בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

שטנים ומכשפות

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

שטנים ומכשפות

שטנים ומכשפות על במת האופרה
מיאגו ועד פאוסט ומבת הים הקטנה ועד הנזל וגרטל
שבת, ה-31 בינואר בשעה 11:00 בבית האופרה


סדרת  הקונצרטים הפופולרית "שבת של זהב", המתקיימת בבית האופרה במשכן לאמנויות הבמה בימי שבת בשעה 11:00 בבוקר ממשיכה זו העונה הרביעית. בכל הקונצרטים משתתפים סולני האופרה הישראלית המופיעים בתלבושות מרהיבות. הקונצרטים מתקיימים על במת בית אופרה בליווי פסנתר. מנחה את הסדרה מיכאל אייזנשטדט, המתאם האמנותי של האופרה הישראלית.

הקונצרט הקרוב בסדרה, "שטנים ומכשפות על במת האופרה", יוקדש לקטעים מאופרות בהן השטן מופיע על הבמה בדמותו שלו או לדמויות שטניות ולמכשפות באופרות שונות.
נפגוש את מפיסטופלה השטן באופרה "פאוסט" של גונו, המנסה להפיל ברשתו את פאוסט ומשתמש במרגריט הצעירה ובאחיה ולנטין כדי להביא לסופו של פאוסט אבל לא בהצלחה רבה. נפגוש גם את ניק שדו באופרה "ההולל" של סטרווינסקי, שטן מודרני שמנסה גם הוא לעזור לבחור צעיר להשיג עושר רב בתמורה לנשמתו. גם המכשפה מ"הנזל וגרטל" והמכשפה יז'יבבה מ"רוסלקה" (בת הים הקטנה) יככבו בתכנית זו בניסיונותיהן להפיל ברשתן ילדים צעירים, אבל לא תמיד בהצלחה רבה. וכמו כן נפגוש את יאגו השטני מהאופרה "אותלו" של ורדי ואת ד"ר מיראקל השטני מהאופרה "סיפורי הופמן".  
שבת של שטנים ומכשפות המנסים להפיל ברשתם קורבנות תמימים ולעתתים מצליחים במשימה ולעתים נכשלים בה.
בין הזמרים שישתתפו בקונצרט הסופרניות הילה בג'יו, אירה ברטמן, רינת גולדמן ונעה דנון, המצו סופרניות לימור אילן, סבטלנה סנדלר ואילה צימבלר, זמר הבריטון סמואל דה בק ספיצר וזמר הבס-בריטון ולדימיר בראון.
את הזמרים המשתתפים בקונצרט ילווה ליד הפסנתר איתן שמייסר.

עבור לתוכן העמוד