בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

שירים, ריקודים וסיפורים בפרברים - סיפור ילדותו של המלחין לאונרד ברנשטיין

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

שירים, ריקודים וסיפורים בפרברים - סיפור ילדותו של המלחין לאונרד ברנשטיין

פותחים את החופש הגדול בניו יורק!
"צלילי קסם" עם ניצה שאול- סיפור ילדותו של המלחין ברנשטיין
בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה
1-3 ביולי 2008

ליאונרד ברנשטיין מי שבבגרותו התפרסם עם המוסיקה המיתולוגית לסרט סיפור הפרברים ויצירות חשובות אחרות יהיה במרכזו של המופע הבא של של סדרת צלילי קסם בעריכתה והגשתה של ניצה שאול. הסדרה מפגישה ילדים עם סיפור ילדותם של גדולי המלחינים בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה תל-אביב.

במופע שיתקיים עם פתיחת החופש הגדול בתאריכים 1-3 ביולי 2008, יופיעו עם ניצה שאול, נגנים זמרים ורקדנים שיבצעו במוסיקה, משחק ומחול לכוריאוגרפיה של קרן נוטיק את יצירותיו של ברנשטיין. במופע ישולבו שירים מתוך סיפור הפרברים כמו Marian  Tonight, I like to be in America, ריקוד הממבו המפורסם לפי מיטב המסורת של הריקודים הסלונים. קטעים מתוך חופשה בניו יורק: ריקוד המלחים על טהרת הג'אז, לצלילי ניו יורק ניו יורק, קטעים מלאי הומור מתוך קנדיד ועוד יצירות ידועות אשר משקפות את השליטה של ברנשטיין במגוון רב של סגנונות ויחד עם זאת היכולת שלו ליצור סגנון "ברנשטני" אחד ויחיד במינו.

סיפורו של לאונרד ברנשטיין (ששם החיבה שלו היה לני) הוא סיפור על ילד שנולד למשפחה יהודית באמריקה. הוא אהב מאד לשיר עם הוריו בבית הכנסת ולראות מחזות שמבוססים על סיפורי התנ"ך. הוא גם אהב להאזין לרדיו, שם שמע מוסיקה שונה לגמרי כמו ג'אז ופזמונים. כשהיה בן עשר השתנו חייו לגמרי כאשר דודתו, קלרה, השאירה את הפסנתר שלה בביתו. מהרגע ההוא לא הפסיק לנגן למורת רוחו של אביו שתכנן עבורו עתיד אחר. לני, שהמוסיקה בערה בעצמותיו, מצא את המורים שלו לבד עם תמיכה של אמו ובעיקר אחותו. ביחד הם שרדו את התקפי הזעם של אבא ברנשטיין ויחד הם חלמו לעסוק יום אחד בדבר שהם הכי אהבו- מוסיקה. כשלני היה בתיכון הוא כבר ניגן נפלא על הפסנתר בכל סגנון אפשרי והיה הכוכב בכל המסיבות. לני ניגן, ניצח והלחין. הוא כתב מוסיקה על הרבה נושאים, אבל את הסיפורים היפים ביותר הלחין על אמריקה מולדתו.


עריכה והנחייה: ניצה שאול
זמרים: אפרת אלעזר, טל קוך
פסנתר וניהול מוסיקלי: אורן סלע
כוריאוגרפיה: קרן נוטיק
ורקדנים

"צלילי קסם" עם ניצה שאול- ילדותו של המלחין ברנשטיין
1.7.08 יום שלישי בשעה 18:00
2.7.08 יום רביעי בשעות: 17:00 ו- 18:30
3.7.08 יום חמישי בשעות: 17:00 ו- 18:30
כרטיס: 75 ₪
משך המופע כשעה. מיועד לגילאי 4 – 10
המופעים מתקיימים בסטודיו בית האופרה כשהילדים ישובים על שטיחים והמבוגרים על כסאות מסביבם.


טל להזמנת כרטיסים: 03-6927777
בית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה, שד' שאול המלך 19 ת"א

לעמוד המופע

 

עבור לתוכן העמוד