בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

מנהל מוסיקלי חדש לאופרה הישראלית - המנצח דוד שטרן

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

מנהל מוסיקלי חדש לאופרה הישראלית - המנצח דוד שטרן

ההנהלה הציבורית של האופרה הישראלית, בראשותו של פרופסור דוד ליבאי, אישרה את מינויו של המנצח האמריקאי דוד שטרן כמנהל המוסיקלי החדש של האופרה הישראלית. ההנהלה קיבלה בכך את המלצתה של ועדה שהקימה למטרת בחירת המנהל המוסיקלי בראשותו של מאסטרו מנדי רודן שהמליצה על מינויו של דוד שטרן כמנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית.
דוד ליבאי אמר, "אני שמח כי מנצח ברמתו של דוד שטרן, שהוא אחד מהמנצחים הצעירים הפורצים כיום, נענה לבקשתנו להיות המנהל המוסיקלי שלנו. אני משוכנע כי השילוב בין חנה מוניץ, מנכ"ל האופרה ודוד שטרן כמנהל המוסיקלי יהיה שילוב מוצלח ביותר ויביא את האופרה הישראלית להישגים רבים ומשמעותיים בארץ ובכל רחבי העולם."
דוד שטרן, בן 45, הוא נצר לשושלת מוסיקאים ידועה וחשובה ותומכת ואוהבת ישראל. אביו, הכנר הנודע אייזיק שטרן, פעל רבות למען קידום אמנים ישראלים צעירים ואמו, ורה שטרן עמדה שנים רבות בראש קרן התרבות אמריקה ישראל התומכת גם היא באמנים ישראלים צעירים. כיום מנצח דוד שטרן בקביעות על בתי אופרה ותזמורות חשובות בכל העולם והוא מכהן כמנהל המוסיקלי של התזמורת ובית האופרה בסט. גאלן שוויץ ושל אנסמבל אופרה פואוקו בצרפת, אנסמבל אותו הקים כדי לבצע אופרות מתקופת הבארוק בכלים אותנטיים. כיום מתגורר דוד שטרן בפריס עם אשתו ושני ילדיו.
דוד שטרן כבר ניצח באופרה הישראלית על הפקות החטיפה מן ההרמון ויוליוס קיסר במצרים. על עבודתו ביוליוס קיסר במצרים מאת הנדל כתב חנוך רון בידיעות אחרונות: "בפעם הראשונה בתולדות חיי המוזיקה שלנו מעלים אופרה של הנדל ועוד בביצוע מרגש שכזה... בכל ,אשם, המנצח דוד שטרן. כל תנועת יד שלו דומה לבעיטת בננה של דייויד בקהאם במונדיאל. אם אצל בקהאם בקושי יוצא גול אחד, אצל שטרן מובקעים עשרות שערים מוזיקליים מבריקים של טעם טוב." חגי חיטרון בהארץ הוסיף ואמר כי התוצאה בהפקה זו היתה "משובבת אוזן, מפתיעה, מרגשת לרבות הקטעים המוגשים במהירות מאתגרת... הפקה זו היא מהחוויות הכי חשובות באופרה הישראלית מאז הקמתה."
דוד שטרן יכהן כמנהל המוסיקלי של האופרה הישראלית החל מראשית עונת 2008/2009 למשך שתי עונות עם אפשרות להארכת חוזהו בתום תקופה זו. במהלך תקופה זו ינצח דוד שטרן בעונה זו על הפקת האופרה מסע אל תום האלף מאת יוסף ברדנשוילי ו-א.ב. יהושע. במסגרת תפקידו ינצח דוד שטרן על הפקה אחת לפחות מדי עונה באופרה הישראלית וכמו כן יפעל לקידום האופרה הישראלית גם בחו"ל ויגיע ארצה לעבוד עם מנכ"ל האופרה חנה מוניץ והצוותים המוסיקליים, לפי הצורך. מתוקף תפקידו יעמוד דוד שטרן בראש הצוות המוסיקלי של האופרה הישראלית ויפתח את המחלקה המוסיקלית של האופרה.  
חנה מוניץ, מנכ"ל האופרה הישראלית, אמרה, "אני מחכה בקוצר רוח לעבודה עם דוד שטרן שמאז שניצח לראשונה באופרה הישראלית הלהיב את כל העובדים עמו החל מהתזמורת והמקהלה וכלה בסולנים. דוד שטרן הוא מוסיקאי נפלא, איש חם ואוהב ישראל ומנצח מהמדרגה הראשונה ואני בטוחה כי הוא יביא את האופרה הישראלית להישגים מוסיקליים מרשימים ביותר."
דוד שטרן יהיה המנהל המוסיקלי הרביעי של האופרה הישראלית מאז הוקמה לפני 24 שנים. קדמו לו בתפקיד: יואב תלמי, גארי ברתיני ז"ל ואשר פיש.
דוד שטרן אמר כי "זה כבוד גדול עבורי להיות המנהל המוסיקלי של אחד מבתי האופרה המכובדים ובעלי המוניטין בעולם המוסיקה. אני מצפה בכיליון עיניים לעבוד עם דור חדש של זמרים ישראלים ושואף לשמר את הרמה האמנותית הגבוהה אליה הגיעה האופרה הישראלית בשנים האחרונות. זהו תענוג עבורי לחזק את קשרי המקצועיים עם עולם התרבות בישראל, שממנו אני נהנה ואותו אני מעריץ מזה שנים רבות."

עבור לתוכן העמוד