בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

לאלתר שופן

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

לאלתר שופן


לאלתר שופן

הפסנתרן הפולני הוירטואוז לשק מוז'דר מפגיש את שופן עם הג'אז
בהופעת טריו עם הבסיסט והצ'לן הדני לארס דניאלסן ונגן כלי ההקשה הישראלי זהר פרסקו
"מוז'דר הוא פסנתרן ג'אז עם יכולת יוצאת דופן כמאלתר וסגנון ייחודי משלו, המוסיקה שלו היא תופעה אמנותית שאסור להחמיץ". (מבקר הג'אז רוברט הולצמן)
.
יום ו' ה-30.1.09 שעה 22:00

בית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה תל אביב


הפסנתרן הפולני לשק מוז'דר, הנחשב בשני העשורים האחרונים כפסנתרן וירטואוז ופרשן ייחודי של שופן בסצנת הג'אז- יהיה אורח הקונצרט הבא בסדרת ג'אז פלוס בבית
האופרה – המשכן לאמנויות הבמה, סדרה המשלבת הרכבי ג'אז מהצמרת העולמית המפגישים את מוסיקת הג'אז עם עולם מוסיקלי מרתק אחר.
 .
יחד עם מוז'דר יופיעו הבסיסט והצ'לן השבדי לארס דניאלסן ונגן כלי ההקשה הישראלי זוהר פרסקו.
מנהל אמנותי של הסדרה: ניצן קרמר.
הקונצרט מתקיים בשיתוף עם מכון אדם מיצקביץ' במסגרת שנת פולין בישראל.

הקונצרט יתקיים ביום ו' ה-30.1.09 בשעה 22:00 בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה בת"א.
הקונצרט ידגיש את יחסי הגומלין בין פסנתרנות ג'אז וירטואוזית ללחניו המופתיים של המלחין פרדריק שופן.

במסגרת המופע ינגן מוז'דר בחלקו הראשון של הערב, רסיטל סולו שיתמקד בלחניו של שופן. לאחר מכן יחבור אליו הבסיסט והצ'לן לארס  דניאלסן לדואט ובו יבצעו קטעים מתוך אלבומם המשותף והמצליח "פסדובלה". בחלקו השני של הערב יצטרף אליהם זהר פרסקו לביצוע קטעים מקוריים של הטריו  בשילוב עיבודים מיוחדים לקטעים נוספים של שופן.

 עיקר תהילתו הבינלאומית ופרסומו הגדול של לשק מוז'דר, באו לו כפרשן ייחודי של המוזיקה של שופן בסולו פסנתר. בביצועיו הוירטואוזים הוא משלב את ההשכלה הקלאסית שלו ואת יכולותיו באלתור הג'אזי ומציג את כשרונו המופלא כנגן מרגש ווירטואוז כאחת.

מוז'דר, יליד 1971 הוא בעל השכלה קלאסית מלאה, החל להתעניין בנגינת ג'אז בגיל 18 בשלבי הסיום של לימודיו באקדמיה בגדאנסק. החל משנות ה-90 הוא ניגן בהרכבים של מיטב אמני הג'אז בפולין ומיד סומן כהבטחה הגדולה של סצנת הג'אז. בשנים 1995-6 זכה ברציפות לתוארי "מוזיקאי הג'אז הבולט של השנה " בפולין. במקביל, פיתח מוז'דר קריירה של מלחין לסרטים ותיאטרון ושיתף פעולה עם ענקי ג'אז בינלאומיים כפט מת'יני, ארצ'י שפ, ג'ו לובאנו, דייב ליבמן, באסטר וויליאמס ובילי הרפר, ויצר פרויקטים משותפים עם החצוצרן הנודע תומס שטאנקו סביב לחניו של קשישטוף קומדה.
בשנים האחרונות מרבה מוז'דר לנגן בהרכבי  דואט וטריו עם הבסיסט והצ'לן השבדי לארס דניאלסן ונגן כלי ההקשה הישראלי זוהר פרסקו.הרכב הטריו הזה, המופיע מזה מספר שנים בהצלחה גדולה בכל העולם. במסגרת הטריו יצאו שלוש הקלטות משותפות, שני אלבומי האולפן שלהם  "BETWEEN US AND THE LIGHT" ו- "THE TIME"  זכו בפלטינה כפולה על מכירות ברחבי אירופה.

הבסיסט והצ'לן לארס דניאלסן- יליד שוודיה (1958) , ידוע כנגן המשלב יכולות מלודיות גבוהות עם "גרוב". הוא שיתף פעולה בהקלטות והופעות עם אינספור נגני על כצ'ארלס לויד, ג'ון אברקרומבי, ג'ון סקופילד וג'ק דה-ג'ונט והוציא 8 אלבומים כמוביל הרכב.

נגן כלי ההקשה הישראלי זוהר פרסקו, יליד 1969 , משלב בנגינתו ובלחניו השפעות בולטות מהמוזיקה של ארצות אגן הים התיכון ואסיה. בארץ שיתף פעולה עם אמנים כאריק איינשטיין, דייויד ברוזה וברי סחרוף. כמו כן היה חבר בלהקה הייחודית "בוסתן אברהם". בקריירה הבינלאומית שלו הוא משתף פעולה בהקלטות ומופעים של אחינועם ניני ובטריו של מוז'דר.

סדרת ג'אז +
 ג'אז+שופן

יום ו' ה-30.1.09 בשעה: 22:00

לשק מוז'דר(פולין)- פסנתר,
לארס דניאלסן-(שבדיה) בס אקוסטי, צ'לו
זהר פרסקו- (ישראל) כלי הקשה.

כשעה לפני המופע יתקיים מופע ג'אז חי באכסדרה בביצוע תלמידי מגמת הג'אז בתלמה ילין

בית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה ת"א, רח' שאול המלך 19.
מחיר כרטיס:115-199 ₪
טל': 03-692777
www.israel-opera.co.il    ניתן לרכוש כרטיסים באתר האינטרנט

עבור לתוכן העמוד