בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

כשיוליוס קיסר שתה קפה עם קלאופרטה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

כשיוליוס קיסר שתה קפה עם קלאופרטה

כשיוליוס קיסר שתה קפה עם קלאופרטה
פניני בארוק עם זמרי האופרה סטודיו
באך, הנדל, גלוק ופרסל – אופרה ועוד
18 בדצמבר במרכז פליציה בלומנטל בתל אביב
27 בדצמבר במרכז טארג בעין כרם, ירושלים

הבארוק הוא עולם נפלא בכלל ובמוסיקה הוא עולם מרתק בפרט. הקונצרט הקרוב של זמרי האופרה סטודיו יוקדש ליצירות מופת מתקופת הבארוק של מלחינים כמו הנדל, באך, פרסל, גלוק ונוספים.
בין היצירות שתבוצענה בקונצרט קנטטת הקפה של באך, אריות משלוש מהאופרות החשובות של תקופת הבארוק: דידו ואניאס מאת פרסל, יוליוס קיסר במצרים של הנדל ואורפיאו ואאורידיצ'ה מאת גלוק ויצירות של מלחיני בארוק נוספים.
תהיה זו הזדמנות לפגוש את כמה מהדמויות המיוחדות של עולם האופרה כמו המצביא הרומי יוליוס קיסר המגיע למצרים במטרה להרחיב את האימפריה הרומית ונשבה בקסמיה של המלכה קלואפטרה המוכנה לעשות הכל כדי לכבוש את המצביא הזר בקסמה ובדרך להיפתר מאחיה הנאבק עמה על הזכות להחזיק בכס השלטון; המלכה מקרתגו דידו שאינה מוכנה לקבל את העובדה שאניאס המצביא מעדיף לצאת להמשך מסעות הכיבוש שלו במקום להישאר עמה ואאורידיצ'ה המתה שאינה מבינה מדוע אורפיאו שלה שירד להצילה מהשאול אינו מוכן להביט בה.
 
זמרי האופרה סטודיו, התכנית לאמנים צעירים של האופרה הישראלית, בליווי ליד הפסנתר של דוד זבה, המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו, יבצעו קונצרט זה במסגרת שתי סדרות הקונצרטים שלהם: ב-18 בדצמבר (20:30) במרכז פליציה בלומנטל בתל אביב וב-27 בדצמבר (11:00 בבוקר) במרכז טארג בעין כרם ירושלים.

האופרה סטודיו,התכנית לזמרים צעירים של האופרה הישראלית,  נתמך על ידי קרן משפחת צבי ועפרה מיתר, ליאורה גולדמן לזכרה של אמה, אהובה (לילי) גולדמן, רחל ובני בירמן, קרן משפחת קאהן לסיוע הומניטרי, קרן התרבות אמריקה-ישראל ובנק לאומי.

הזמרים חברי האופרה סטודיו בשנת 2008/09 הם:
רינת גולדמן, ליליה גרצובה, מימה מילוא, שירה שפיר, סופרן
לימור אילן, איילה צימבלר, מצו-סופרן
יאיר גורן, בריטון
מריה ניקיטין, פסנתרנית
זמרת נספחת בשנה זו: זוהר אגמון, מצו סופרן

 


 

עבור לתוכן העמוד