בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

שיקוי האהבה בטבריה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

שיקוי האהבה בטבריה

הפקה קהילתית לשיקוי האהבה בטבריה

עשרות מתושבי העיר ישתתפו בהפקה

לצד סולני האופרה הישראלית ותזמורת סימפונט רעננה

בכורה חגיגית ב-19 בנובמבר

 

 

האופרה הישראלית ממשיכה לקיים את ההפקות הקהילתיות שלה ברחבי הארץ. שיתוף הפעולה ההדוק בין האופרה הישראלית למועצה לתרבות ואמנות בקהילה במשרד התרבות מביא את קסם האופרה ליישובים ותושבים רבים ברחבי הארץ מזה שנים רבות. השנה תתקיים ההפקה הקהילתית של האופרה שיקוי האהבה בטבריה בהשתתפות תושבים רבים מכל הגילאים מבני העיר. חברי קבוצות זמר, להקות מחול, מוסיקאים, שחקנים וזמרים מקומיים יהפכו לכוכבי אופרה בהפקה הקהילתית שמטרתה היא לקרב את ז'אנר האופרה לקהל שאינו מצליח בדרך כלל ליהנות ממנו. תושבי העיר המשתתפים בהפקה כבר עסוקים בחזרות אינטנסיביות לקראת ההופעה.

 

מתוך מטרה להמשיך את הפעילות החברתית-קהילתית המתמדת שלה, לחשוף קהל רב ככל הניתן לעולם האופרה, ולקרב קהלים שאינם מכירים את עולם האופרה לעולם קסום, מקיימת האופרה הישראלית מזה שנים פעילות חינוכית וקהילתית ענפה בכל רחבי הארץ. באמצעות ביצוע הפקת אופרה קהילתית הצליחו כבר קהילות שלמות להתקרב ולהיחשף אל העולם הקסום של האופרה דרך עשייה אמנותית בקהילה עצמה. בעקבות ההצלחה הרבה שהיתה להפקות "כרמן בתל-אביב" בשכונת נווה אליעזר ו"הספר מהתקווה" בשכונת התקווה, הוחלט בשנים האחרונות להעלות הפקות של אופרה קהילתית בכל רחבי הארץ וההפקה שנבחרה היא שיקוי האהבה.

 

האופרה שיקוי האהבה היא סיפורו של נמורינו, האיכר התמים, לזכות באהבתה של בת כפרו אדינה ולמרות שהסמל הרברבן בלקורה עושה כל שביכולתו לכבוש את ליבה של אדינה ולהינשא לה, נמורינו מצליח בסופו של דבר בזכות שיקוי האהבה, או למען האמת בזכות אהבת האמת שלו, לכבוש את ליבה של אדינה. סוף טוב הכל טוב – באופרה! את האופרה שיקוי האהבה עיבד ותרגם לעברית דוד זבה שגם מנצח על ההפקה. הסולנים המשתתפים הם אירה ברטמן (אדינה), יוסף ארידן (נמורינו), גבריאל לובנהיים (בלקורה), ולדימיר בראון (דולקמרה) וקרין הוכמן (ג'אנטה). את ההפקה מביים דני ארליך. ההופעה החגיגית של שיקוי האהבה תתקיים בהיכל התרבות בטבריה ב-19 בנובמבר. ב-20 בנובמבר תתקיימנה שתי הופעות מיוחדות לבתי ספר בעיר.

 

אברהם נתן, ראש המועצה לתרבות ואמנות בקהילה במשרד התרבות, אומר: "אני מאמין שתרבות ואמנות צריכים להביא לחוויה בלתי נשכחת וזה יכול לקרות רק דרך השתתפות אקטיבית בפרוייקט. ברגע שמביאים הפקות אופרה לקהילה נוצרת אפשרות להחדרת התודעה לציבור בפריפריה שאופרה זה לא  בשמיים, זה דבר שנוגע בסיפורי החיים שלהם אבל בצורת ביטוי אחרת. וכך אנו פותחים להם צוהר ונגישות לעולם התרבות והאמנות ומעבר לכך מאפשרים לאנשים רבים להגשים חלומות ולפתע למצוא את עצמם מופיעים על הבמה. ההפקות האלו נותנות לבני נוער רבים אלטרנטיבה חיובית להגשים חלום, לפורקן אישי, לחוויה יצירתית. אני מאמין בכל לבי שהפקות כאלו מקטינות את האלימות והפעילויות השליליות של הנוער בימינו לכן זה חשוב במיוחד. אנו מודים לאופרה הישראלית מכל הלב שהיא עוזרת לנו להקטין פערים בחברה הישראלית כי הקטנת פערים נמדדת לא רק בכסף אלא גם בתרבות עצמה. מי שלא גר במרכז מאוד קשה לו להגיע וליהנות מתרבות כזאת. אבל בהפקות האלו אנו משיגים זאת ומביאים את האופרה לקהילה וזה דבר נפלא."

 

חנה מוניץ, מנכ"ל האופרה הישראלית אומרת: "אין דבר מרגש יותר מאשר לראות למעלה ממאה אמנים מהישוב עצמו עולים על הבמה כשהם הכוכבים האמיתיים של הפקת האופרה. ההפקות הקהילתיות שלנו מרגשות אותי כל פעם מחד ואני יודעת כי גם כל הצוותים שלנו מרגשים כך. זו חוויה נפלאה לעשות אופרה בקהילה ועם הקהילה ואני מתרגשת מהתהליך ומהתוצאה כל פעם מחדש."

 

ההפקה הקהילתית של שיקוי האהבה של האופרה הישראלית כבר הועלתה בעבר באשקלון, רמלה, שכונת גילה בירושלים, נתניה ועפולה.

דף המופע

עבור לתוכן העמוד