בר עליוןדלג על בר עליון
EN
חיפושדלג על חיפוש
חיפושדלג על חיפוש
לוח מופעים

חגיגת רוג'רס והמרשטיין

עבור לתוכן העמודדלג על עבור לתוכן העמוד

חגיגת רוג'רס והמרשטיין

בסדרה הקלאסית קלה של האופרה הישראלית ושל התזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור

ערב מיצירותיהם של זוג היוצרים שזכה בעשרות פרסי טוני, 15 פרסי אוסקר, פרסי גראמי ופרסי אמי
עם סולנים מברודוויי בביצועים מתוך "צלילי המוסיקה", "המלך ואני", "אוקלהומה" ועוד

20/21.5.08
 
הקונצרט השלישי בסדרה הקלאסית הקלה של האופרה הישראלית והתזמורת הסימפונית ירושלים, רשות השידור, "רוג'רס והמרשטיין", יתקיים ב- 20.5.08 בתיאטרון ירושלים וב- 21.5.08 בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה בת"א.

המוסיקה הנפלאה שכתב הצמד ריצ'רד רוג'רס ואוסקר המרשטיין – אולי הצמד הגדול בהיסטוריה של המחזמר האמריקאי - תגיע לאולם הקונצרטים עם השירים הנצחיים ממחזות הזמר האהובים של רוג'רס והמרשטיין ובהם: "צלילי המוסיקה", "המלך ואני", "דרום פסיפיק", "אוקלהומה" "קרוסל", וכן שירים מהמחזמר "ספינת השעשועים" שכתבו ג'רום קרן והמרשטיין.

את השירים יבצעו שלושה סולנים מובילים מברודוויי: רייצ'ל יורק, גארי מאוור ומרק קודיש. על התזמורת הסימפונית ירושלים רשות השידור תנצח אליזבת שולץ, ששבה לדוכן  לאחר שניצחה בהצלחה רבה על הקונצרט הראשון בסדרה זו השנה – "בראוו ברודוויי".

רוג'רס והמרשטיין הם צמד כותבי המיוזיקלס המוביל בכל הזמנים. מחזות הזמר שלהם זכו להצלחה רבה בכל רחבי העולם. השניים כתבו במחצית הראשונה של המאה ה-20 מחזות זמר עם סיפורי אהבה נוגים ונוגעים ללב שברוב המקרים הסתיימו בהפי אנד צפוי. הם גם ידעו לגעת ביצירותיהם בנושאים חברתיים בוערים בארצות הברית של תקופתם כמו היחס לשחומי העור, אלימות בין בני זוג במשפחה, גזענות עדתית, פערים חברתיים ועוד. מחזות הזמר שלהם מתרחשים הן בלב ליבה של ארצות הברית ("קרוסל", "אוקלהומה") והן במקומות אקזוטיים, כמו תאילנד (ב"המלך ואני"), איי הפסיפיק (ב"דרום פסיפיק") ואוסטריה בזמן הכיבוש הנאצי (ב"צלילי המוסיקה").

רוב מחזות הזמר של רוג'רס והמרשטיין זכו להצלחה גדולה על הבמה; חלקם הגדול זכו לעיבוד קולנועי, והפכו לסרטים מצליחים שזיכו את הצמד בפרסי אוסקר, גראמי, טוני ועוד.

רייצ'ל יורק הופיעה בתפקידים ראשיים בברודוויי במחזות זמר רבים ביניהם "עיר המלאכים", "עלובי החיים", "ויקטור ויקטוריה", "נשקיני קיית", "קמלוט" ועוד. כמו כן היא מופיעה בקביעות בקונצרטים עם תזמורות סימפוניות בכל רחבי העולם ושיחקה בסרטים ותוכניות טלוויזיה והקליטה תקליטורים רבים.
גארי מאוור הופיע בברודווי בתפקיד הראשי במחזמר "פנטום האופרה" ובתפקיד אנז'ולרס ב"עלובי החיים" ובתפקידים ראשיים במחזות הזמר "ספינת השעשועים", "ישו כוכב עליון", "סוויני טוד", "סיפור הפרברים" ועוד. מאוור הופיע במשך זמן רב בקונצרטי המוסיקה של אנדרו לויד וובר בארצות הברית ובכל רחבי העולם.
מרק קודיש מופיע כשחקן במחזות ובמחזות זמר רבים בברודווי וברחבי ארצות הברית.הוא הופיע בתפקידים ראשיים במחזות הזמר "שודדי הים מפנזנס", "צ'יטי צ'יטי בנג בנג", "מילי המודרנית בתכלית", "היפה והחיה", "יוסף וכתונת הפסים", "זורבה", "המכשפות מאיסטוויק" ועוד, כמו כן מרבה להקליט ולהופיע בקולנוע ובטלוויזיה.
המנצחת אליזבט שולץ היא המנהלת המוסיקלית של התזמורת הסימפונית של מרילנד בארצות הברית.היא ניצחה גם על התזמורת הפילהרמונית של ניו יורק, תזמורת וושינגטון די.סי, התזמורת הסימפונית של בוסטון ועוד תזמורות רבות בארצות הברית ובאירופה. הרפרטואר שלה רחב ומגוון וכולל את הרפרטואר הסימפוני הקלאסי, מוסיקה בת זמננו, וכן רפרטואר קלאסי-קל נרחב.

תאריכים:
20.5.08 יום שלישי בשעה 20:00 באולם הנרי קראון, תיאטרון ירושלים רח' מרכוס 20 ירושלים
21.5.08 יום רביעי בשעה 20:00 בבית האופרה - המשכן לאמנויות הבמה שד' שאול המלך 19 ת"א
משך הקונצרט: כשעתיים ורבע
כרטיס: 115 – 199 ₪
טלפון להזמנת כרטיסים בירושלים: 1-700-70-4000 ; 025660211
טלפון להזמנת כרטיסים בת"א: 036927777
בית האופרה- המשכן לאמנויות הבמה, שד' שאול המלך 19 ת"א

לדף המופע

עבור לתוכן העמוד