בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

לה טרוויאטה בפארק - הכניסה חופשית

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

לה טרוויאטה בפארק - הכניסה חופשית

האופרה לה טרוויאטה של ורדי
בהפקת ענק של עיריית תל אביב- יפו
והאופרה הישראלית
חגיגת קיץ אופראית במיטבה
    יום חמישי  10 ביולי 2008 בשעה 20:30
בגבעת המופעים בגני יהושע

לאחר ההצלחה העצומה של הפקות הענק האופראיות בארבע השנים האחרונות ולאחר שקרוב ל-70,000 איש צפו ב"ריגולטו", "שמשון ודלילה", "נבוקו" ו"שיקוי אהבה", עיריית תל־אביב-יפו והאופרה הישראלית מביאות את אחת האופרות האהובות בכל הזמנים,  "לה טרוויאטה" של ורדי-  בניצוחו של עומר מ. ולבר, לפארק גני יהושע, תחת כיפת השמיים. 
האופרה "לה טרוויאטה"  תועלה בגבעת המופעים בגני יהושע ביום חמישי 10 ביולי 2008 בהפקת עיריית תל־אביב-יפו, המחלקת למופעים, בשיתוף האופרה הישראלית ובהשתתפות מקהלת האופרה הישראלית והתזמורת הקאמרית הישראלית. הכניסה חופשית.

עלילת האופרה לה טרוויאטה מתרחשת בעולם הדמי מונד של פריס ומתמקדת באהבה בלתי אפשרית בין הגיבורה, ויולטה, אישה שמורה יפה ומושכת, הנתמכת בידי מאהב עשיר, לעלם צעיר אך עני שאינו מסוגל לממן את מחייתה. זהו סיפורה של ויולטה ולרי הנקרעת בין אהבתה לאלפרדו לחיי הנוחות והעושר שהתרגלה אליהם בעיר הגדולה. בסופו של הסיפור ויולטה, החולה משחפת, מתה בזרועות אהובה ברגע אחד של אושר.
סיפורה של "לה טרוויאטה" הוא הסיפור האוטוביוגרפי של אלכסנדר דיומא הבן אשר כתב אותו ברומן "הגברת עם הקמליות" ועיבד לאחר מכן את הרומן למחזה. סיפורה של ויולטה הגיע לבמה באינספור גרסאות כולל בלטים, ומחזות זמר וגם לאינספור גרסאות קולנועיות כולל המפורסמת שבהן בכיכובה של גרטה גרבו.

בהפקה זו תגלם את התפקיד הראשי זמרת הסופרן הישראלית מירלה גרדינרו שכבר הופיעה במספר תפקידים חשובים באופרה הישראלית (כולל התפקיד הראשי ב"ארמיד"). את תפקיד אהובה אלפרדו יגלם זמר הטנור האמריקאי הנחשב סקוט פייפר המגלם תפקיד זה באופן קבוע על במות האופרה המרכזיות בעולם. את תפקדי אביו של אלפרדו יבצע זמר הבס-בריטון הישראלי ולדימיר בראון. עוד משתתפים סולני האופרה הישראלית שירה רז, נח בריגר, גיא מנהיים, אנדריי טריפונוב, אביל ליגנל ויסמין לוי אלנטק. כמו כן משתתפת מקהלת האופרה הישראלית והתזמורת הקאמרית הישראלית.
על ההפקה מנצח עומר מ. ולבר, מנצח הבית של האופרה הישראלית שניצח על הפקת "לה ג'וקונדה" באופרה הישראלית ושהחל מהשנה הבאה יהיה האסיסטנט של דניאל ברנבוים באופרה הממלכתית בברלין.
את ההפקה כולה, לפי המסורת של מופעי אופרה בפארק, מנחה ראש העיר תל-אביב יפו מר רון חולדאי.


השירה באיטלקית עם כתוביות מוקרנות בעברית ,בליווי הנחייה.
משך המופע: כשעה וחצי
 
כניסת קהל משעה .19:00
הכניסה חינם!

לעמוד המופע

 

עבור לתוכן העמוד