בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

לקראת האופרה מסע אל תום האלף

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

לקראת האופרה מסע אל תום האלף

לקראת בכורה עם א.ב. יהושע ויוסף ברדנשווילי
לקראת האופרה מסע אל תום האלף
יום שבת ה-29 בנובמבר בשעה 11:00 בבוקר

מופעי לקראת בכורה של האופרה הישראלית, הנערכים לקראת כל הפקה של האופרה, ביום שבת שלפני הופעת הבכורה, מארחים בדרך כלל את הבמאי, המנצח, המעצבים והזמרים של הפקות האופרה.
לקראת ההעלאה המחודשת של הפקת האופרה מסע אל תום האלף יתקיים מופע לקראת בכורה חגיגי במיוחד ושונה מהרגיל בו ישתתפו לשם שינוי גם המלחין ומחבר הליברית.
המלחין הישראלי יוסף ברדנשווילי יספר על תהליך הלחנת האופרה מסע אל תום האלף ועל הייחוד המוסיקלי של היצירה שלו, בעוד הסופר הנודע א.ב. יהושע, אשר כתב את הליברית לאופרה על פי הרומן שלו הנושא את אותו השם, יספר כיצד הפך רומן מסעות שבו הגיבורים כמעט ולא מדברים זה עם זה לליברית לאופרה המלאה באריות ובדיאלוגים.
עמרי ניצן במאי ההפקה ישתתף גם הוא וכן המנצח דוד שטרן, המנהל המוסיקלי החדש של האופרה הישראלית שינצח על ההפקה. כל סולני ההפקה ישתתפו במפגש גם כן ויבצעו קטעים נבחרים מהאופרה.
תהיה זו הזדמנות מיוחדת ללמוד על תהליך היצירה של אופרה ישראלית בת זמננו ועל הרלבנטיות של האופרה לחיים שלנו היום כעם וכאומה.
מפגשי לקראת בכורה מתקיימים על במת האופרה הישראלית בימי שבת בשעה 11:00 בבוקר ונמשכים כשעה וחצי. המפגשים כוללים שיחות עם היוצרים של ההפקה ומושמעים בהם קטעים מוסיקליים מההפקה. מנחה את המפגשים: מיכאל אייזנשטדט.

עבור לתוכן העמוד