בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

הנשים של מוצרט בעין כרם

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

הנשים של מוצרט בעין כרם

זמרי האופרה סטודיו בסדרת קונצרטים
במרכז טארג בעין כרם ירושלים
הקונצרט הראשון – הנשים של מוצרט
ביום שישי, ה-21 בנובמבר בשעה 12:00 בצהריים

 

זמרי האופרה סטודיו של האופרה הישראלית יערכו השנה סדרה של חמישה קונצרטים במרכז המוסיקה טארג בעין כרם, ירושלים. בכל אחד מהקונצרטים ישתתפו חלק מזמרי האופרה סטודיו בתכניות מגוונות שיתמקדו ברפרטואר אופראי וקולי מתקופות שונות ובסגנונות שונים.
קונצרט הפתיחה יתקיים ביום שישי ה-21 בנובמבר בשעה 12:00 ויתמקד בנשים של מוצרט. בתכנית יושמעו אריות, דואטים ואנסמבלים מתוך האופרות האהובות והמוכרות של מוצרט: דון ג'ובני, נישואי פיגרו, כך עושות כולן וחליל הקסם.  את הקונצרט ינחה מיכאל אייזנשטדט וילווה ליד הפסנתר, דוד זבה המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו.
הקונצרט יועבר בשידור ישיר בקול המוסיקה.

הקונצרטים הנוספים בהמשך הסדרה:
27 בדצמבר: פניני בארוק – הנדל, באך ופרסל
30 במאי – באך ומנדלסון (במסגרת פסטיבל ישראל)
27 ביוני – חגיגה ספרדית
25 ביולי – מסתרי הקול הרוסי
הקונצרטים במרכז טארג מתקיימים בימי שישי בשעה 12:00 בצהריים ובימי שבת בשעה 11:00 בבוקר

האופרה סטודיו הוא בית ספר עיוני/מעשי לזמרי אופרה ישראלים שסיימו את לימודיהם באקדמיה למוסיקה מוכרת ונמצאים על סף ראשית הקריירה שלהם. המטרה המרכזית של האופרה סטודיו היא לטפח עתודה אופראית ולעזור לזמרים צעירים לעבוד במקצוע שלהם. כיוון שמדובר בתוכנית לימודים/התנסות לזמרים שכבר סיימו את לימודי הבסיס האקדמיים שלהם, תוכניות הלימוד באופרה סטודיו מבוססות על הרחבת הניסיון והקניית ידע מוסיקלי/דרמטי ברמה האישית ובעיקר על התנסות בעבודה אופראית כאנסמבל. במהלך השנתיים בהם נמצאים הזמרים באופרה סטודיו הם לומדים ומתנסים בפנים השונים של אמנות האופרה, שאת חלקם הגדול הם רוכשים לראשונה במסגרת התוכנית, ומתנסים בהופעות שונות בפני קהל באופן קבוע.
זמרי האופרה סטודיו מופיעים בדרך קבע בהפקות האופרה הישראלית הן בזמן הלימודים באופרה סטודיו והן עם תום השתייכותם לתוכנית. כל אחד מהזמרים שהיו חברים בתוכנית הופיע כבר מספר פעמים רב בהפקות האופרה הישראלית בתפקידים משניים וראשיים גם יחד. בשמונה השנים הראשונות לקיומה של תוכנית אופרה סטודיו הופיעו 30 הזמרים שהשתתפו בתוכנית בכ-70 תפקידים בהפקות האופרה הישראלית וכן השתתפו במספר רב של קונצרטים והופעות ברפרטואר אופראי נרחב ביותר. כל זמרי האופרה סטודיו השתתפו בהפקת לה טרוויאטה בתל אביב (אוקטובר 2001) ולאחר מכן בפסטיבל ויסבאדן בגרמניה (מאי 2003) וזכו לביקורות נלהבות. בסתיו 2005 השתתפו כל חברי האופרה סטודיו בהפקת דידו ואניאס שהועלתה בהצלחה רבה בתל-אביב ובשטוטגרט.
המנהל המוסיקלי של האופרה סטודיו החל מענות 2008/2009 הוא דוד זבה.
האופרה סטודיו נתמך על ידי קרן משפחת צבי ועפרה מיתר, ליאורה גולדמן לזכרה של אמה, אהובה (לילי) גולדמן, רחל ובני בירמן, קרן משפחת קאהן לסיוע הומניטרי, קרן התרבות אמריקה-ישראל ובנק לאומי.
הזמרים המשתתפים בתוכנית האופרה סטודיו לעונת 2008/2009:
רינת גולדמן, ליליה גרצובה, מימה מילוא, שירה שפיר, סופרן; לימור אילן, איילה צימבלר, מצו-סופרן; יאיר גורן, בריטון.
מריה ניקיטין היא הפסנתרנית של האופרה סטודיו.
זמרת נספחת בשנה זו: זוהר אגמון, מצו סופרן.

עבור לתוכן העמוד