בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

שלישיית אדריאן יאייס ונגן האקורדיון האגדי ראול ברבוזה – מפגישים ג'אז עם אסטור פיאצולה

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

שלישיית אדריאן יאייס ונגן האקורדיון האגדי ראול ברבוזה – מפגישים ג'אז עם אסטור פיאצולה

ג'אז פלוס במשכן:
כוכבי ג'אז מרחבי העולם פוגשים ענקי מוסיקה בכל הסגנונות
קונצרט הפתיחה – ג'אז + טנגו:
שלישיית אדריאן יאייס ונגן האקורדיון האגדי ראול ברבוזה – מפגישים ג'אז עם אסטור פיאצולה

"יאייס הוא כישרון של ממש, כל מנגינה שהוא מבצע מוגשת עם עמק של רגש שאמנים רבים זונחים לטובת הפגנת יכולות של וירטואוזיות"
( ALL ABOUT JAZZ)

"רק לראול ברבוזה יש את היכולת לנגן את הסגנון שלו, יש לו סווינג, הוא "לוחם" והוא ראוי להערכה ולהערצה שלי"( אסטור פיאצולה)

21.11.08- בית האופרה – המשכן לאמנויות הבמה ת"א

סדרת ג'אז במשכן תפתח את עונת 2008/9 במפגש מוסיקלי נדיר של שני ענקים מארגנטינה: הפסנתרן אדריאן יאייסוהשלישייה שלו, ונגן האקורדיון הארגנטינאי ראול ברבוזה ,שיחברו באופן מקורי ומפתיע בין ג'אז לשלל צורות הביטוי של המוזיקה הארגנטינית העממית ובמרכזה המוסיקה של אסטור פיאצולה.

הקונצרט יתקיים ביום ו' -21.11.08 בשעה 22:00  בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה בת"א.

הסדרה בעונה זו תהיה בסימן "ג'אז פלוס" ותכלול חמישה קונצרטים של הרכבי ג'אז מהצמרת העולמית שבכל אחד מהם יינתן ביטוי למפגש בין ג'אז ועולם מוסיקלי אחר. ניצן קרמר מנהלה האמנותי של הסדרה: "בחרתי להדגיש  בסדרה זו את הג'אז כסגנון המוסיקלי הגמיש ביותר שבו אלמנט האלתור הדומיננטי מאפשר לו להיות מושפע ומשפיע על סגנונות מוסיקליים רבים. בכל קונצרט יינתן דגש לקשר בין האמנים ויצירתם עם עולמות כמו: מוסיקת הנשמה, מוסיקה קלאסית, שירי החיפושיות ואפילו יצירתו של סשה ארגוב".
בחלקו הראשון של המופע יופיע הפסנתרן, המלחין והמעבד הארגנטיני הדגול אדריאן יאייס הנחשב למוסיקאי הג'אז העכשווי המצליח ביותר בארגנטינה. ביחד עם חברי ההרכב שלו, אזאקוויל דאטיל (בס אקוסטי) ופפי טביירה (תופים), יבצעו פרשנות ג'אזית ליצירתו המופלאה והעשירה בקסם של גדול מלחיני הטנגו המודרני בכל הזמנים אסטור פיאצולה.

יאייס, יליד 1960 הוא זוכה פרס ה-  Platino Konex על עבודותיו בין השנים 1995 ל- 2005 ובפרס "מוזיקאי הג'אז הטוב ביותר" לשנת 2002 בספרד. כמו כן היה מועמד שלוש פעמים לפרסי גראמי בקטגוריית "אלבום הג'אז הלטיני הטוב ביותר".
המגזין הנודע Down Beat הקדיש ליאייס כתבה מרכזית, כבוד שהיה שמור רק לשני  מוזיקאים נוספים שמוצאם מארגנטינה:  גאטו ברביירי ואסטור פיאצולה עצמו. מבקר הג'אז דייויד ריקרט מפורטל הג'אז הגדול  ALL ABOUT JAZZ   כתב עליו: ”יאייס הוא כשרון של ממש, כל מנגינה שהוא מבצע מוגשת עם עומק של רגש וסנטימנט שאמנים רבים זונחים לטובת הפגנת יכולות וירטואוזיות".

לחלק השני של הקונצרט יצטרף ליאייס ראול ברבוזה, גדול נגני האקורדיון הפועלים כיום שמוצאם מארגנטינה, עליו אמר אסטור פיאצולה: "רק לראול ברבוזה יש את היכולת הבלתי תאמן לנגן את הסגנון שלו, יש לו סווינג, הוא "לוחם" והוא ראוי להערכה ולהערצה שלי".

ברבוזה, ממוצא אינדיאני, יליד 1938, בן למשפחה מוסיקלית, החל לנגן כבר בגיל שבע ונחשב ל"ילד פלא" כבר באמצע שנות ה40 של המאה הקודמת.
בתחילת דרכו למד את רזי סגנון ה- chamame (מוזיקה עממית שמקורה בצפון ארגנטינה ובברזיל ואשר נוגנה בעיקר ע"י תושבים ממוצא אינדיאני). כבר בגיל 12 הקליט ברבוזה עם נגני צמרת ארגנטינאים ובשנות ה -60 וה-70 כבר נחשב לאמן צמרת נערץ בארצו כשמיטב הכוכבים כגון מרסדס סוסה וחוזה קרראס שיתפו אתו פעולה. בסוף שנות ה80 העתיק ברבוזה את מקום מגוריו לפאריז, שם זכה להצלחה מרובה.
בחלק זה של המופע ינגנו ברבוזה ויאייס בדואט ובקטעים עם הנגנים וביחד יאפשרו לקהל לחוות את הקסם של הג'אז עם הקסם של הטנגו ואסטור פיאצולה.

כשעה לפני המופע, יופיעו באכסדרת המשכן הרכבי ג'אז של ביה"ס לאמנויות תלמה ילין בקונצרט פתוח לקהל הרחב.

Jazz+Tango
שלישיית אדריאן יאייס מארחת את ראול ברבוזה
אדריאן יאייס- פסנתר, ראול ברבוזה- אקורדיון, אזקוויל דאטיל- באס אקוסטי, פפי טביירה- תופים
תאריך: יום ו', 21.11.08 בשעה 22:00
משך הקונצרט: כשעתיים
מחיר: 115- 199 ₪
להזמנות: 036927777
או באתר האופרה הישראלית: www.israeli-opera.co.il

לעמוד המופע

עבור לתוכן העמוד