בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

זמרות האופרה סטודיו זכו בפרסים בתחרויות האביב

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

זמרות האופרה סטודיו זכו בפרסים בתחרויות האביב


זמרות האופרה סטודיו זכו בפרסים בתחרויות האביב
של קרן התרבות אמריקה-ישראל

בסיום תחרויות האביב בזמרה ע"ש מיכל אורן של קרן התרבות אמריקה ישראל זכתה בפרס הראשון זמרת המצו-סופרן רחל פרנקל, בוגרת האופרה ישראלית בשנים 2006 – 2007. בתחרות שרה בין השאר אריות של אוקטביאן מתוך רוזנקווליר (ר. שטראוס), סיבל מתוך פאוסט (גונו), ססטו מתוך רחמיו של טיטוס (מוצרט), שרלוט מתוך ורתר (מסנה) ורוזינה מתוך הספר מסוויליה (רוסיני)וכן שירים של קופלנד, גרנדוס ופאול בן חיים וקטע מתוך הקנטטה אריאנה בנקסוס (היידן).

בפרס על הביצוע הטוב ביותר של יצירה ישראלית קולית זכתה זמרת הסופרן מימה מילוא, החברה באופרה סטודיו החל משנה זו. היא זכתה בפרס זה על ביצוע היצירה שאלו שלום ירושלים מאת עמי מעייני. הפרס מוענק על ידי מירה זכאי כתרומה לזכר הוריה אוה וגיאורג קויג. מימה מילא זכתה גם בפרס חביב הקהל בזמרה בתחרות השנה. בין האריות ששרה בתחרות היו אריות של ג'ולייטה מתוך בני קפולט ובני מונטגיו (בליני), זאידה מהאופרה זאידה (מוצרט) ואלווירה מתוך הפוריטנים (בליני) וכן שיירם של רחמנינוב ודליב ומיצירות מוצרט וגלייר.

בשלב הגמר התמודדו גם הזמרים נעה דנון (סופרן) ואלון הררי (קונטרה טנור) שהיו חברים באופרה סטודיו של האופרה הישראלית וזמרת המצו-סופרן מאיה לחייאני.
בתחרויות האביב השנה השתתפו 11 זמרים מתוכם ארבעה מחברי האופרה סטודיו בשנה זו וארבעה מחברי מבוגרי האופרה סטודיו.

זמרת המצו-סופרן רחל פרנקל נולדה בישראל. היא סיימה תואר ראשון בביה"ס למוסיקה ע"ש בוכמן- מהטה באוניברסיטת תל-אביב בהדרכתה של מירה זכאי. שרה עם התזמורת הקאמרית הקיבוצית, עם תזמורת סימפונט רעננה ועם התזמורת הקאמרית הישראלית בהפקה מבויימת של קנטטת הקפה מאת באך וכן בתפקיד הנכדה באופרה צחוק של עכברוש (אלה מילך שריף). הופיעה כסולנית בפסטיבלי המוסיקה ביחיעם ובאבו גוש, ביצירות מאת מוצרט, פוצ'יני, הנדל ובריטן. הופיעה  ברסיטלים בתל אביב, ובמספר קונצרטים ששודרו בשידור חי לקול המוסיקה. זכתה בפרס הראשון בתחרות הזמרה של בית הספר למוסיקה וכן בפרס מיוחד שהוענק מטעם האופרה הישראלית, ובמלגות הצטיינות מאוניברסיטת תל אביב ומקרן שרת. הרפרטואר האופראי שלה כולל את כרובינו בנישואי פיגרו (מוצרט), צרלינה בדון ג'ובני (מוצרט), הנזל בהנזל וגרטל (הומפרדינק) , ססטו ביוליוס קיסר (הנדל) ועוד. היא הופיעה בקונצרטים רבים של האופרה הישראלית בבית האופרה וברחבי הארץ. בעונה שעברה הופיעה בתפקיד המשרתת השנייה במדאה (כרוביני) באופרה לה מונה בבריסל וכן זכתה במקום הראשון באקדמיה האירופאית למוצרט בפסטיבל אקס אן פרובנס. באופרה סטודיו של האופרה הישראלית הרפרטואר שלה כלל את הנזל בהנזל וגרטל (הומפרדינק) ואת הגבירה השנייה בחליל הקסם (מוצרט). באופרה הישראלית הופיעה בתפקיד הנזירה המתלמדת בנזירה אנג'ליקה (פוצ'יני). בהמשך השנה תופיע בתפקיד מרצדס בכרמן (ביזה) באופרה הישראלית וכן תהיה סולנית במתיאוס פסיון (באך) בקונצרט עם התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור.
 
זמרת הסופרן מימה מילוא נולדה בישראל. היא בוגרת האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים שם למדה אצל אגנס מסיני. במהלך לימודיה ביצעה את תפקיד הנסיכה בנער והקסמים (רוול). כמו כן הופיעה ברסיטלים ובקונצרטים ברחבי הארץ ברפרטואר מגוון כולל יצירות מאת הנדל (דיקסיט דומינוס), שומן (שירים ספרדיים), מוצרט (המיסה הגדולה), באך (מגניפיקט) ועוד. הופיעה כסולנית בקונצרטים עם התזמורת הסימפונית חיפה, התזמורת הקאמרית הישראלית, תזמורת האקדמיה ועוד. זכתה במלגות קרן התרבות אמריקה - ישראל וכן בפרסים בתחרויות באקדמיה ובתחרות ע"ש פאול בן חיים. מימה מילוא היא חברה באופרה סטודיו של האופרה הישראלית שם הרפרטואר שלה כולל את סוזנה בנישואי פיגרו (מוצרט), את פיית החול ופיית הטל בהנזל וגרטל (הומפרדינק) ואת פפגנה בחליל הקסם (מוצרט) וכמו כן היא מופיעה בקונצרטים רבים של האופרה הישראלית.

 

עבור לתוכן העמוד