בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

רביעיית אמרסון האגדית בישראל

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

רביעיית אמרסון האגדית בישראל

רביעיית אמרסון האגדית בישראל

הרביעייה תפתח את סדרת:

"מוסיקאים גדולים במשכן"
שבת בבוקר ה-10 בינואר, בית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה

רביעיית אמרסון האמריקאית, מהרכבים הקאמריים החשובים ביותר שפועלים כיום בעולם, תפתח את סדרת "מוסיקאים גדולים במשכן" בקונצרט שיתקיים בשבת בבוקר ה-10 לינואר בבית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה.
עוד במסגרת הסדרה יתקיימו: קונצרט עם הנגנים הקאמריים של פנחס צוקרמן (מאי 2009) ורסיטל לפסנתר עם זוכי תחרות רובינשטיין 2008 (פברואר 2009).

מאז נוסדה ב-1976, בולטת רביעיית המיתרים אמרסון, בהיסטוריה של רביעיות המיתרים בהישגיה המתפרשים על שלושה עשורים: 30 הקלטות עתירות שבחים בחברת "דויטשה גרמופון" היקרתית, 8 פרסי גראמי כולל שניים על האלבום הקלאסי הטוב ביותר שלושה פרסי גרמופון ועוד. הרביעייה  הקליטה והופיעה עם גדולי האמנים בזמנינו ומקיימת מדי שנה כ- 100 קונצרטים במרכזי המוסיקה החשובים בעולם.

חברי הרביעייה שהוקמה בשנת ה-200 לארצות הברית וקראה את שמה על שם המשורר והפילוסוף האמריקאי ראלף ואלדו אמרסון, נחשבים כל אחד בנפרד לוירטואוז בתחומו. את הרביעייה ייסדו שני הכנרים, יוג'ין דרוקר ופיליפ זצר, שהיו תלמידיו של הכנר הנודע אוסקר שומסקי. השניים מתחלפים ביניהם בתפקידי הכנר הראשון והשני כשלצידם הויולן לורנס דאטון והצ'לן דיוויד פינקל.

בקונצרט בבית האופרה-המשכן לאמנויות הבמה, תנגן רביעיית אמרסון מיצירות      שוסטקוביץ' ושוברט: פרק שני בלתי גמור לאחר פרק לרביעיית קשת (שוברט), רביעייה מס' 14 ברה מינור ד. 810 ("המוות והעלמה",שוברט), רביעיית כלי קשת מס' 15 במי במול מינור אופ. 144(שוברט).

הכנר הראשי יוג'ין דרוקר מסביר את הבחירה ביצירות אלה: "הרביעיות של שוסטקוביץ' מאוד תיאטרליות באופיין.הן משאירות רושם חזק ביותר בדרמטיות שלהן".לגבי שוברט: "ביצוע טוב של "המוות והעלמה" יכול להיות מדהים. הרביעייה מבוססת על שיר שבו קיים עימות בין עלמה צעירה לדמות מוות אלגורית שמנסה לקחת אותה ויש משהו מפתה בדמות המוות הזה. אנו מנגנים את הרביעייה הזו מתחילת הקריירה שלנו, אנו חיים למען הביצועים הטובים שלנו ליצירה הזאת כי הוא כישוף נשמשך 40 דקות שבעזרתו אנו מצליחים לסחוף את הקהל ולרגש אותו."

רביעיית אמרסון,
יוג'ין דרוקר(כינור), פליפ זצר(כינור), לורנס דאטון(ויולה),דיוויד פינקל(צ'לו).
האופרה הישראלית – המשכן לאמנויות הבמה ת"א, שד' שאול המלך 19
יום שבת 10.1.09 , שעה 11:00
טל' 03-6927777
ww.israel-opera.co.il
משך קונצרט : שעתיים
מחירי כרטיסים:135-210 ₪

 

 


 
.

עבור לתוכן העמוד