האופרה הישראלית תל-אביב-יפו
בר עליון דלג על בר עליון
EN عر
  אמנים

  ארליך דני

  ארליך דני

  דני ארליך, במאי, נולד בישראל. הוא אמן רבגוני- במאי, כותב, שחקן, מוסיקאי, מעצב  וצייר. בוגר בהצטיינות של המדרשה לאמנות ברמת השרון. עסק בעיצוב, עיצוב בובות, כתיבה ומשחק בטלוויזיה. בשנים האחרונות מתמקד בבימוי תיאטרון מוסיקלי ואופרות. ביים את האופרות חילול הקסם (מוצרט) במסגרת "אופרה אחרת", בראשית בצלילים, רם הנרדם וזמן שאול (משה זורמן), והיובל (אבל ארליך) במסגרת הביאנאלה למוסיקה מודרנית. מביים עם מיטב התזמורות בארץ.

  באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים ביים את נישואי פיגרו (מוצרט) והעטלף (ר. שטראוס) בבית הספר ע"ש בוכמן-מהטה בתל אביב ביים את דידו ואניאס (פרסל) והנער והקסמים (ראוול) ושם הוא גם מלמד את כיתת האופרה וכן שעורי משחק לזמרים. כמו כן ביים את האימפרסריו (מוצרט) עם התזמורת הקאמרית הקיבוצית, את המשרתת הגבירה (פרגולזי) עם תזמורת הבמה. ביים וכתב הצגת ילדים נסיך-תרנגול עם תיאטרון החרשים-עיוורים 'נא לגעת'. ביים את אורפיאוס פסיון (באך, דוד זבה) עם האופרה סטודיו של האופרה הישראלית.

  מייסד אופרה קאמרה במסגרתה ביים בכורה עולמית של האופרות הזמרת הקרחת (שרון-יונסקו), מי (קיקי קרן-הוס) ואת האופרות הרמאי (מנחם אבידום ואפרים קישון) ו פונדק הרוחות (משה זורמן ונתן אלתרמן) שתי האחרונות במסגרת חג המוסיקה הישראלית יחד עם הסינפונייטה הישראלית באר שבע. ביים את המדיום (מנוטי) במסגרת סדנת האופרה הבינלאומית.

  עבודותיו באופרה הישראלית:

  הספר מהתקווה (2001) - אופרה קהילתית

  שיקוי האהבה  - אופרה קהילתית

  עבור לתוכן העמוד