האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر
  אמנים

  וורבי רייצ'ל, מנצחת

  וורבי רייצ'ל, מנצחת

  הגדל

  רייצ'ל וורבי, מנצחת, נולדה בארצות הברית. היא מנצחת באופן קבוע על רפרטואר מגוון בארצות הברית ובכל רחבי העולם. היא מנצחת באופן רבוע על יצירות מהרפרטואר הסימפוני, האופראי, קונצרטי מוסיקה קלה, מוסיקה מהתקופה הקלאסית ומוסיקה של המאה ה-20. היא טיפחה מספר תזמורות והנוכחות הכריזמטית שלה על דוכן המנצחים זכתה לביקורות נלהבות בכל רחבי העולם. היא הוזמנה לנצח על תזמורות בכל רחבי אירופה, דרום אמריקה, אוסטרליה ואסיה.
  בשנת 2006 היא הוזמנה על ידי הזמרת ג'סי נורמן לנצח על התזמורת הפילהרמונית של סין בקונצרט בבייג'ין וכן על התזמורת הסימפונית של שנחאי בקונצרטים הראשונים של ג'סי נורמן בסין. מאז היא מנצחת על קונצרטים רבים של ג'סי נורמן והן הופיעו יחדיו בפסטיבלים ובאולמות קונצרטים בכל רחבי העולם. כמנהלת מוסיקלית של תזמורת פסדינה פופס, וורבי הרחיבה באופן משמעותי את עונת התזמורת ואת הנוכחות שלה בקהילה. היא הגדילה את כמות הקונצרטים של התזמורת בשנה פי ארבע, פיתחה תכניות חדשות, העלתה באופן משמעותי את כמות הקהל המגיע לקונצרטים, יזמה קונצרטי חינם באוויר הפתוח ופעלה כדי להגדיל את התמיכה המסחרית בתזמורת. היא הופיעה עם התזמורת במצעדי הרוז באול מאז 2001 והרחיבה את תכניות החינוך והקהילה של התזמורת באזורים רבים בדרום מזרח לוס אנג'לס ובפסדינה עצמה.
  במהלך השנים הזמינה וורבי אמנים מפורסמים רבים להופיע עמה ועם התזמורת שלה ביניהם המשורר הלאומי האמריקאי בילי קולינס, האסטרונאוטית סאלי רייד, זוכת הטוני רנה אבורג'וניס, זוכי פרס האמי קרל ריינר, ולרי הרפר והולנד טיילור והזמרים אנדראה מרקוביצ'י, לייני קזאן וג'ואלי פישר. בשנת 2009 היא הוזמנה על ידי ג'סי נורמן להיות חלק מהוועדה האמנותית של פסטיבל "הונור" באולם קרנגי
  בניו יורק שם היתה גם יועצת אמנותית לחלק מהאירועים. היא זכתה בפרסים רבים ביניהם מהמכללה על שם אלברט איינשטיין, פרס לנשים מצטיינות, דוקטור לשם כבוד מאוניברסיטאות מרשל וקלרמונט והמדליה הנשיאותית מאוניברסיטת קלרמונט. במשך ארבע שנים היתה חברה במעוצה הלאומית לתרבות. בשנת 1990 היא היתה מועמדת לשני פרסי טלוויזיה על תכניות שיצרה וניצחה עבור ערוץ דיסני.


   

  עבור לתוכן העמוד