בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

שירת המקהלה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

שירת המקהלה

להיטי אופרה עם מקהלת האופרה הישראלית בפתיחת

הסדרה הקלאסית הקלה של האופרה הישראלית

והתזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור

 

הסדרה הקלאסית הקלה של האופרה הישראלית והתזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור תיפתח בחודש דצמבר ב-"שירת המקהלה", קונצרט של הלהיטים הגדולים שנכתבו למקהלות אופרה לאורך השנים בביצוע מקהלת האופרה הישראלית בניצוחו של מנצח המקהלה, ישי שטקלר.

כמו כן ישתתפו בקונצרט ארבעה מהסולנים הבכירים של האופרה הישראלית – אירה ברטמן (סופרן), סבטלנה סנדלר (מצו סופרן), יותם כהן (טנור) וולדימיר בראון (בס-בריטון).

הקונצרטים יתקיימו ב-17 בדצמבר באולם הקונצרטים ע"ש הנרי קראון בירושלים וב-18 בדצמבר בבית האופרה המשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

בהמשך הסדרה מתוכננים שני קונצרטים נוספים – "מוסיקה על מסך הכסף" עם המוסיקה הנפלאה של אניו מוריקונה (הטוב, הרע והמכוער) בניצוחו של עומר מ. ולבר ו"מנגינת החליל" – תכנית של מיטב שירי ארץ ישראל היפה בעיבודים מיוחדים לחליל ותזמורת בביצועו של החלילן נעם בוכמן.

 

בתכנית קונצרט שירת המקהלה תשמיע מקהלת האופרה הישראלית את המקהלות הגדולות מתוך האופרות של ורדי כמו מקהלת העבדים מנבוקו, מקהלת הגולים הסקוטים מתוך מקבת, מקהלת הצוענים מתוך הטרובדור ומספר קטעי מקהלה מלה טרוויאטה כולל הפינאלה המדהימה למערכה השנייה. עוד בתכנית קטעי מקהלה מאופרות של פוצ'יני כמו טוסקה, מאדאם בטרפליי וטורנדוט, מספר קטעי מקהלה מתום האופרה כרמן של ביזה, התפילה המרשימה של בני ישראל לפני שהם עומדים לחצות את ים סוף מתוך משה של רוסיני, קטעי מקהלה מתוך יבגני אונייגין מאת צ'ייקובסקי ועוד.

 

מקהלת האופרה הישראלית משתתפת באופן קבוע בהפקות האופרה הישראלית ושרה רפרטואר אופראי מגוון הנע מאופרות מתקופת הבארוק (הנדל) דרך הקלאסיקה האופראית (מוצרט, ורדי ופוצ'יני) ועד לאופרות מודרניות בנות זמננו (ינאצ'ק, שוסטקוביץ' ובריטן) ואופרות ישראליות בבכורה עולמית (אלפא ואומגה, יוסף, מסע אל תום האלף). המקהלה הופיעה גם בחוץ לארץ בסיורי האופרה הישראלית לברלין (שיקוי האהבה), פסטיבל סבונלינה בפינלנד (שיקוי האהבה ואלקטרה), ויסבאדן (לה טרוויאטה) ועוד. המקהלה מופיעה גם ברפרטואר אופראי ווקאלי מגוון עם רוב התזמורות בארץ כולל התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון לציון, התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור ותזמורת סימפונט רעננה. כמו כן הופיעה המקהלה בקונצרטי א-קפלה ברחבי הארץ. המקהלה הופיעה תחת שרביטם של מנצחים כגון אשר פיש, ולרי גרגייב, דן אטינגר, דניאל אורן, גארי ברתיני, מאוריציו בניני, זובין מהטה, קורט מאזור, פרדריק שזלן, אלברטו זדה, גבריאל פרו, יוליוס רודל ועוד רבים. מנצחה של מקהלת האופרה הישראלית הוא ישי שטקלר.

 

ישי שטקלר הוא מנצח מקהלת האופרה הישראלית. בוגר המחלקות לזמרה וניצוח באקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בת"א והקולג' המלכותי למוסיקה בלונדון. הוא מנצח באופן קבוע על מיטב התזמורות בארץ כולל התזמורת הפילהרמונית הישראלית, התזמורת הסימפונית הישראלית ראשון-לציון, התזמורת הקאמרית הישראלית, תזמורת הקאמרטה הישראלית ירושלים, סינפונייטה באר-שבע וסימפונט רעננה.  ישי  שטקלר זוכה מלגות קרן התרבות אמריקה ישראל, מלגות הקרן ע"ש ווינגייט בלונדון ומלגות AVI בז'נבה וחתן פרס ההשתלמות הבינלאומית למנצח ישראלי צעיר על-שם גארי ברתיני לשנים 2006-2007 , הפרס מוענק על-ידי מדור המוסיקה במשרד החינוך והתרבות בשיתוף משפחת ברתיני. בשנת 2006 הקים את עדי - מקהלה ישראלית צעירה שמייד עם הקמתה זכתה לביקורות אוהדות כאחת המקהלות הצעירות המובילות בארץ. באופרה הישראלית ניצח על הפקות האופרה הספר מסוויליה (רוסיני), הלנה היפה (אופנבך), נבוקו (ורדי), טוסקה (פוצ'יני), האלמנה העליזה (להאר) ויבגני אונייגין (צ'ייקובסקי) וכן על מפצח האגוזים (צ'ייקובסקי).

לדף המופע

 

עבור לתוכן העמוד