2003 וכמו כן ניצח על הפקות אופרה ברוב בתי האופרה המובילים בעולם כולל המטרופוליטן בניו יורק ובתי האופרה של פריס, ברלין ופסטיבל זלצבורג. כמו כן הוא היה המנהל המוסיקלי של האופרה של ליון (1988-1988) והמנהל המוסיקלי של תזמורת האלה (1991 – 2000). הוא כבר ניצח בעבר על התזמורת הפילהרמונית הישראלית.

  עבור לתוכן העמוד