בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

תיבת ההפתעות של מוצרט

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

תיבת ההפתעות של מוצרט

תיבת ההפתעות בראשון לציון
סולני האופרה הישראלית מביאים את הקסם של מוצרט
לראשון לציון במסגרת הקונצרטים למשפחה של
התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון


חמישה מסולני האופרה הישראלית יביאו לבמת היכל התרבות בראשון לציון את הקסם של המוסיקה של מוצרט בקונצרט הראשון בסדרה לכל המשפחה של התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון.
דוד זבה ינצח על זמרות הסופרן דניאלה לוגסי, קארין שיפרין ולילה גרצובה, זמרת המצו סופרן איילה צימבלר ועל הטנור גיא מנהיים בתוכנית תיבת ההפתעות של מוצרט אותה כתב ומביים ניב הופמן.
בתוכנית יבצעו הסולנים קטעים בעברית ובאיטלקית מאופרות אהובות של מוצרט ביניהן נישואי פיגרו, דון ג'ובני, כך עושות כולן וחליל הקסם.
הקונצרט יתקיים ביום שלישי ה-4 בנובמבר 2008 בשעה 18:00.

תיבת ההפתעות של מוצרט היא סיפורן של שתי ילדות היוצאות לטיול ביער כשמפה מסתורית מצביעה  על אוצר מיוחד ומובילה אותן לפתחו של ארון גדול שנמצא באמצע היער. בעמדן למול ארון המוזר מנסות הילדות להבין את פשר המפה ולחפש אחר האוצר שהוא לבטח לא נראה לעין. כשהן מציצות לתוך הארון הן מגלות בתוכו עולם שלם ומופלא של תלבושות ושל דמויות מיוחדות מהאופרות של מוצרט כמו הגבירות של מלכת הלילה או פפגנו צייד הציפורים מחליל הקסם ואחרות. דרך המפגש עם הדמויות המשונות לומדות הילדות על מוצרט המלחין הנפלא והאופרות הנהדרות והמיוחדות שהלחין. הן לומדות מה זאת אופרה ואיך שרים אופרה ומה מרתק כל כך בעולם המופלא של האופרה ולבסוף מבינות כי האוצר הנפלא שגילו ישמש אותן לכל החיים - כי האוצר הזה הוא המוסיקה הנפלאה של מוצרט.

תיבת ההפתעות של מוצרט היא חוויה מוסיקלית-אופראית המביאה את הקסם של עולם האופרה בכלל ושל המוסיקה של מוצרט בפרט לילדים בכל הגילאים בהשתתפות התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, שהיא תזמורת האופרה הישראלית, בניצוחו של דוד זבה ועם סולני האופרה בהפקה מבויימת בתלבושות מרהיבות שאותה כתב וביים ניב הופמן, אחד מבמאי האופרה הצעירים והמוכשרים בישראל כיום .

עבור לתוכן העמוד