בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

סוף שבוע קלאסי עם אמנים בינלאומיים

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

סוף שבוע קלאסי עם אמנים בינלאומיים

בין ראש השנה ליום הכיפורים: "קלאסי עולמי במשכן"
סוף שבוע קלאסי עם אמנים בינלאומיים
במוסיקה עם נגיעה יהודית

מקהלת "קנטורל" מוינה ביצירות של שוברט וידידו החזן היהודי סלומון זולצר, הכנרת הסלובאנית העולה אניה בוקובץ' עם גרשווין, פיאצולה ומלחינים סלובנים, הבריטון הספרדי לואיז אלברטו ללנצה עם להיטי סרסואלה ולדינו
בית האופרה המשכן לאמנויות הבמה

3-4 באוקטובר 2008

פסטיבל "קלאסי עולמי במשכן", יתקיים זו השנה השנייה בבית האופרה, במשכן לאמנויות הבמה, בין ראש השנה ליום הכיפורים בתאריכים 3 ו- 4 באוקטובר 2008.

בסוף שבוע אחד, יתארחו לשלושה קונצרטים, מוסיקאים בינלאומיים בביקור ראשון בישראל. ברוח החגים היהודיים תשולבנה בקונצרטים יצירות של מלחינים יהודיים ויצירות עם נגיעה ליהדות לצד מוסיקה קלסית ממדינות המוצא של האמנים: אוסטריה, ספרד וסלובניה.

בקונצרט הראשון שיתקיים ביום ו' ה-3.10.08, תופיע הכנרת הסלובנית הצעירה אניה בוקובץ' הנחשבת לאחת הכנריות העולות בימינו. בוקובץ' מבצעת מוסיקה קלסית לצד מוסיקה קלה בסגנונות שונים. בישראל היא תופיע עם הפסנתרן סיימון קרצ'יץ, בתוכנית מיצירות המלחין היהודי ג'ורג' גרשווין, פיאצולה, סטרווינסקי ויצירות של מלחינים סלובנים בני זמננו.

בשבת בבוקר, יופיע הבריטון הספרדי הצעיר לואיז אלברטו ללנצה שיבצע בליווי הפסנתרן איתן שמייסר והצ'לנית טללית צ'רסקי , תכנית המוקדשת ליצירות מאת מלחינים ספרדים כמו דה פאייה, גרנדוס ורודריגו, למלים של משוררים ספרדים ובהם לורקה. כמו כן יבצע אריות מסרסואלות ספרדיות ושירי לאדינו המאחדים את המסורת הספרדית עם היהודית.

את אירועי "קלאסי עולמי" יחתום קונצרט של מקהלת קנטורל האוסטרית, בניהולו המוסיקלי של הישראלי רמי לנגר. המקהלה פועלת בוינה משנת1977 ומבצעת קונצרטים המחברים את המורשת המוסיקלית היהודית עם המורשת המוסיקאלית של אוסטריה. בקונצרט ב"קלאסי עולמי", ינצח לנגר על התוכנית:"פרנץ שוברט וסלומון זולצר-ידידות מוסיקלית". זולצר היה חזן נודע בבית הכנסת בוינה בתחילת המאה ה-19. הוא פעל להפיכת התפילה היהודית למודרנית יותר ולהעברת חלק מן הטקסטים לגרמנית. הוא עצמו היה המלחין הראשון שהלחין את התפילות היהודיות במלואן במיוחד עבור התפילה בבית הכנסת. בעבודתו זו נעזר גם במלחינים שחיו בוינה באותה העת. שוברט התיידד עמו והקדיש את המוסיקה שלו לתהילים צ"ב -"טוב להודות", לזולצר ולבית הכנסת שלו. בזכות עבודתו זו של זולצר קיבלה התפילה היהודית בוינה אופי של מוסיקה קונצרטית.
בקונצרט יבוצעו יצירות של פרנץ שוברט לטקסטים תנ"כיים לצד מגוון מייצג מהמוסיקה שזולצר הלחין לתפילה בבית הכנסת ("יגדל", "עץ חיים", "ונסלח", "טוב להודות", "אדון עולם" ועוד).

קונצרט- סלובניה
אניה בוקובץ', כינור
סיימון קרצ'יק, פסנתר
תאריך: יום ו', 3.10.08 בשעה 13:00
מחיר כרטיס: 70- 110 ₪

קונצרט- ספרד
לואיז אלברטו ללנצה, בריטון
איתן שמייסר, פסנתר
טללית צ'רסקי, צ'לו
תאריך: יום שבת, 4.10.08 בשעה 11:00
מחיר כרטיס: 70- 110 ₪

קונצרט- אוסטריה
מקהל קנטורל, וינה
מנהל מוסיקלי ומנצח-  רמי לנגר
תאריך: מוצ"ש, 4.10.08 בשעה 21:00
מחיר כרטיס: 70- 110 ₪

להזמנות: 03-6927777

לעמודי המופע

  

 

עבור לתוכן העמוד