בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

Jazz + עונת הג'אז 2008/09

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

Jazz + עונת הג'אז 2008/09


עונת הג'אז 2009-2008 במשכן מציגה:
"ג'אז פלוס"- הרכבי הג'אז מהצמרת העולמית במפגש עם עולמות מוסיקלים אחרים
ג'אז וטנגו, ג'אז ושופן, ג'אז ונשמה, ג'אז וביטלס וג'אז וסשה ארגוב

סדרת הג'אז במשכן לאמנויות הבמה תציג בעונת 2009- 2008 חמישה קונצרטים של הרכבי ג'אז מהצמרת העולמית שבכל אחד מהם יינתן ביטוי למפגש בין ג'אז לעולם מוסיקלי מרתק אחר.

הסדרה השנה מדגישה את הג'אז כסגנון המוסיקלי הגמיש ביותר. אלמנט האלתור הדומיננטי מאפשר לו להיות מושפע ומשפיע על סגנונות מוסיקליים רבים. בכל קונצרט יינתן דגש לקשר בין האמנים ויצירתם עם עולמות הטנגו, לחניו של שופן, מוסיקת הנשמה, שירי החיפושיות ואפילו יצירתו של סשה ארגוב. סדרת הג'אז פלוס בניהולו האמנותי של ניצן קרמר.

Jazz + Tango
הסדרה תפתח עם שלישיית אדריאן יאייס מארגנטינה ונגן האקורדיון הארגנטינאי ראול ברבוזה במופע המשלב את הג'אז עם הקסם של הטנגו ואסטור פיאצולה (21/11/08).
הפסנתרן, המלחין והמעבד הארגנטיני אדריאן יאייס משלב באופן מבריק ביצירתו את שורשיה העממיים עם שפת הג'אז. בחלקו הראשון של המופע יתמקדו יאייס וחברי הטריו שלו בעיבודי ג'אז ליצירותיו העשירות בקסם של המלחין ונגן הבנדונאון האגדי אסטור פיאצולה. בחלקו השני של המופע יחלוק יאייס את קדמת הבמה עם נגן האקורדיון הוותיק ראול ברבוזה שנחשב לנציגו הבכיר של סגנון הטנגו והמוסיקה הארגנטינית העממית של ימינו. השניים יחברו בין עולם הג'אז והמוסיקה הארגנטינית באופן מקורי ומפתיע בדואטים ובליווי ההרכב המלא לחילופין.
”יאייס הוא כשרון של ממש, כל מנגינה שהוא מבצע מוגשת עם עומק של רגש וסנטימנט שאמנים רבים זונחים לטובת הפגנת יכולות וירטואוזיות".
(דייויד ריקרט-all about jazz ).

 "רק לראול ברבוזה יש את היכולת הבלתי תאמן לנגן את הסגנון שלו, יש לו סווינג, הוא "לוחם" והוא ראוי להערכה ולהערצה שלי". אסטור פיאצולה.

אדריאן יאייס-פסנתר, ראול ברבוזה-אקורדיון, אזקוויל דאטיל- בס אקוסטי,
פפי טביירה- תופים
Raul Barboza- Accordion, PEPI TAVEIRA-Drums, Adrian Iaies-Piano, EZEQUIEL DUTIL-Double bass ,
עוד פרטים: אדריאן יאייס: http://www.adrianiaies.com.ar‏/
ראול ברבוזה: www.raulbarboza.com

Jazz + Chopin
הקונצרט השני בסדרה יפגיש את הג'אז עם שופן כשעל הבמה יופיעו הפסנתרן הפולני לשק מוז'דר עם הצ'לן והבסיסט הדני לארס דניאלסון ונגן כלי ההקשה הישראלי זוהר פרסקו ( 30/1/09).
הפסנתרן הפולני לשק מוז'דר כובש בשנים האחרונות מעמד של כוכב על באירופה. יכולתו הפנומנלית לשלב רמה טכנית גבוהה עם רגש, יצירתיות
ומקוריות מעמידה אותו בשורה הראשונה של פסנתרני הג'אז האירופים.
חלקו הראשון של המופע יוקדש לפרשנות של מוז'דר בנגינת סולו פסנתר לקומפוזיציות של המלחין פרדריק שופן ולדואט שלו עם הבסיסט והצ'לן הדני לארס דניאלסן.
השניים הקליטו לאחרונה את הדיסק pasodoble שזוכה להצלחה עצומה.
בחלקו השני של המופע יצטרף אליהם נגן כלי ההקשה זהר פרסקו, יחד תבצע השלישייה, שנחשבת לאחד ההרכבים המבוקשים באירופה בימים אלה, קטעים מתוך 2 האלבומים המצליחים שלהם וכן מספר עיבודים למוסיקה של שופן.

"מוז'דר הוא פסנתרן ג'אז עם יכולת יוצאת דופן כמאלתר וסגנון ייחודי משלו, המוסיקה שלו היא תופעה אמנותית שאסור להחמיץ". (רוברט הולצמן).

לשק מוז'דר- פסנתר, לארס דניאלסון- בס אקוסטי, צ'לו, זהר פרסקו- כלי הקשה
 Leszek Mozdzer-Piano, Zohar Fresco- Percussion
 Lars Danielsson- Double bass, Cello  
 
עוד פרטים: http://www.mozdzer.com/index2.php

Jazz+ Soul
הקונצרט השלישי בסדרה יחבר ג'אז עם מוסיקת נשמה ויארח את  חמישיית TOK TOK TOK (27.3.09).
ההרכב המשובח tok tok tok הפועל מזה 10 שנים זוכה בשנים האחרונות להצלחה מסחררת בכל רחבי אירופה ולפרסים רבים על ההקלטות וההופעות שלו. ההרכב מעמיד במרכז את השילוב בין נגן הסקסופון והמלחין מורטן קליין לזמרת והתמלילנית טוקונבו אקינרו שקולה ה"שחור" ויוצא הדופן מעמיד אותה בשורה אחת עם זמרות הנשמה הגדולות בהיסטוריה דוגמת ארטה
פרנקלין ונינה סימון. רפרטואר ההרכב מתבסס על יצירות מקוריות לצד גרסאות חדשות ורעננות ללהיטי פופ ונשמה ידועים.

טוקונבו אקינרו- שירה, מורטן קליין- סקסופונים, ג'נס גבל- פסנתר, פסנתר חשמלי, קריסטיאן פלור- בס, מטיאס מאזל- תופים

Tokunbo Akinro – vocals, Morten Klein – saxophone, Jens Gebel – keyboards, Christian Flohr – bass, Matthias Meusel – drums

עוד פרטים: http://www.youtube.com/watch?v=KEHDhXtXAv4
www.toktoktok.eu

Jazz + Beatles
הקונצרט הרביעי בסדרה ישלב את הג'אז עם נכסי צאן הברזל שהשאירה להקת החיפושיות שהיוותה שנים רבות השראה למבצעי ג'אז רבים ומגוונים. במופע זה יופיעו הרכב הג'אז Beatlejazz  עם נגן הגיטרה הבינלאומי יליד ישראל מורדי פרבר (24/4/09).
ההרכב Beatlejazz הוקם ע"י המתופף בראין מלווין הזכור משיתופי הפעולה שלו עם ענק הבס ג'אקו פסטוריוס, בין השאר שיתפו פעולה עם הרכב זה אמנים כג'ון סקופילד, ג'ו לובאנו, מייק סטרן וטוטס טילמנס. הגיטריסט מורדי פרבר, שגדל על המוסיקה של החיפושיות לפני הפיכתו לאחד הגיטריסטים הבולטים בסצנת הג'אז העולמית ינגן עם ההרכב לאורך כל הקונצרט. 

"מי שאוהב מלודיה בשילוב הרמוניה אדירה וביטוי מרתק למקצבים יאהב את הביטלג'אז בהופעה או בהקלטה" (מיק זוורין, Herald Tribune ).
"אני אוהב את הצליל והרגש בנגינתו של מורדי פרבר, הוא מייצג נאמן של הרמה והיצירתיות הגבוהות ביותר ואינו מפחד לקחת סיכונים" (ג'ק דה-ג'ונט).
בראיין מלווין- תופים, דייויד קיקוסקי- פסנתר, אד האוורד- בס אקוסטי, מורדי פרבר- גיטרה חשמלית
Beatle jazz: Brian Melvin-Drums, David Kikoski-Piano, Ed Howard-Bass, With Mordy Ferber-  Guitar
עוד פרטים: http://www.brianmelvin.com/beatlejazz.htm
מורדי פרבר http://www.mordyferber.com‏/


Jazz + Sasha Argov                                                              הקונצרט החמישי בסדרה יציג הפקה מקורית בלעדית וחד פעמית המפגישה את חמישיית  סטפנו בולאני, מאמני הג'אז האהובים של ימינו ללחניו של ענק הזמר העברי סשה ארגוב (12/6/09). ארגוב, הטביע חותם בל יימחה על המוסיקה הישראלית מאז ימי קום המדינה באינספור שירים שהפכו לקלאסיקות, כתיבתו הפתוחה ובעלת ההרמוניות הבלתי שגרתיות נותנת אפשרות לעבד ולפרש אותה בצורה מרתקת. סטפנו בולאני, פסנתרן העל האיטלקי ואהוב קהל חובבי הג'אז בישראל, נטל על עצמו את האתגר ויחד עם חבריו להרכב החמישייה (קלרינט, אקורדיון, פסנתר, בס ותופים) העשיר בצליל ובהבעה, יגיש ערב שלם הבנוי מיצירותיו של ארגוב הנפתחות לאלתור ולפרשנות של ג'אז מודרני במיטבו.
סטפנו בולאני- פסנתר ועיבודים, אנטונלו סאליס- אקורדיון, ניקו גורי- קלרינט, יספר בודילסן- בס אקוסטי, מורטן לונד- תופים,
Stefano Bollani- Piano,  Antonello Salis – accordion, Nico Gori – clarinet, Jesper Bodilsen – bass, Morten Lund – drums

"הנגינה המלהיבה והדומיננטית של בולאני גרמה למוזיקה להצטבר לכדי מכלול אחד" (בן שלו, "הארץ")

עוד פרטים: סטפנו בולאני: http://www.stefanobollani.com‏/

לדפי המופע

עבור לתוכן העמוד