בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

פרס פוצ'יני מוענק לאופרה הישראלית

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

פרס פוצ'יני מוענק לאופרה הישראלית

פרס פוצ'יני מוענק לאופרה הישראלית
קונצרט מיוחד בשיתוף עם פסטיבל פוצ'יני יתקיים ב-17 בספטמבר

האופרה הישראלית היא אחד מכמה בתי אופרה ספורים ברחבי העולם הזוכה השנה בפרס פוצ'יני, פרס מיוחד המוענק מטעם קרן פסטיבל פוצ'יני באיטליה במסגרת שנת פוצ'יני הבינלאומית המציינת 150 שנה להולדת המלחין.
נשיא פסטיבל פוצ'יני מר מסימיליאנו סימונה ומנהל פסטיבל פוצ'יני באיטליה מר פרנקו מורטי, יגיעו במיוחד ארצה ויעניקו את פרס ההוקרה לגברת חנה מוניץ, מנכ"ל האופרה הישראלית. הפקס מוענק "כהוקרה לאופרה הישראלית על מחויבותה העמוקה להבלטת חשיבותן של האופרות של המלחין האיטלקי ולקידומן בקרב הקהל הישראלי, גם הקהל הצעיר במיוחד." נציגי פסטיבל פוצ'יני התרשמו מהרמה הגבוהה של הפקות פוצ'יני של האופרה הישראלית כולל מאדאם בטרפליי, טוסקה, לה בוהם, הנערה מהמערב הפרוע, הטריטיקו, טורנדוט ועוד. האופרה הישראלית ציינה את שנת פוצ'יני בהעלאת טורנדוט ומאדאם בטרפליי בעונה החולפת וטוסקה ולה בוהם בעונה הקרובה. על היוזמה להענקת הפרס המיוחד והיוקרתי הזה לאופרה הישראלית אחראית הגברת סימונטה דלה סטה, מנהלת המכון האיטלקי לתרבות ונספחת התרבות של שגרירות איטליה בישראל.
לרגל הענקת הפרס יתקיים קונצרט חגיגי על במת האופרה בהשתתפות שלושה סולנים אורחים מאיטליה, הטנורים אוברטו פולביו ואנדראה צ'זרה ווהבריטון מסימיליאנו ולג'י ושתי זמרות הסופרן הבכירות של האופרה הישראלית, לריסה טטוייב ואירה ברטמן אשר כבר הופיעו בתפקידי פוצ'יני רבים באופרה הישראלית כולל התפקיד הראשי בטוסקה, מאדאם בטרפליי, הנערה מהמערב הפרוע ומנון לסקו (לריסה טטוייב) והנזירה אנג'ליקה (אירה ברטמן). בהמשך העונה תופיע אירה ברטמן בתפקיד מימי בהפקת לה בוהם באופרה הישראלית.
בקונצרט יושמעו אריות ודואטים מהאופרות האהובות של פוצ'יני כולל טוסקה, מנון לסקו, לה בוהם, מאדאם בטרפליי ועוד. הקונצרט יהיה בבימוי חלקי עם תלבושות אופראיות מרהיבות ובליווי פסנתר (איתן שמייסר) והנחייה (מיכאל אייזנשטדט).

לעמוד המופע של הקונצרט

עבור לתוכן העמוד